Вже відомо, що ванна кімната – одне з найважливіших приміщень в будь-якій квартирі або будинку, не дивлячись на те, що займає воно зазвичай зовсім невелику площу. Ванна кімната повинна бути гранично функціональною, безпечною і при цьому комфортною та розслаблюючою. Як не допустити найбільш поширених помилок у плануванні та облаштуванні ванної кімнати, передбачити все найнеобхідніше, щоб не проводити згодом знову ремонт у ванній кімнаті розповість наша стаття.
Вибирайте правильні матеріали для ванної кімнати
За статистикою, більшість домашніх травм ми отримуємо саме у ванній кімнаті, тому фахівці категорично не рекомендують використовувати гладку плитку для підлоги в цьому приміщенні. Всього декількох крапель води може бути достатньо, щоб перетворити її на каток, що особливо небезпечно, якщо в сім’ї є діти або літні люди. Для ванної кімнати вибирайте трохи ребристу підлогову плитку, бажано, зі спеціальним антиковзаючим покриттям, наприклад, фактурний штучний камінь.
Також слід звернути увагу на матеріал для стелі у ванній кімнаті. Популярний і бюджетний варіант – це пластикові панелі, проте слід пам’ятати, що від можливого протікання вони вас точно не врятують, до того ж на поверхні залишаться помітні плями. Оптимальним на сьогоднішній день вважається натяжна стеля, яка надійно захистить навіть від масштабного потопу зверху. Щоб спустити воду, що може накопичитись в стелі, достатньо буде зробити всього один невеликий прокол поверхні.
Правильно розрахуйте кількість плитки
Немає нічого образливішого, коли для завершення оздоблення ванної кімнати вам не вистачає всього декілька плиток, а в магазині вам бадьоро повідомляють, що дана колекція вже знята з виробництва. На жаль, помилки при розрахунку необхідної кількості матеріалу дуже поширене явище, саме тому треба бути максимально уважним при замірах і брати плитку з запасом. Докладніше про методи розрахунку необхідної кількості плитки можна прочитати тут.
Зверніть увагу: При діагональній розкладці плитки, слід брати мінімум на 15% більше необхідної кількості,а при горизонтальній – на 10%.
Не економте на змішувачах
Якщо стоїть завдання економії коштів, правильно розставте пріоритети: італійська плитка від модного дизайнера або ванна з гідромасажем аж ніяк не є предметами першої необхідності, однак змішувач, який погано регулює воду, або більше того – підтікає, абсолютно точно зможе зіпсувати життя всієї сім’ї. Замість того, щоб регулярно міняти один за одним неякісні змішувачі на інші такого ж рівня, краще з самого початку вибрати, нехай не самий стильний, але надійний варіант.
Подбайте про якісну вентиляцію приміщення
Ми схильні недооцінювати непомітні на перший погляд речі. Одна з – них система вентиляції, яка в приміщенні з підвищеною вологістю важлива, як ніде інде. Щоб у ванній кімнаті не завівся пліснявий грибок і тому подібні незручності, перевірте якість роботи природної вентиляції в приміщенні і встановіть примусову (вентилятор) вентиляцію при необхідності.
Порада: Додатковий вентилятор іноді автоматично включається разом з освітленням, однак, це не завжди зручно. Краще передбачити для примусової вентиляції автономний вимикач.
Зверніть увагу на висоту ванни і раковини
Очевидно, що раковина повинна перебувати на комфортному для користувача рівні. Стандартно, ця висота становить 85 см. від підлоги і розрахована на людей зростом від 1,65 до 1,85 см. Відповідно, якщо ріст членів сім’ї істотно відрізняється від стандарту, має сенс вибрати навісну модель раковини і встановити її на зручному рівні.
Дуже часто в зв’язку з прокладанням додаткових труб, доводиться збільшувати висоту підлоги або встановлювати ванну на подіум. В цьому випадку так само треба врахувати, що високий бортик в поєднанні з подіумом може бути незручним, особливо для невисоких людей, що підвищує ризик посковзнутися або отримати травму. У цьому випадку слід вибрати іншу модель ванни, відмовити від подіуму або передбачити в ньому сходинки.
Порада: Якщо ванна вбудована в обшитий плиткою подіум, не забудьте передбачити в ньому люк, на випадок, якщо треба буде поміняти труби або щось відремонтувати.
Не встановлюйте унітаз навпроти входу – це не трон
Унітаз, безумовно, річ важлива і необхідна, проте робити його центром інтер’єру ванної кімнати все ж не варто. Бажано, щоб він не знаходився навпроти дверей і не потрапляв на лінію огляду з інших кімнат. Іноді має сенс встановити його по діагоналі або приховати за невеликим виступом стіни або перегородкою, якщо мова йде про суміщений санвузол.
Зробіть правильний вибір: душова кабіна чи ванна
Більшості з нас хочеться поніжитися в просторій ванні, однак об’єктивна реальність часто далека від мрії. У малому за площею санвузлі має сенс встановити не просто душову кабінку, а вбудовану кутову душову з піддоном, яка займе мінімальний простір.
Порада: Оптимальним варіантом для багатьох може стати комбінована модель, що являє собою гібрид кабіни з екраном від бризок і повноцінної ванни.
Подбайте про освітлення
Мало хто з нас може похвалитися ванною кімнатою з вікном. Відповідно, природних джерел освітлення немає, а значить, доведеться максимально використовувати його штучні джерела. Рекомендована схема: вбудоване стельове підсвічування по периметру приміщення і додаткові лампи біля дзеркала, перед яким ви накладаєте макіяж або голитеся, і в районі раковини.
Зверніть увагу: У ванній кімнаті розташування джерел освітлення варто планувати ще на стадії ремонту, оскільки через підвищений рівень вологості, всі освітлювальні прилади потребують додаткової ізоляції та заземлення.
Передбачте достатньо місця для зберігання речей
Як би вам, можливо, не хотілося уникнути зайвих речей у ванній кімнаті, без місць для зберігання обійтися не вдасться. Додаткові навісні полички в кутку, кошики для брудної білизни, шафка або акуратна коробка для дрібниць – все це потребуватиме свого простору, передбачити який слід заздалегідь.
Для шанувальників порядку і мінімалізму виходом з положення можуть стати вбудовані ніші або шафи з закритими дверцятами, що ховають численні ванні дрібнички від сторонніх очей.
Порада: У ванній крім сантехніки обов’язково повинні бути меблі для зберігання, хоча б мінімальна їх кількість. Рушники, миючі та косметичні засоби, фен, тощо, треба тримати під рукою, а не в іншому приміщенні, інакше ні про який комфорт мови бути не може.
Пам’ятайте про розетки
Деякі, на перший погляд, незначні деталі здатні істотно зіпсувати вам життя і настрій. Одна з них – брак розеток, адже в кожному приміщенні сучасного будинку знайдеться чимало підручної техніки. У зоні раковини варто передбачити, як мінімум, одну розетку зі спеціальним захистом від попадання води, а також передбачити додаткові розетки для пральної машини, бойлера та подібних пристроїв.