Ванна кімната у стилі мінімалізм

Ванна кімната у стилі мінімалізм

Одна назва «мінімалізм» вже говорить сама за себе – мінімум предметів і деталей, максимум зручності, функціональності і користі. Даний стиль передбачає мінімальну кількість відтінків і чіткі графічні форми, ну і, звичайно ж, порядок і чистоту. Ванна кімната не є винятком, вона оформляється за тими самими принципами, як і будь-яке інше приміщення. Причому, навіть ванна найменших розмірів здатна вразити наявністю простору, якщо вона витримана в стилі мінімалізм. Зазвичай інтер’єр ванної виглядає вкрай лаконічним з переважанням в ньому світлих відтінків, що візуально збільшують простір, а також, присутністю простих форм.

Палітра кольорів для стилю мінімалізм

Найбільш ходові і «улюблені» для даного стилю кольору – це білий, чорний і сірий, причому, у своєму поєднанні.

Приміром, якщо стіна сіра, а по периметру стелі проходить чорне оздоблення, то такий дизайн додає незвичайної виразності інтер’єру білої кімнати. Хоча, і повністю білі або світлі інтер’єри ванних кімнат в стилі мінімалізм виглядають дуже ефектно. Для цього достатньо буде наявності буквально одиничних яскравих аксесуарів – це може бути картина або ваза.

Взагалі, існує правило, властиве даному напрямку – в дизайні інтер’єру не повинно бути присутнім більше трьох відтінків, причому, ідеальним варіантом вважається наявність одного, максимум двох кольорів.

Наприклад, якщо інтер’єр ванної кімнати виконаний в бежевих тонах, то допускається ще наявність обрамлення коричневого кольору. Іншими словами, контраст темних і світлих відтінків можливий, але щоб не був обтяжений текстурами.

Сантехніка у стилі мінімалізм

Це тільки здається, що облаштувати приміщення в стилі мінімалізм – дріб’язкова справа. Все зовсім навпаки. Оскільки в даному випадку геть відсутні декоративні елементи, які зазвичай відволікають на себе увагу, складність підбору потрібних предметів в рази збільшується, тому буквально кожен предмет повинен бути ретельно продуманим.

Сантехніка є важливим таким елементом, навіть змішувачі та крани – все важливо, буквально кожна деталь. Оскільки навіть кран здатний стати «родзинкою» всього інтер’єру в цілому і задати тон. До речі, сьогодні асортимент включає найрізноманітніші змішувачі, як вбудовуються в стіну, так і що встановлюються безпосередньо на раковину, низькі і високі, а головне – такі, що запам’ятовується, самої незвичайної форми.

І пам’ятайте – крани повинні мати незграбну, сувору, і разом з тим, витончену форму, але ні в якому разі, не заокруглену. В іншому випадку вся гармонія може бути порушена через один тільки кран.

Продумуючи, якою саме буде сантехніка, слід врахувати, що в ідеалі це має бути спеціальне підвісне обладнання, а саме, підвісні унітази, біде і раковини – особливо актуальні для приміщень з невеликими площами. Така сантехніка збільшує простір і надає йому об’єму.

Однак, професіонали в цій області радять уникати округлих форм, зупиняючи свій вибір на прямокутних або квадратних ванних, раковинах або душових кабінах.

Щодо того, що саме буде: ванна або душова кабіна – тут все залежить від особистих уподобань господарів. Якщо власник житла – любитель гідромасажу або СПА-процедур, то, безумовно, йому більше до душі приглянеться акрилова ванна довільної форми. Якщо ж вибір впаде на користь душової кабіни, то не слід забувати про те, що вона повинна бути просторою і гранично легкою у візуальному сприйнятті – вибір таких моделей на сьогоднішній день також надзвичайно широкий.

Найголовніша вимога до сантехніки – вона повинна бути незвичайною і нестандартною.

Оздоблення стелі, підлоги і стін у ванній кімнаті в стилі мінімалізм

Охарактеризувати стиль мінімалізм в двох словах можна так: дорога простота. Більш точного визначення, мабуть, не знайти. Прості лінії і дорогий матеріал, наприклад, такий: світле дерево, камінь, метал, мармур, полірований граніт, скло, гладкий вапняк – все це властиво мінімалістичній ванній кімнаті. Матеріали, що використовуються для обробки приміщення, повинні бути зносостійкими, привабливими і неодмінно високої якості. Однак, професійні дизайнери рекомендують використовувати відразу декілька матеріалів, комбінований варіант обробки, що включає оригінальне поєднання, а не зациклюватися на якомусь одному, нехай навіть найдорожчому і розкішному матеріалі.

Ідеальний варіант, якщо стеля, підлога і стіни виконані в пастельних тонах. Це вкрай важливий момент, тому саме в такому випадку можна домогтися легкості сприйняття приміщення. Пастельні відтінки не привертають багато уваги і тому оптимальні для обробки ванної кімнати. А ось привернути увагу можна за допомогою самої ванни або поздовжніх виступів на стінах, підкресливши тим самим застосовану в інтер’єрі геометрію.

Меблі у ванній кімнаті стилю мінімалізм

Меблі в стилі мінімалізм не повинні мати зайвих деталей, повинні відрізнятися простими прямокутними формами і легко встановлюватися. Зазвичай вони бувають вбудованими, з метою вивільнення простору, що є самою головною відмінністю цього стилю. Повністю виключаються різні полички з численними шафками. А ось велике дзеркало, яке також сприяє збільшенню простору, дуже навіть буде до речі. Воно може бути абсолютно без обрамлення і навіть займати цілу стіну.

Освітлення у ванній кімнаті в стилі мінімалізм

Для даного приміщення освітлення має бути достатньо приглушеним, щоб не напружувало зір. Відмінно, якщо є спеціальні ніші – в них прекрасно можна розмістити світильники. Дуже непогано організувати підсвічування над сантехнікою або над дзеркалом – це створить додатковий затишок і комфорт.

Також можна використовувати точкові світильники. Багаторівневе освітлення також широко вітається, тому зазвичай приміщення ванної кімнати ділиться на кілька зон.

Секрет успіху дизайну ванної кімнати стилю мінімалізм

Отже, підбиваючи підсумки, можна сказати, що на розробку вдалого дизайну ванної кімнати у стилі мінімалізм впливають п’ять складових:

  • гармонія в поєднанні простих геометричних форм;
  • наявність єдності оформлення та освітлення приміщення;
  • використання для обробки наступних матеріалів: камінь, скло, метал;
  • наявність ванни овальної або прямокутної форми;
  • повна відсутність зайвих аксесуарів і декору.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар