Яка сім’я зараз може обійтись без пральної машинки? Правильно – ніяка. Вже навіть відходять у минуле ті часи, коли популярністю користувались ручні чи напівавтоматичні пральні машини – сьогодні ринок заполонили сучасні автоматичні пральні машини, як їх ще називають – пральна машина – автомат.
Одне з питань, з якими стикаються щасливі власники такого агрегата – правильний монтаж пральної машини у ванній кімнаті. Потрібно визнати, що встановлення пральної машини у ванній – цілком буденне явище для більшості сучасних квартир, оскільки жодне інше місце не підходить для цієї мети краще ванної кімнати.
У цій статті ми розглянемо, яким чином можна здійснити підключення, включаючи підготовку всіх необхідних комунікацій – подачі води, електромережі та каналізації.
У якому місці ванни встановити пральну машину
Для просторих ванних кімнат у квартирах сучасного планування, вибрати місце під установку пральної машини не складе труднощів. Але що робити, якщо встановлюється пральна машина в маленькій ванній, наприклад, у ванній кімнаті у хрущовці?
Рекомендується вибирати місце під машинку виходячи з наступного:
Розташування пральної машини повинно бути максимально безпечним. Причому заходи безпеки повинні бути створені як і для машинки, так і від неї.
Приміром, не слід встановлювати її в безпосередній близькості з ванною або умивальником, оскільки, як і будь-яка інша електроніка, вона боїться вологи і може попросту вийти з ладу.
Також пральна машина у ванній кімнаті повинна бути захищена від можливих механічних пошкоджень.
Не слід класти на неї не тільки важкі предмети, а й взагалі будь-що, так як електронна частина машини розташовується безпосередньо під верхньою кришкою корпуса і навіть незначні прогини можуть позначитися на її працездатності.
Крім того, машинку слід розміщувати поблизу з лініями комунікацій – електророзеткою, трубами водопроводу і каналізацією.
Ну і, звичайно, машинка при всьому цьому не повинна створювати перешкод для руху в кімнаті, гармонійно вписуватися в інтер’єр маленької ванної кімнати.
Як підключити пральну машину до комунікацій?
Підключення пральної машини до каналізації
Організація зливу відпрацьованої води в систему каналізації передбачає демонтаж з-під раковини старого сифона і установку замість нього нового, оснащеного спеціальним відводом для підключення зливного прального шланга.
Потім до сифона під’єднують гофру, а після – зливний шлаг від машини, підведений до сифона завчасно.
Також пральну машинку можна підключити до каналізації напряму, але слід дотримуватись рекомендацій у інструкції.
Досить часто в конструкціях пральних машин встановлюється обмеження на мінімальну і максимальну висоту розміщення випускного патрубка. Для того, щоб пральна машина зливала воду необхідно з’єднати систему зливу води з системою каналізації. Слід встановити додатковий сифон або закріпити патрубок на борту ванни або раковини.
Взагалі вважається, що найбільш сучасні та зручні варіанти відведення води – це не що інше, як підключення зливного шлангу до каналізації. Врахуйте, що нарощувати довжину зливного шланга можна, але він має свою межу довжини, що диктуються, максимальною потужністю зливного насоса. Ви можете дізнатися максимальну довжину зливного шланга з документації, яка додається до пральної машини.
Зливний шланг слід закріпити на задній панелі пральної машини на висоті приблизно 80 сантиметрів.
Другий кінець шланга з’єднуємо з каналізацією за допомогою спеціального сифона, щоб уникнути попадання в машину неприємних запахів і води з каналізації. Можна зігнути кінець шлангу таким чином, щоб створювався ефект водяного затору, який також не дозволить запаху і воді проникати в машину.
Деякі майстри рекомендують нещільно з’єднувати зливний шланг і каналізацію. Можливо наявність повітряного зазору дозволить уникнути засмоктування води з машини в каналізацію. Це може привести до «зависання» машини за певних програмах прання. Однак, у такого з’єднання є серйозна умова. Висота повітряного зазору повинна перевищувати на кілька сантиметрів рівень підйому води в раковині або у ванні при можливому засміченні каналізації. Інакше існує досить велика ймовірність затоплення квартири при засміченні стоку через повітряний зазор.
Підключення пральної машини до водопровідної системи
Підключення заливного шланга пральної машини до водопроводу вимагає наявності відводу від останнього із зовнішнім різьбленням ¾ дюйма. З цією метою в санвузлі знімають гнучку водопровідну підводку, наприклад провідну до зливного бачка унітазу або до раковини, накручують до одного з її кінців фітинг-трійник з відхідним в одну сторону краном, і приєднують підмотку на колишнє місце.
Наливний шланг машинки підключають до крана фітинга, також попередньо підвівши шланг до місця водозабору. При цьому пральна машина у ванній буде забезпечена можливістю окремого перекриття подачі води.
Підготовка пральної машини до роботи
Після установки машини на місце постійної дислокації, перед підключенням її шлангів до комунікаційних систем і перевіркою працездатності техніки, необхідно звільнити її від транспортувальних болтів.
Вони призначені для знерухомлення барабану для білизни і дозволяють запобігти поломці приводу пральної машини під час транспортування. Розташовані болти на задній стінці пристрою, а для їх зняття, як правило, потрібно ключ на 10, хоча тут можуть бути варіанти.
Слід звернути увагу, що деякі моделі укомплектовані додатковими пінопластовими фіксаторами, тому перед здійсненням першого тестового пуску машини, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією по експлуатації.
Після вилучення з приладу чотирьох транспортувальних болтів, отвори, що утворилися після них закривають спеціальними заглушками з пластику, які входять в комплект автоматичної пральної машини.
Особливості установки пральної машини
При монтажі у ванній пральної машини можуть виникнути деякі труднощі.
Розглянемо найбільш актуальні з них:
Буває, що наявного в комплекті до машинки заливного шланга просто не вистачає по довжині до місця з’єднання з водопроводом.
В такому випадку проблема може бути вирішена декількома способами: покупкою в магазині більш довгого шлангу невідомого виробництва, але відносно дешевого, придбанням у фірмовому сервісному центрі заливного шланга, або підвести водопровідну трубу до місця, куди зможе дотягнутися штатний заливний шланг.
Щоб знизити ймовірність утворення витоків води з системи пральної машини, слід подбати про додаткову герметизацію місць з’єднань з комунікаціями.
Різьбове з’єднання наливного шланга з водопроводом має бути обов’язково ущільнене підмоткою, наприклад ФУМ стрічкою, а з’єднання з каналізаційним сифоном слід додатково загерметизувати силіконовим герметиком.
Крім того, проводка в квартирі і конкретно розетка для пральної машини повинні бути з високим запасом потужності, а розетка повинна бути обов’язково з заземленням.
На завершення хочеться відзначити, що ванна кімната з пральною машиною з точки зору гармонії інтер’єру ванної може виглядати дуже пристойно. Слід тільки до найдрібніших деталей продумати її розташування і, можливо, підібрати підходящу колірну варіацію в обробці кімнати.
І на завершення – пропонуємо переглянути докладну відео інструкцію по монтажу пральної машинки: