Якісна ванна здатна прослужити не менше 15 років, тому до вибору цього предмета сантехніки слід поставитися з великою увагою. Потрібно сказати, що одним із визначальних моментів вибору ванни є площа санвузла. Якщо мова йде про типову квартиру, то ванна кімната, швидше за все, невелика, тому вибір предметів сантехніки сильно обмежується. Для такої кімнати ідеально підійде кутова ванна, яка займає менше місця, ніж стандартні моделі. Якщо ж у квартирі або будинку велика ванна кімната, то господарі можуть вибирати сантехніку практично будь-якої форми і розмірів. Тому, давайте спробуємо розібратись, які існують нюанси при виборі ванни великого розміру.
Як правило, ванна кімната обладнується досить широким асортиментом сантехніки. Крім ванної, на площі санвузла намагаються розмітити умивальник, необхідні меблі. Нерідко в цій же кімнаті встановлюють пральну машину, а також душову кабіну.
Основним обмежувачем при виборі сантехніки є саме розмір ванної кімнати. На досить обмеженій території доводиться розміщувати необхідний набір сантехніки та меблів, не забуваючи, при цьому, про те, щоб залишилося місце для вільного переміщення. Звичайно, якщо в будинку велика ванна кімната, то можливостей у дизайнера буде набагато більше.
Вибір розміру ванни
Однією з найважливіших характеристик будь-якої ванни є її розміри. Оцінивши їх, можна відразу скласти початкове враження про предмет сантехніки, а також, зрозуміти, чи можна її буде встановити в конкретну ванну кімнату.
Порада! При оцінці розмірів потрібно пам’ятати, що внутрішній об’єм ванни та її зовнішні розміри завжди відрізняються один від одного. Крім того, існує таке поняття, як монтажний розмір, саме за цим показником можна оцінити, чи впишеться ця велика ванна в інтер’єр приміщення.
Традиційна модель ванни – це купіль прямокутної форми довжиною 150 або 170 і шириною 70 або 75 см. Глибина такої ванни складає, як правило, 45-50 см. Однак з появою у продажі моделей з акрилу асортимент ванн істотно розширився. Велику популярність отримали кутові, асиметричні ванни, моделі сантехніки незвичайної форми, а також купелі великих розмірів. Існують ванни, довжина яких сягає трьох метрів, тобто такі моделі сміливо можна називати міні-басейнами.
Очевидно, що розмір ванни слід підбирати залежно від площі санвузла. Якщо в будинку простора ванна кімната, то повинна бути підібрана акрилова або сталева ванна великого розміру. Досить непоганим варіантом рішення буде ванна з литого мармуру.
У просторому санвузлі може бути встановлення і велика кутова модель, або ванна незвичайної форми, наприклад, кругла або багатокутна. У великій ванній кімнаті можна варіювати місце розташування ванни. Так, кутова або прямокутна модель може бути встановлена біля стіни, в цьому випадку, центр кімнати залишиться вільним.
Але якщо ванна кімната достатньо простора, то ванна може бути встановлена і по центру кімнати. Це може бути і стандартна прямокутна модель, встановлена на ніжках або на подіумі, і ванна нестандартної форми, наприклад, кругла акрилова ванна.
Якщо ванна кімната невелика, то скромні розміри ванни часто намагаються компенсувати великим внутрішнім об’ємом, роблячи високі бортики у ванни.
На зручність ванни великий вплив мають такі параметри, як довжина і ширина. Щоб людина могла комфортно лежати у ванні, необхідно, щоб довжина купелі була приблизно дорівнювала її росту, а ширина, відповідно, об’єму тіла.
Порада! Щоб людина, яка приймає ванну не відчувала себе обмеженою, необхідно, щоб між тілом і бортиками купелі залишався вільний простір шириною 5-6 см.
Оптимальна глибина, яку повинна мати сталева, акрилова або чавунна ванна, становить 50-60 см. Така глибина дозволяє повністю зануритися у воду, навіть якщо коліна будуть напівзігнуті, і, разом з тим, не створить проблеми при переступанні через бортик.
Якими бувають ванни великого розміру
Якщо ванна кімната в квартирі або будинку простора, то для вибору форми і розміру ванни практично немає обмежень. Крім того, встановити цей предмет сантехніки можна в будь-якому місці приміщення.
Існують самі різні форми великих ванн. Якщо мова йде про чавунні або сталеві моделі, то це, швидше за все, будуть прямокутні ванни великого розміру. У тому випадку, якщо вибирається акрилова модель, то вибір форм набагато різноманітніший.
Це можуть бути і ванни класичної форми, і овальні, круглі, шестигранні моделі. Великою популярністю у споживачів користується кутова акрилова ванна. Такі моделі дуже зручні, оскільки дозволяють найбільш раціонально використовувати площу санвузла.
При цьому, кутова акрилова ванна великого розміру, як правило, обладнується додатковим функціоналом. Це може бути:
- Ергономічна форма внутрішньої частини.
- Наявність підголівника і поручнів.
- Антиковзальне покриття на дні ванни.
- Наявність поличок для зручного розміщення косметики і банних аксесуарів.
- Пристрій для гідромасажу та інші додаткові зручності.
При виборі ванни великого розміру важливо враховувати і фізіологічні особливості, а також звички людей, які будуть нею користуватися. Так, наприклад, людина невеликого зросту може відчувати себе вкрай некомфортно у ванні завдовжки 200 см через відсутність упору. У цьому випадку, краще придбати сантехніку меншого розміру, навіть якщо ванна кімната дозволяє встановити величезну купіль.
Порада! При виборі ванни в пріоритеті повинна бути ергономічність, а на дизайн і інші показники варто звертати увагу в другу чергу.
Крім того, потрібно буде подумати про забезпечення зручності входу у ванну. Так, якщо кутова або звичайна модель має високі бортики, то додатково потрібно побудувати подіум зі сходами.
Ванни для двох
Розповідаючи про великі ванни, не можна не згадати про моделі, розраховані на двох. Це досить просторі моделі, в яких з комфортом можуть розміститися дві людини, такі ванни із задоволенням купують закохані, молодята та подружжя зі стажем.
Стандартні прямокутні моделі ванн для двох можуть бути встановлені в досить просторому санвузлі. Ширина такої ванни складає приблизно 1,5 метра, тому вона вимагає багато вільного простору для установки.
Великою популярністю користується кутова акрилова купіль для двох. Цей варіант, незважаючи на значні розміри, займає менше місця, ніж класична модель. Крім того, в кутових ваннах, як правило, дуже зручна посадка.
Асиметрична форма ванни для двох, також, досить популярна. Це можуть бути моделі у формі трапеції або вісімки. В останньому випадку пара буде розташовуватися навпроти один одного.
При бажанні можна замовити ванну для двох оригінальної форми, наприклад, у формі серця. Але коштують такі моделі досить дорого, та й для щоденного використання вони не особливо зручні, тому їх частіше встановлюють в готелях в номерах для молодят, а не в приватних будинках.
Отже, при виборі великої ванни важливо основний акцент робити на зручності і ергономічності моделі. А форма і розмір моделі залежать, в основному, від смаку покупця.