Ще зовсім недавно бажання мати у ванній підлогу, вкриту ламінатом, виглядало абсурдним. Адже, як не старайся, а повністю виключити можливість потрапляння бризок води на підлогу в санвузлі ніяк не вийде. Але сьогодні створено спеціальний матеріал – ламінат для ванної кімнати – водостійкий.
Ламінат на підлозі у ванній кімнаті – це досить нестандартне рішення. Адже всі знають, що цей матеріал жолобиться від вогкості. Дійсно, якщо придбати звичайний матеріал, то клопоту з ним не оберешся, оскільки він швидко потемніє, почне міняти свою форму. Але сьогодні можна придбати особливий різновид матеріалу – ламінат водостійкий. Таке покриття чудово підходить для кухні, але і у ванній воно цілком впорається з поставленим перед ним завданням.
Його особливість – висока стійкість до дії води. Щоб покриття могло отримати такі властивості, матеріал просочують спеціальними добавками, приділяючи увагу і торцевій-замковій частині дошок.
Чи варто використовувати ламінат у ванній?
Водостійкий матеріал сильно відрізняється від звичайного, він не тільки відмінно чинить опір дії води, але і має кращі характеристики міцності. Основні переваги такого матеріалу:
- Ламінат – це один з найбільш стильних і привабливих зовні підлогових покриттів. Зовнішнє покриття ламінату, як правило, імітує поверхню цінних порід дерева, але можна придбати і водостійкий ламінат для ванної під плитку.
- Ламінат коштує дешевше керамічної плитки.
- Монтаж ламінату не відрізняється складністю, його цілком можна здійснити своїми силами.
- При необхідності покриття з ламінату може бути легко демонтовано, що немислимо для покриттів з плитки.
- При покупці ламінату 32-33 класу покриття зможе прослужити не менше 25 років.
До недоліків матеріалу можна віднести його «ненатуральність», хоча при виробництві використовується деревний пил.
Вологостійкий і водостійкий ламінат: чи є різниця?
У продажі можна зустріти вологостійкий і водостійкий ламінат. Чи є між ними різниця чи це продавці по-різному називають свій товар? Насправді, різниця є.
Структура вологостійкого матеріалу
У складі цього різновиду матеріалу:
- Основою виступає HDF плита. Її можна розглядати на зрізі матеріалу, вона має зелений колір.
- Замки ламінатної дошки оброблені воском, така обробка захищає конструкцію від проникнення вологи всередину конструкції.
- Плита обов’язково просочується антибактеріальними рідинами, це запобігає зростанню цвілі на покритті підлоги.
Порада! Цей варіант матеріалу чудово підійде для кухні та інших приміщень, в яких часто буває висока вологість повітря. Але ось пряме попадання води він не витримує, тому для ванних кімнат він непридатний.
Структура водостійкого матеріалу
- В якості основи використовується плита, спресована при високому тиску.
- Матеріал, як і звичайний ламінат є багатошаровим, але в водостійкому варіанті застосовується герметизація всіх стиків гарячим воском.
- Поверхня дошки покрита спеціальним полімером, який має водовідштовхувальні властивості. Крім того, це покриття відрізняється стійкістю до утворення подряпин, тому вода не зможе проникнути вглиб матеріалу.
Порада! При покупці водостійкого ламінату зверніть увагу на якість обробки замків. Якісний матеріал відрізняється глибоким просоченням місць стикування. Замки при цьому виглядають «мокрими», а при спробі зішкребти покриття пальцем, нічого не виходить. Якщо віск залишився на нігтях, то таке просочення є неякісним і від придбання цього матеріалу краще утриматися.
Монтаж ламінату в ванній кімнаті
Розглянемо, як встановлюється ламінат водостійкий для ванної кімнати. Робота це не надто складна, тому цілком може бути здійснена своїми силами.
Необхідний інструмент
Для проведення роботи потрібно наступний набір інструменту:
- Рулетка і кутник для проведення вимірювань.
- Електричний лобзик.
- Невеликий, легкий молоток.
- Крім того, буде потрібно підкладка, обмежувачі і скотч малярний.
Основні моменти монтажу
- Куплений матеріал потрібно витримати в приміщенні декілька діб, щоб він «акліматизувався».
- На підготовлену (вирівняну і очищену) основу укладають підкладку. Стики підкладки закріплюють за допомогою скотчу.
- Починати укладання ламінатної дошки слід з лівого кута кімнати.
- Перший ряд потрібно укладати особливо уважно і акуратно, постійно стежачи, щоб дошки лягали рівно. Від якості укладання першого ряду буде залежати якість всього покриття.
- Ламінат не укладають впритул до стіни, необхідно передбачити наявність зазору шириною 7-8 мм.
- У ванній необхідно укладати ламінат так, щоб поперечні стики не збігалися, тобто в шаховому порядку. Для цього відрізаний надлишок дошки першого ряду слід використовувати для початку другого ряду.
- Для забезпечення кращої герметичності покриття, рекомендується додатково наносити на місця з’єднання спеціальний клей. Такий клей продається там же, де і ламінат.
- Важливо стежити, щоб дошки лягали щільно, без утворення щілин. Для більш щільного укладання рекомендується постукувати дошки легким молотком, бажано з гумовим наконечником.
Отже, ламінат чудово підійде для обробки підлоги у ванній кімнаті. Тільки вибирати потрібно саме водостійкий ламінат.
А на додаток, пропонуємо переглянути відео про вкладання ламінату у ванній кімнаті: