Плями іржі на ванній створюють чимало клопоту господаркам. Як відмити ванну добіла і при цьому не нашкодити поверхні? Застарілі коричневі розводи не піддаються миючим засобам і м’яким губках. А радикальні методи часто призводять до порушення емалевого або акрилового покриття. Потрібно пам’ятати, що жовті плями краще видаляти відразу, тому що іржа у ванні, що утворюється поступово на цих ділянках, важко піддається видаленню. У цій статті розглянемо основні способи очищення ванни від іржі в домашніх умовах.
Способи очищення від іржі емальованої ванни
На емальованій поверхні іржа з’являється в місцях скупчення води: у стокових отворах, на ділянках, де порушена цілісність покриття. З плином часу жовті розводи стають виразнішими і щільнішими. Жінки, які шукають способи очистки ванної від іржі, вдаються до різних методів обробки, які часто не приносять жодного результату.
Справитися з твердим рудим нальотом можна, але доведеться озброїтися не лише сильнодіючими засобами, а й відповідною екіпіровкою: щільними гумовими рукавичками і респіратором. Працювати доведеться в обмеженому просторі, і ніжній шкірі рук потрібен надійний захист від їдких хімічних компонентів.
Найбільш ефективними в боротьбі з іржавими утвореннями є:
- Засоби на основі соляної кислоти, які можна придбати в багатьох технічних магазинах;
- Скипидар;
- Оцтова кислота (використовується винний оцет, але при його відсутності можна розвести 70% концентровану оцтову кислоту навпіл з водою);
- Розчин для масляних фарб;
- Лимонна кислота (для приготування робочого розчину 2 пакетика засипаються в 1 літр води);
- Суміш з гірчиці (порошок гірчиці розводиться водою до стану кашки, таким засобом можна не менш ефективно відмити посуд);
- Перекис водню і нашатирний спирт (в 100 мл нашатирного спирту додається 50 мл перекису);
- Кальцинована сода (до неї додається невелика кількість води, 1 столова ложка відбілювача і 1 столова ложка оцту).
Засоби наносяться на забруднені ділянки на 20-30 хвилин, після чого змиваються сильним потоком води кімнатної температури. Для цих цілей зручно використовувати трубку для душу, направляючи водний потік на потрібні місця.
Рідкі розчини швидко висихають, тому заздалегідь варто запастися маленькими рушниками або серветками, які рівномірно розкладають по поверхні ванни і змочують розчином. Потім їх прибирають і ретельно промивають ванну. Якщо в результаті цих маніпуляцій плями не виддалилися повністю, процедуру варто повторити з інтервалом в 2-3 дні ще декілька разів.
Способи очищення від іржі акрилової ванни
Користуючись акриловими ваннами чи вставками, люди теж нерідко вирішують питання, що робити з іржею у ванній, яка вже через декілька місяців користування покривається непривабливими плямами.
Акрилова поверхня дуже сприйнятлива до будь-яких механічних пошкоджень. На ній легко утворюються подряпини, тому при чищенні слід уникати будь-яких абразивних речовин, щіток з жорстким ворсом, металевих губок. Не можна користуватися і їдкими речовинами, що легко роз’їдають ніжну поверхню (складами на основі хлору, лугу, спирту). Порошок теж не підійде, тому що його гранули можуть пошкодити гладку поверхню.
Розібратися з проблемою, як очистити акрилову ванну від іржі в домашніх умовах, можна за допомогою таких засобів:
- Сік лимона;
- Неміцний оцтовий розчин;
- Спеціальні креми і гелі (Cif Ultra White, Cillit, Acryl-Net, Sarma та ін.);
- Рідкий пральний порошок.
Після кожного використання акрилової ванни поверхню бажано ретельно промивати м’якою губкою з рідким миючим засобом і витирається насухо. Простіше здійснювати кожного разу ці заходи, ніж потім ламати голову в пошуках відповідного способу очищення ванни. Миючі склади можна використовувати не більше двох разів на тиждень.
Запобіжні заходи
Оскільки доводиться мати справу з сильнодіючими хімічними речовинами необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів:
- Не можна допускати попадання хімічних складів на шкіру.
- У повітрі швидко поширюються пари їдких компонентів, тому при митті ванни потрібно користуватися респіратором.
- Потрібно стежити, щоб діти та тварини не заходили у ванну кімнату.
- Робочі серветки, рушники, порожні ємності з-під розчину, рукавички, респіратор після процедури треба відразу ж винести і викинути.
- Слід ретельно промити руки після завершення процедур.
- Необхідно провітрити житлове приміщення.
- Для початку слід спробувати в дії більш щадні засоби. Якщо це не допоможе, то доведеться застосовувати більш агресивні склади. Чим сильніший їх вплив, тим більш ретельними повинні бути підготовчі заходи.
Корисні рекомендації
Не можна користуватися інструментами під час чищення, тому що тверді поверхні легко ушкоджують покриття. У мікроскопічні тріщини легко потрапляє бруд, і вичистити його звідти з кожним разом стає все важче.
Не слід змішувати склади в купу, ігноруючи рецептуру, бо хімічний вплив такої гримучої суміші може виявитися непередбачуваним і господарі ризикують зовсім позбутися ванни.
Виправдовуючи власну лінь, люди своєю бездіяльністю допускають поступове утворення іржавих розводів, які вже важко вивести. Регулярний догляд за ванною допоможе уникнути складних ситуацій, коли доводиться вдаватися до радикальних способів вирішення проблеми.