Як доглядати за акриловою ванною

Як доглядати за акриловою ванною

Термін служби красивих ванн з акрилу при дбайливій експлуатації досягає до 25 років. Але радувати око ідеально рівна, гладка, глянцева поверхня емалі буде тільки при дотриманні правил регулярного догляду з перших днів використання. Зберегти бездоганний зовнішній вигляд нової ванни з акрилу можливо на довгий час, за умови, що ви володієте необхідними знаннями щодо того, як доглядати за акриловою ванною.

Властивості акрилу

Специфіка очищення акрилової поверхні і ремонту дрібних пошкоджень емалі обумовлена характерними властивостями акрилу, завдяки яким цей матеріал став таким популярним для побутового використання.

Акрил – це твердий синтетичний матеріал, що використовується для створення міцних, стійких до зносу ванн.

Акрилові ванни з’явилися у продажу порівняно недавно – близько 10 років тому. Величезну затребуваність серед покупців, а так само можливість відвоювати лідерство на ринку у чавунних ванн і сталевих ванн, моделі ванн з акрилу отримали завдяки ряду значних переваг.

Позитивні якості акрилу наступні:

 • Міцність – акрилові ванни здатні витримувати сильні удари;
 • Теплоізолюючі властивості – збереження температури води тривалий час;
 • Висока пластичність матеріалу – можливість виготовити ванну будь-якої конфігурації та розміру;
 • Невелика вага – в порівнянні з чавунними та сталевими ваннами вага акрилових моделей в рази менша, а значить транспортування та встановлення менш затратне;
 • Ідеально гладка поверхня – завдяки цій властивості на поверхні ванни не затримуються бактерії, а для дезінфекції досить протерти ванну мильним розчином і промити стінки струменем води.

Звичайно, не варто забувати про те, що у будь-якого матеріалу, разом з перевагами, є і характерні недоліки.

Мінуси акрилових ванн:

 • Простота нанесення дрібних пошкоджень: подряпин, тріщин. Захисний акриловий шар легко піддається механічним впливам, у зв’язку з чим, потрібен щадний догляд за поверхнею;
 • Низька стійкість до агресивних хімічних сполук і розчинників. Для запобігання взаємодії акрилу з засобами, що руйнівно діють на покриття ванни, рекомендується дотримуватися правил експлуатації, які обмежують використання засобів побутової хімії;
 • Низька температура плавлення акрилу. Акрил здатний плавитися при температурі 160 ° С. Тому кипляча вода, налита у ванну може викликати деформацію стінок. Рекомендується набирати воду у ванну, відразу розбавляючи холодною водою до необхідної для водних процедур температури.

Що не можна робити з акриловою ванною?

Придбання акрилової ванни, стане вигідною покупкою, здатною прослужити багато років тільки за умови грамотної експлуатації. Вже доведено, що акрил – це зносостійкий, безперечно гладкий, красивий матеріал, що ідеально підходить для декоративних моделей ванн, але все ж не ідеальний і має певні недоліки.

Наведемо основні правила, щодо чищення та використання ванн з акрилу, дотримання яких дозволить зберегти естетичний зовнішній вигляд нового обладнання у вашій ванні:

Не використовуйте для чищення абразивні засоби чищення.

Містить побутова хімія абразив чи ні, з’ясувати дуже просто. Якщо це порошок, то його слід розчинити у невеликій кількості води. Крапельку рідкого миючого засобу або розчину порошку розтирають між пальцями. При виявленні піщинок, гранул, не розчинних часток, здатних створювати мікроподряпини на емалі, використовувати такий засіб не можна. Абразиви подряпають акрил, тому зберегти сяючий блиск можливо тільки при догляді м’якими складами.

Не наносити на поверхню агресивні хімічні сполуки: хлор, аміак, формальдегіди, ацетон та інші розчинники.

Контакт акрилу з такого роду речовинами загрожує помутнінням глянцевої поверхні, а тривала взаємодія тягне непереборні наслідки: стінки покриваються дрібними порами, матеріал роз’їдається.

Не можна замочувати білизну у ванні.

Тривала взаємодія акрилу з відбілювачем і пральним порошком так само негативно позначається на зовнішньому вигляді ванни. Якщо при цьому замочена кольорове білизна ще має не стійку фарбу, то стінки ванни здатні змінити колір.

Рекомендовані засоби для регулярного догляду

Вирішення питання догляду за акриловою ванною слід розпочинати з правильного підбору засобів, призначених для делікатного очищення поверхні.

Вибір спеціалізованих засобів по догляду за акрилом дуже різноманітний. Купуючи призначену для акрилових ванн продукцію, можна бути впевненим, що шкоди покриттю, при використанні чистячого складу, нанесено не буде.

Однак, ціна на такі речі досить висока. З метою економії, спеціальні препарати можна замінити засобом для миття посуду або розчином звичайного прального порошку.

Чистота і блиск акрилових поверхонь залежить не від вартості застосовуваного засобу, а від регулярності догляду. Постійне миття акрилової ванни необхідно, якщо ви хочете підтримувати її в новому блискучому стані тривалий час. Адже особливості матеріалу не дозволяють використовувати сильнодіючі склади, що активно роз’їдають забруднення, тому утворення сильного нальоту допускати не слід.

Після кожного прийняття водних процедур рекомендується споліскувати ванну струменем гарячої води.

Періодично 2-4 рази на тиждень протирати м’якою губкою з милом або будь-яким іншим відповідним миючим засобом. А при появі сильних забруднень, варто відправитися в магазин і підібрати спеціальний препарат.

Найпопулярніші ефективні засоби для акрилових ванн: Акрилан, Равак, Акрил Поліш, Містер Чистер, Сиф, тощо. Потрібно зазначити, що вартість таких засобів залежить від якісних характеристик, бренду, об’єму упаковки і перебуває у діапазоні від 50 до 250 грн.

З підручних засобів, які можна використовувати для усунення сильних забруднень, рекомендується столовий оцет і лимонний сік.

 

Вирішення питання догляду за акриловою ванною слід розпочинати з правильного підбору засобів, призначених для делікатного очищення поверхні.

Вирішення питання догляду за акриловою ванною слід розпочинати з правильного підбору засобів, призначених для делікатного очищення поверхні.

Виготовлення засобу догляду за акриловою ванною в домашніх умовах

Якщо з яких-небудь причин ви не встигли або забули купити засіб для чищення акрилової ванної, його зовсім неважко приготувати самостійно. Складові компоненти для нього знайдуться в кожному будинку.

Потрібно взяти:

 • 15 грам будь-якого туалетного мила (краще без добавок, типу «Дитячого»);
 • 500 мл дуже гарячої води;
 • 100 грам харчової соди;
 • по 10 крапель ароматичних масел за бажанням (наприклад: апельсина, лимона, бергамоту, чайного дерева або інших).

Технологія приготування:

 • Зазначену кількість мила натерти на дрібній тертці.
 • Залити гарячою водою в скляній ємності і залишити до повного розчинення мила. Через 10-20 годин вийде густий мильний крем.
 • В отриману масу акуратно насипати невеликими порціями соду і ретельно перемішати.
 • Додати ароматичні масла за бажанням . Вони не тільки надають бажаний запах, але і володіють миючими (лимон і апельсин) і антибактеріальними властивостями (бергамот і чайне дерево).

Спосіб використання:

Отриманий мильний крем можна використовувати відразу або почекати до повного розчинення соди (у такому випадку, засіб буде дуже м’яко взаємодіяти з акрилом).

Даним засобом можна обробляти місця забруднень фрагментарно або всю поверхню акрилової ванни цілком. Для цього за допомогою губки щедро нанести на поверхню достатню кількість ароматизованої пасти і залишити на 20-40 хвилин. Потім ретельно промити м’якою губкою великою кількістю теплої або холодної води. Після цього насухо витерти поверхню ванни.

Специфіка видалення забруднень з акрилової ванни

Для чищення акрилової ванни слід застосовувати лише м’які матеріали. Наносити миючі склади можна за допомогою простої ганчірки або губки з поролону.

Пристосування для догляду, не повинні дряпати поверхню, тобто не містити жорстких абразивних вставок.

Якщо виникають сумніви в застосовності того чи іншого миючого засобу для акрилу, то не варто проводити експеримент відразу на всій поверхні. Обробіть невелику ділянку ванни новим засобом, оцініть отриманий результат і за відсутності негативних реакцій використовуйте для миття решти площі.

Не варто забувати і про проблему іржі, яка утворює жовті доріжки на покритті у напрямку до стоку. Щільно закритий кран змішувача дозволить усунути цю неприємність. Не слід допускати протікання кранів. Якщо іржаві плями все ж зіпсували зовнішній вигляд, то слід очистити їх спеціальним засобом, який можна без зусиль знайти в магазині.

Пристосування для догляду, не повинні дряпати поверхню, тобто не містити жорстких абразивних вставок.

Пристосування для догляду, не повинні дряпати поверхню, тобто не містити жорстких абразивних вставок.

Ремонт дрібних ушкоджень покриття акрилової ванни

Необережне поводження з обладнанням з акрилу або ігнорування правил експлуатації призводять до появи подряпин, тріщин, вибоїн на поверхні, а так само до потемніння глянцевого блискучого верхнього шару акрилу. Такі дефекти з легкістю піддаються ремонту завдяки хімічним властивостям матеріалу.

Дрібні подряпини просто усунути методом ручного полірування. Шматочком повсті затираються до блиску неглибокі ушкодження до 1 мм. Таке відновлення не вимагає більше ніяких засобів.

Для реставрації покриття, що отримало серйозні ушкодження у вигляді глибоких подряпин і вибоїн, застосовується рідкий акрил. В асортименті магазинів, що спеціалізуються на продажі ванн, завжди знайдеться комплект для ремонту, що складається з невеликого тюбика акрилу і лопатки для нанесення. Ремонт рідким акрилом так само не вимагає якихось спеціальних навичок. Як це зробити, можна ознайомитись у матеріалі «Реставрація ванни в домашніх умовах: основні способи відновлення».

Дезінфекція акрилової ванни

У зв’язку з тим, що акрил боїться окропу, при дезінфекції сантехніки потрібно дотримуватися певних умов.

Порядок дій:

 • Наповнити ємність водою кімнатної температури, не доходячи до краю 2 см;
 • Додати в неї спеціальний дезінфікуючий склад для акрилових поверхонь;
 • Ретельно перемішати воду, скориставшись ковшиком;
 • Витримати протягом 10 хвилин;
 • Випустити воду і ретельно вимити чашу, використовуючи миючі засоби для акрилової ванни;
 • Промити поверхню ємності чистою водою і витерти насухо.

Дану процедуру необхідно проводити регулярно (не рідше одного разу на рік). При цьому, особливо актуальна умова використання захисних гумових рукавичок.

Сподіваємось, що цей невеликий перелік вищевказаних рекомендацій, щодо того як доглядати за акриловою ванною, допоможе зберегти первинний сяючий блиск нової акрилової ванни на довгі роки.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар