Ванни з литого мармуру: переваги та недоліки

Ванни з литого мармуру: переваги та недоліки

Що таке литий, або штучний мармур? У деякому роді цей матеріал можна порівняти з бетоном, у якому в якості сполучного матеріалу виступають сучасні полімери, а у ролі наповнювача – дрібна мармурова крихта. Заливаючи такий розчин у спеціальну форму, можна отримати виріб будь-якої форми і габаритів. Саме цією властивістю литого мармуру і користуються виробники, виготовляючи з нього сучасні ванни високої якості. Про них і піде мова у цій статті, де якій ми розберемося з питанням, що ж собою являють ванни з литого мармуру – ознайомимося з технологією їх виготовлення, перевагами і недоліками, а також розберемося з різновидами даних сантехнічних приладів.

Ванни з литого мармуру: технологія виготовлення

За великим рахунком, технологія виготовлення ванни зі штучного мармуру не надто складна, і якби не декілька моментів, її виготовленням міг би займатися практично кожен домашній умілець. Саме завдяки цим нюансам на вигляд проста технологія насправді виявляється досить складною.

Перший і найголовніший нюанс, з яким доведеться впоратися в процесі навчання цієї науки, це забарвлення первинного складу – отримати правильний тон досить складно. Тут важлива кожна дрібниця – починаючи від кількості барвника, який додається і закінчуючи рівномірним перемішуванням суміші.

Також дана технологія ускладнюється ще й знанням правильних пропорцій всіх інгредієнтів – навіть володіючи інформацією про відсотковий вміст того чи іншого складника у розчині, домогтися якісного литва вийде не відразу. Потрібно бути готовим витратити даремно енну кількість коштів – скажімо так, це буде плата за навчання. Справа в тому, що більшість підприємств, що займаються виробництвом подібних виробів, тримають свої секрети в таємниці.

Ванни з литого мармуру - дуже стильні

Ванни з литого мармуру – дуже стильні

Якщо ж говорити про технологію виготовлення ванн з мармуру литим способом у загальних рисах, то її можна звести всього до кількох етапів.

 • Підготовка форми. Мабуть, цей момент можна назвати ще однією перешкодою на шляху самостійного виготовлення литої мармурової ванни. Виготовити для неї форму – завдання не з простих, єдине, що перше приходить в голову, так це скористатися готовими акриловими ваннами. Але самі розумієте, обійдеться така опалубка досить дорого, оскільки купувати доведеться не одну, а дві ванни, причому одну з них потрібно буде капітально допрацьовувати. Загалом, ця технологія виготовлення форми не годиться, а форма є чи не найголовнішим елементом, без якого неможливо виготовити якісну, а головне красиву ванну з литого мармуру.
 • Приготування суміші. Про це ми вже говорили трохи раніше. Тут лише додамо, що на даному етапі робіт проводиться не тільки замішування відповідного розчину, але і його фарбування в потрібний колір.
 • Заливка у форму. Цей процес також досить складний – в заводських умовах він проводиться на спеціальному вібростолі. Вібрації допомагають якісно заповнити форму і створити розчин із заданою щільністю.
 • Висихання суміші. Тут без коментарів, незважаючи на те, що і цей процес має свої нюанси – потрібна певна температура, вологість і тому подібні «дрібниці».
 • Після висихання ванну дістають з форми і піддають механічній обробці – в більшості випадків це усунення ливарних дефектів, прорізка зливного і переливного отворів і полірування.
 • Після завершення фінішної операції ванна з литого мармуру відстоюється ще якийсь час, протягом якого вона набуває свою міцність.
Ванни зі штучного мармуру бувають різних видів, наприклад - кутові

Ванни зі штучного мармуру бувають різних видів, наприклад – кутові

Переваги та недоліки ванн з литого мармуру

Відлиту з мармуру ванну можна віднести саме до тих виробів сучасності, які в рівній мірі володіють як перевагами, так і недоліками. Почнемо з переваг – їх трохи більше.

 • Ванни з литого мармуру є дуже міцними і стійкими до дії сторонніх чинників. На них практично не залишається подряпин, якщо, звичайно, не робити їх спеціально, наприклад – цвяхом.
 • Залежно від використаного наповнювача і декоруючих присадок, така ванна може мати практично будь-яке забарвлення і імітувати не тільки будь-який натуральний природний камінь, але і багато інших матеріалів.
 • На нашому ринку подібні ванни представлені в широкому розмаїтті форм – знайти або замовити можна як звичайну ванну класичної форми, так і кутову ванну з литого мармуру, круглу або навіть багатокутну.
 • Ванни, вилиті зі штучного мармуру, не вібрують – вони взагалі є безшумними. Навіть потужний струмінь води практично не видає звуку.
 • Майже всі композитні матеріали, в тому числі і литий мармур, відмінно утримують тепло – такі ванни зберігають воду гарячою на протязі дуже довгого часу.
 • Ванна, виготовлена з литого мармуру, відмінно піддається відновлювальним роботам – досить просто усуваються навіть великі вибоїни.

В принципі, переваги подібних ванн говорять за себе самі. Тепер подивимося, що розкажуть нам про цей виріб його недоліки. Істотних недоліків можна виділити всього три.

 • Догляд за композитними ваннами сам по собі становить собою досить велику проблему – подібні матеріали бояться абразивних миючих засобів і деяких видів побутової хімії.
 • Ванни з литого мармуру бояться навіть тривалого контакту з водою, як би це не дивно звучало. Якщо після прийому водних процедур забути злити воду, то солі, що містяться у воді, можуть залишити на дні плями, які нічим не вивести.
 • Категорично протипоказані литим ваннам удари важких предметів – навіть якщо на неї впустити пляшку з туалетною водою, від ванни може відколотися досить великий шматок. В принципі, така проблема вирішувана, але все одно це зайві і нікому не потрібні витрати часу, грошей, а головне – нервів.

Виходячи з вищевикладених переваг і недоліків, якими наділяють подібні вироби виробники, можна зробити тільки один висновок – ці вироби вартують уваги, як у прямому, так і в переносному сенсі. Ціну ванни з композитних матеріалів якраз можна віднести до четвертого мінусу – вона дуже висока.

Ванни зі штучного каменю виготовляються будь якої форми та кольорів

Ванни зі штучного каменю виготовляються будь якої форми та кольорів

Виробники ванн з литого мармуру

На закінчення декілька слів про виробників ванн з литого мармуру – їх багато, але уваги гідні не всі. Ці вироби досить дорогі, і якщо вже купувати їх, то потрібно знати, за що платиш гроші. Досить добре зарекомендували себе ванни з литого мармуру, виготовлені польською компанією Marmite, непогано показали себе в експлуатації італійські ванни Marmorin і Kerasan, непоганою якістю володіють ванни чеської компанії Riho і, можна сказати, неперевершеною якістю відрізняються німецькі ванни Kaldewei. Існують і інші, менш відомі компанії, що виробляють ванни з литого мармуру, але купуючи дорогий виріб, потрібно розуміти, за що платиш – купувати, як мовиться, кота в мішку, не варто.

І пам’ятайте, на сьогоднішній день ванни з литого мармуру є самими довговічними, стильними й дорогими виробами цього типу. Купуючи їх, ви створюєте комфорт і затишок у вашій ванній кімнаті на довгі роки!


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар