Види кахельної плитки. Яка плитка для ванної краща?

Види кахельної плитки. Яка плитка для ванної краща?

Керамічна плитка для ванної кімнати входить в число тих видів оздоблювального матеріалу, які рекомендуються багатьма експертами і дизайнерами інтер’єрів при ремонті і обробці приміщення ванної. Одним з безперечних переваг даного оздоблювального матеріалу є його доступність і величезна різноманітність. Сучасні види керамічної плитки мають різні форми, розміри і кольори. Хоча плитка і виробляється у всіх країнах, проте є країни, плитка яких рахується найякіснішою. Про це все, а також про те, за якими критеріями вибирати плитку у ванну кімнату, ми поговоримо у цій статті.

Види кахельної керамічної плитки

В даний час існує декілька способів виготовлення керамічної плитки, в залежності від яких матеріал класифікується на кілька видів:

Перш за все, слід розділити кахельну плитку і гранітокерамічну (керамограніт). За принципом укладки та обслуговування кахель і керамограніт принципово не відрізняються (а іноді й на зовнішній вигляд теж), однак гранітокераміка виготовляється з особливих глин високої щільності.

При цьому зовнішній вигляд такої плитки дуже часто володіє характерним кольором і текстурою граніту, мармуру або іншого природного каменю, за що вона і отримала свою назву. Гранітокераміка відрізняється високою твердістю і щільністю, а також, як правило, вона дуже стійка до стирання.

Якщо, ще донедавна, вибір кахельної плитки обмежувався одним-двома найменуваннями, то на сьогоднішній день виробники готові запропонувати безліч варіантів плитки, і ви зможете в повній мірі реалізувати свої дизайнерські забаганки у ванній кімнаті.

Розглянемо основні популярні види кахельної плитки.

Майоліка – цей вид кахельної плитки також називають метлаською плиткою. Майоліка – плитка подвійного випалу, зазвичай вона покривається непрозорою глазур’ю, яка відрізняється винятковою міцністю і стійкістю до зношування. Раніше однотонна і багатобарвна метлахська плитка часто застосовувалася для облицювання підлоги в громадських будівлях (школи, училища, університети, органи ради, тощо.) і у під’їздах. Використовують майоліку і у декоративному облицюванні, проте досить рідко. Існує також так звана плитка коттофорте, практично ідентична майоліці.

Монокоттура (монокуттура) – кахельна плитка одноразового випалу. Монокуттура – дуже поширений вид кахлю.

Бікоттура – майже те ж саме, що і монокоттура, однак така плитка проходить процес випалу двічі. Спочатку випалюється  керамічна основа, потім – основа з нанесеною на неї глазур’ю. Поширена широко. Як правило, міцність бікоттури нижча, ніж у плитки одноразового випалу, але вона значно легша по вазі.

Терраль – кахельна плитка подвійного випалу, яка має основу білого кольору. Малюнок наноситься безпосередньо на поверхню керамічної основи плитки, а потім покривається прозорою глазур’ю. Терраль застосовується при облицюванні стін всередині приміщень, це досить рідкісний вид кахельної плитки і коштує вона недешево.

Теракота – глазурована і неглазурована плитка, яка найчастіше застосовується для облицювання підлоги. Теракота має забарвлення з червонуватим відтінком, завдяки чому покриття з неї відрізняється оригінальністю.

Клінкер – глазурована і неглазурована керамічна плитка універсального застосування, в основному для зовнішніх робіт. Клінкер – виключно міцний і жорсткий виріб, таку плитку нелегко розбити. Крім того, клінкер досить стійкий до атмосферних факторів. Правда, він і досить дорогий по відношенню до звичайної плитки або гранітокераміки. Тому в зовнішньому облицюванні будівель замість клінкеру дуже часто підрядники застосовують дешевий керамограніт, який, як правило, укладається на непідготовлену для зовнішніх робіт поверхню. В результаті плитка швидко  сиплеться. Також клінкер успішно застосовується для облицювання камінів – в магазинах чимало декоративних колекцій кахлю, призначених для таких цілей.

Популярні види кахельної керамічної плитки

Популярні види кахельної керамічної плитки

Виробники кахельної плитки

Найбільшими виробниками кахельної плитки в Європі вважаються дві країни – Італія та Іспанія. На більшості ринків ці дві країни йдуть буквально «ніздря в ніздрю», але при цьому кожна з них проголошує себе кращою в області виробництва цього виду облицювального матеріалу. Існують навіть цілі асоціації виробників, які щорічно витрачають масу матеріальних коштів на просування свого товару на світовому ринку.

Наприклад, італійська асоціація випускає друковані видання, в яких пояснюються і розписуються всі переваги італійської плитки, а іспанські асоціації на підтримку своєї продукції організовують семінари для дизайнерів.

Проте, однозначно відповісти на питання яка плитка краще італійська чи іспанська, не можна. Якщо говорити про основні відмінності між італійською та іспанською керамічною плиткою, то їх всього два: вартість і зовнішнє оформлення.

Італійські виробники більше уваги приділяють модним тенденціям, запрошуючи до співпраці найпопулярніших дизайнерів, тому італійські колекції виглядають більш стильно й елегантно. У більшості випадків італійська плитка стримана в оформленні, елегантна і витончена. Дуже багато в колекціях практичних однотонних рішень, наприклад, плитка під цемент.

А ось іспанська плитка – це, як правило, яскравий контраст, помітне оформлення і наявність величезної кількості витіюватих візерунків і цікавих малюнків. В колекціях іспанських виробників дуже багато декоративної плитки, яка стане прекрасним елементом будь-якого стильного інтер’єру ванної кімнати. Може бути, саме тому на нашому ринку присутні більше іспанської плитки. Насичені і яскраві декори набагато ближче жителям нашої країни, які втомилися від сірих і сумних буднів.

Як вибрати і купити плитку для ванної?

Вибирати керамічну плитку для ванни слід, орієнтуючись не тільки на її зовнішню привабливість, але і на інші характеристики. Вся інформація розташовується на упаковці у вигляді піктограм, які містять всю інформацію про плитку.

Наприклад, на упаковці з підлоговим кахлем знаходиться зображення ноги, а на коробці з настінної плиткою або фотоплиткою для ванної розташовується малюнок у вигляді долоні.

Якщо ж на тарі з кахельною плиткою зображений слід від ноги на заштрихованому тлі, то це означає високу ступінь зносостійкості даного матеріалу.

Крім цього, вибираючи плитку для ванної необхідно звертати увагу і на такі характеристики:

  • Низький ступінь поглинання. Кахель для ванної повинен володіти низьким ступенем поглинання, оскільки в самому приміщенні спостерігається висока вологість. При неправильному виборі матеріалу, під впливом вологи і випарів кахель може дуже швидко втратити свою зовнішню привабливість.
  • Стійкість до впливу агресивних середовищ. Керамічна плитка для ванни повинна бути несприйнятлива до хімічних речовин, що використовуються часто при прибиранні приміщень.
  • Правильність форм. Зворотний бік повинен бути рівним, без нерівностей і опуклостей.

Порада! Новинкою серед підлогової плитки для ванної кімнати є матеріал, що володіє брудовідштовхуючими властивостями. Справа в тому, що пори в такій плитці настільки малі, що молекули забруднень з більшою силою притягуються один до одного, ніж до поверхні покриття. Цілком ймовірно, що такий чудовий матеріал скоро з’явиться у вільному продажу.

Отже, як ви вже зрозуміли, до вибору керамічної плитки для ванної кімнати слід ставитись зі всією серйозністю, оскільки такий вибір робиться раз і на довгі роки, і від нього буде залежати у певній мірі бажання проводити час у ванній кімнаті. А детально про те як вибрати плитку саме для ванної кімнати, ми розглянемо у наступних публікаціях.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар