Як економити воду

Як економити воду

Життя весь час дорожчає, особливо продукти харчування, ЖКГ теж не відстає і щорічно збільшує тарифи за свої послуги на кругленьку суму, а от зростання зарплати у багатьох майже застопорилось. Коштів постійно не вистачає, тому люди змушені думати про економію у всьому і шукати способи зменшення витрат. Один з таких способів – економно споживати воду, адже у ванній кімнаті, як ніде більше, іде великий розхід води. Про це ми поговоримо у цій статті.

Всі здавна звикли думати, що в Україні багато природних ресурсів, у тому числі води, і можна її витрачати не дивлячись. Раніше 1 м³ води коштував недорого, але зараз все змінилося і суми за витрачену воду доводиться платити чималі. По суті, гроші без толку витікають від нас у каналізацію.

Ось декілька способів як зменшити споживання води. Більшість з цих способів не вимагають якихось великих грошових витрат, але відчутно зменшать рахунки за воду. Деяким може здатися це дрібницею, але, в чомусь перевчити себе, ви побачите, яка буде вигода, особливо, якщо ви поставили собі лічильник обліку води, то швидко запам’ятаєте ці поради:

Способи зменшити втрату води

Економте воду!

Більшість людей, схилившись вранці і ввечері над раковиною, щоб почистити зуби, повністю відкривають водяний кран. Вода вам потрібна, щоб сполоснути декілька раз в роті, а поки проходить сама чистка зубів, з крана без толку витече приблизно 10 літрів води. Легко підрахувати, скільки літрів води сім’я з 4-х чоловік просто виливає з крана – 1 людина щодня проливає 10 л. води, множимо на кількість членів сім’ї, вийшло 40 літрів. А тепер 40 × 30 днів місяця і дізнаємося, скільки грошей можна заощадити, вчасно закривши кран.

Придбайте спеціальні насадки на кран.

Насадки - аератори - допоможуть суттєво зменшити кількість води, що витрачається

Насадки – аератори – допоможуть суттєво зменшити кількість води, що витрачається

Слід купити в магазині особливі насадки на кран – аератори, для економії води (вони зовсім недорогі). Цей пристрій здатен зекономити води більше, ніж на 1/3. Специфічність таких насадок-сіточок полягає в тому, що вода, що проходить через них, насичується бульбашками повітря. Так що, кран можна відкривати лише наполовину, а величина струменя буде, як при повністю відкритому крані.

Оптимізуйте витрату води в унітазі.

Велика витрата води припадає на унітаз, адже кожній людині необхідно відвідувати туалет 3-4 рази на день. Звичайний зливний бачок вміщує 8 літрів води, а фахівці по сантехніці з’ясували, що для повного змиття в унітазі вистачить і 6-ти літрів води. Вирішується це питання досить просто. Зливний клапан треба відрегулювати так, щоб в бачок наливалося менше води. Якщо конструкція бачка інша, можна покласти на дно бачка об’ємний важкий предмет, наприклад 2 пластикові пляшки з водою:

 • Заповніть 1-2 пластикові пляшки водою, щоб вони могли потонути.
 • Відкрийте кришку туалетного бачка.
 • Покладіть пляшки у бак, переконавшись, що всі механізми можуть функціонувати.
 • Спустіть воду в туалеті, і переконайтеся, що води достатньо для змиву унітазу.
 • Кількість води, що набереться в бачок води зменшиться і вийде реальна економія води.

Закривайте працюючі крани.

Через відкритий кран проходить до п’яти літрів води кожну хвилину. У багатьох випадках, більша частина цієї проточної води не потрібно і марно втрачається. Що робити:

 • Мийте овочі та фрукти в мисці, а не під краном – а залишок води, використовуйте щоб полити кімнатні рослини.
 • Не залишайте кран відкритим, коли чистите зуби, голитеся або намилюєте руки.

Дрібниці, на які варто звернути увагу.

Невеликі зміни в тому, як ми робимо дещо по дому може допомогти економити воду і гроші. Ось деякі приклади:

 • Наливайте в чайник тільки ту кількість води, яка вам дійсно потрібно.
 • Викидайте використаний туалетний папір у відро для сміття, а не зливайте їх в унітаз.
 • Зачекайте, поки у вас не буде повного завантаження пральної чи посудомийної машини, перш ніж їх використовувати.

Інші корисні речі, які ви можете і повинні зробити.

Навіть через саме незначне протікання крану - зайво втрачається до 80 літрів води на добу

Навіть через саме незначне протікання крану – зайво втрачається до 80 літрів води на добу

Стара або пошкоджена сантехніка може призвести до втрат води. Поради як це виправити:

 • Замініть зношені прокладки ущільнення – витік води з крану може витрачати до чотирьох літрів води в день.
 • Переконайтеся, що водопровідні труби і зовнішні крани утеплені і вода не зможе замерзнути в холодні зимові місяці – розриви труби можуть призвести до серйозних пошкоджень.
 • Переконайтеся у відсутності витоків, вимкнувши воду запам’ятайте показання лічильника, перевірте показання через декілька хвилин. Якщо показання відрізняються, може бути витік.
 • Придбайте побутову техніку, яка економить воду.

Сучасне життя ставить вимогу змінювати свої марнотратні звички, оскільки кубометри води будуть з кожним роком все дорожчати. Перший час треба буде постійно стежити за своїми діями щодо економії води і нагадувати своїм близьким: «закривати кран, коли у вас немає необхідності у воді», а також «водяний кран відкривати наполовину його потужності», тощо.

Пройде час, а через місяць ви з подивом і задоволенням побачите, що такі нескладні методи економії води, майже наполовину знизять рахунок за водоспоживання. Поступово економне споживання води увійде в звичку, а зекономлені на воді гроші витратяться на щось більш корисне і приємне.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар