Проблема високого рівня вологості у ванній кімнаті всім знайома не з чуток. Варто прийняти гарячу ванну або навіть просто освіжаючий душ, як дзеркало, плитка та інші поверхні покриваються конденсатом. Конденсат швидко перетворюється в краплі води і стікає вниз, псуючи оздоблювальні покриття, меблі та інші речі. Більш того, при високій вологості починає активно рости пліснява, а це вже не просто негарно, але й небезпечно для здоров’я. Вирішити цю неприємну проблему допоможе такий простий пристрій, як витяжний вентилятор. Розглянемо, як вибрати це обладнання і навіть самостійно встановити його.
Раніше вентилятори були дуже популярні, ці нехитрі пристрої стояли і в квартирах та в офісах, адже тільки з їх допомогою в літню спеку можна було отримати якусь відносну прохолоду. З появою побутових кондиціонерів про вентилятори якось забули, і абсолютно марно!
У ванній кімнаті вентилятор буде цілком доречний, оскільки за допомогою цього нехитрого приладу можна регулювати вологість повітря. Тим більше, сучасні вентилятори – це не колишні шумливі та тріскотливі моделі, тепер працюють вони практично безшумно.
Як вибрати вентилятор?
Вибираючи вентилятора у ванну кімнату, потрібно звертати увагу на наступні параметри:
- Продуктивність;
- Економність;
- Комфортність використання;
- Безпека.
Як вибирати продуктивний вентилятор?
Продуктивність – це одна з найважливіших характеристик кожного вентилятора. Щоб правильно вибрати цей параметр, потрібно знати об’єм приміщення, в яке буде встановлюватися такий вентилятор.
Порада! Підрахувати об’єм ванної кімнати дуже просто, необхідно просто виміряти довжину і ширину кімнати, а також висоту стіни. Отримані параметри слід перемножити. Наприклад, якщо довжина кімнати буде 2 метри, її ширина 1,5 метра, а висота 2,7 метра, то об’єм приміщення складе 8,1 м³.
Згідно затвердженим будівельним нормам, показник повітрообміну у ванній кімнаті повинен скласти 6-8. Тобто за годину повітря у приміщенні повинно змінитися від 6 до 8 разів. Меншу кратність вибирають, якщо санвузлом регулярно користуються 1-2 людини, а коли у квартирі проживає більше 3-х осіб, потрібно вибирати вентилятори, здатні забезпечити восьмикратний обсяг.
Порада! Щоб підрахувати продуктивність вентилятора, необхідно об’єм приміщення помножити на кратність обміну повітря. Так, для прикладу, наведеного вище, потрібно вибрати вентилятор, продуктивність, якого перевищує 64 кубометра на годину (8,1 (об’єм приміщення) x 8 (кратність повітрообміну) = 64,1).
Як вибрати економну модель?
Варто звернути увагу і на економність моделі вентилятора, щоб потім даремно не витрачати кошти на електрику. Сучасні вентилятори, як правило, забезпечуються вимикачем і таймером, який обмежує час роботи вентилятора заданими попередньо параметрами.
Існують і ще більш зручні моделі, які забезпечуються датчиками. Наприклад, вентилятор, доповнений датчиком вологості, включатиметься тільки тоді, коли рівень вологості перевищить певну межу. А коли показник вологості прийде в норму, пристрій автоматично відключиться.
Яка модель вентилятора забезпечить комфортність у використанні?
Зрозуміло, потрібно вибирати ті моделі вентиляторів, які будуть зручними у використанні, наприклад, безшумні вентилятори для ванної кімнати. Звичайно, доведеться визнати, що вентилятора, який працює абсолютно беззвучно, не існує. Однак у сучасних моделей при роботі рівень шуму, який ним виробляється, не перевищує 35 децибел, а звук такого рівня не приносить якогось дискомфорту, тобто, такі вентилятори практично безшумні.
Якщо вентилятор для ванної кімнати вибирається для установки у багатоквартирному будинку, то варто вибрати модель, обладнану зворотним клапаном. У цьому випадку, повітря, що надходить у вентиляційний канал із сусідніх квартир, не буде проникати в приміщення.
Порада! Зворотний клапан, що встановлений на витяжному вентиляторі, не допустить проникнення в приміщення і вуличного пилу, який напевно присутній у вентиляційному каналі, оскільки цей простий пристрій перешкоджає зворотному руху повітря.
Як вибрати безпечний вентилятор?
Вибираючи вентилятори для встановлення у ванній кімнаті, не можна забувати про таке важливе питання, як безпека. Корпус вентилюючого пристрою повинен бути виконаний так, щоб всередину не могла б проникнути і крапелька води, тому що в іншому випадку, може статися замикання. Тому потрібно вибирати прибори у яких буде наявний волого та водо захист.
Не забувайте про естетику!
При виборі вентилятора у ванну кімнату – не забудьте про його естетичний вигляд, адже це в якійсь мірі буде і декоративний елемент ванної кімнати. Наприклад вентилятори із декоративними суцільними передніми панелями будуть закривати лопасті приладу. Також існують моделі які встановлюються над душовою кабінкою, вентилятори з підсвіткою, які мають хромовані корпуса, тощо. Старайтесь підібрати вентилятор таким чином, щоб він підкреслював унікальний дизайн Вашої ванної кімнати.
Як самостійно встановити вентилятор?
Встановити вентилятор у ванній можна і самостійно, за умови, що Ви маєте мінімальні навички у будівельній справі, та орієнтуєтесь у роботі з електроприладами.
Для встановлення вентилятора використовується отвір природної вентиляції, яка обов’язково повинна бути присутня у санвузлі. Як правило, цей отвір розташовується в стіні або на стелі в кутку навпроти вхідних дверей.
Якщо обрана накладна модель вентилятора, то прилад закріплюється безпосередньо перед вентиляційним отвором.
У тому випадку, якщо був придбаний канальний прилад, потрібно буде його вставити в отвір, закривши зверху декоративною решіткою.
До речі, канальні вентилятори, як правило, практично безшумні, оскільки їх двигун знаходиться не в самій кімнаті, а у вентиляційному отворі.
Встановлений прилад необхідно підключити до електроживлення. Щоб зробити це буде потрібно заздалегідь прокласти кабель від найближчої розподільної коробки. Як правило, вона розташована над дверима у ванну кімнату.
Увага! Важливо пам’ятати, що у ванних кімнатах, як і інших приміщеннях з вологим повітрям, кабель слід прокладати у спеціальному захисному каналі і приховувати його під підвісною стелею або під шаром штукатурки.
Витяжні вентилятори – це прості, але досить ефективні пристрої, що дозволяють домогтися зниження рівня вологості у ванній кімнаті. Сучасні моделі виглядають цілком естетично, тому їх установка не зіпсує інтер’єру кімнати. Працюють витяжні прилади, практично не створюючи шуму, багато моделей оснащені системами автоматики, тому користуватися ними буде досить зручним.