Як почистити шторку для ванної?

Як почистити шторку для ванної

Практично у кожного у ванній кімнаті присутній такий корисний аксесуар, як шторка для ванної чи душу. Вона, як і інші предмети, також піддається забрудненню, і її необхідно періодично чистити. Тим більше, що шторки, які використовуються у ванній кімнаті, можуть довгий час залишатися вологими і на них може з’явитись навіть грибок та цвіль. Цей ефект неприємний як мінімум з двох причин: по-перше, з естетичної та візуальної точки зору – псує вигляд, по-друге, з медичної точки зору – може викликати подразнення очей і носа, послужити збудником шкірних захворювань. Як правило, звичайна вода тут вже не допоможе, і потрібно піти на деякі хитрощі! Саме тому, потрібно знати, як правильно чистити шторку у ванній для того, щоб бактерії на ній не накопичувалися. Про це ми і поговоримо у цій статті.

Чому грибок і цвіль з’являються на шторці для ванної?

  • Шторка у ванній кімнаті є дуже сприятливим середовищем для утворення бактерій та цвілі, оскільки через постійне користування ванною і душем вона зберігає на собі вологу і, переважно, рідко чиститься.
  • Також вініл і пластик (матеріал, що часто використовується для виготовлення таких шторок) у вологому стані мають ідеальне герметичне ущільнення і довго не сохнуть з боку ванни, що також сприяє утворенню цвілі.
  • Ще однією причиною появи грибка чи цвілі на шторці є те, що ванні кімнати часто не провітрюються після прийому ванних процедур.
  • Після того як цвіль з’явилася – її вже практично неможливо видалити з покриття шторки простими способами, неможливо навіть змити душем.

Як правильно чистити шторку для ванної?

Для початку варто сказати про те, що прати даний аксесуар необхідно раз на місяць. По-друге, потрібно відзначити і те, що метод чистки буде залежати від матеріалу, з якого зроблена така шторка.

Якщо це поліестр, то достатньо скористатися м’якою губкою, лимонним соком або содою. Все це допоможе знищити нескладні плями, типу вапняного нальоту. Іржаві забруднення, на такій шторці з поліестру, допоможе усунути розчин з гарячого оцту і солі. Можна також покласти шторку в пральну машину. Але в даному випадку температура води не повинна бути вищою ніж 40 градусів. Якщо забруднення дуже сильні, то можна скористатися відбілювачем з вмістом хлору. Однак такі штори дуже крихкі, тому легше не усувати забруднення, а купувати нові шторки, до того ж їх вартість зовсім не висока.

Більш міцними є шторки з поліхлорвінілу. Такі вінілові вироби зазвичай перуть у машині. Температура води повинна бути при цьому 40 градусів. Вручну такий матеріал також переться досить легко, оскільки поліхлорвініл не вбирає бруд і цвіль. При пранні в пральній машині не рекомендується використовувати режим віджимання. До того ж забороняється користуватися праскою. Якщо на шторці утворилися дуже складні забруднення, які ні вручну, ні за допомогою пральної машини не прибираються, то в цьому випадку також можна скористатися таким перевіреним засобом, як відбілювач з вмістом хлору.

Самий простий і швидкий спосіб очищення будь якої шторки – налити у відро гарячу воду і розчинити в ньому звичайний порошок, який ми використовуємо для прання речей, і залишити шторку у відрі на деякий час. Якщо шторка біла, також можна додати трохи відбілювача. Потрібно залишити шторку відмокати протягом приблизно години, а потім почистити її спеціальною жорсткою щіткою внизу, де зазвичай і скупчується весь бруд. Потім поміняти воду і залишити фіранку у відрі приблизно ще на одну годину. Коли і ця година пройде, додайте у воду трохи ополіскувача. Таким чином, мильний порошок змиється, і вам не доведеться прати шторку у пральній машині.

За допомогою цієї техніки досягаються два результати: ваша шторка стає чистою, а ванна кімната наповнюється свіжим запахом на декілька днів.

Як очистити шторку від цвілі чи плісняви

Як очистити шторку від цвілі чи плісняви?

Крок 1: Зняття і підготовка душової шторки.

На цьому етапі слід зняти шторки для душу з поперечини і позбавити їх від гачків чи прищіпок. Якщо візуально можна побачити достатню кількість утворень цвілі – рекомендується зробити попередню очистку жорсткішою щіткою. При цьому слід уникати вдихання пилу.

Крок 2: Миття шторки.

Слід помістити зняту шторку в таз або будь-яку іншу ємність, залити теплою водою і додати будь-який з наступних рекомендованих складів:

  • 100 гр. прального порошку;
  • 100 гр. оцту;
  • 100 гр. соди.

Уникайте використання гарячої води, оскільки вона може призвести до деформації виробу і появи небажаних плям. Після цієї процедури – шторки слід ретельно прополоскати в цьому розчині (3-4 хвилини), після чого сполоснути під чистою холодною водою.

Після замочування, періть шторки в пральній машині, по можливості додавши пару рушників, які послужать м’якими щітками і допоможуть видалити залишки бруду. Не забудьте ознайомитися з інструкціями по догляду на ярличках.

Крок №3: Сушіння шторок.

Пластикові або вінілові шторки можуть бути висушені на звичайній сушарці для білизни, при невисокій температурі протягом 10-15 хвилин. Можливий варіант сушіння за допомогою фена для волосся. При цьому сопло фена варто тримати не ближче 5-6 см. від фіранки, знову ж як і у випадку з гарячою водою – з метою виключення деформації.

Після сушіння, вішаємо шторку на місце і використовуємо за призначенням.

Профілактика появи цвілі та грибка на шторках у ванній кімнаті

З метою виключення появи нових утворень цвілі чи грибка на шторці для ванної слід:

  • Розташовувати нижні краї фіранки повністю за краєм ванни по всій довжині для отримання повітря для просушування;
  • Випрамляйте шторки кожен раз, коли виходите з душу, щоб вони встигли висохнути;
  • Регулярно провітрюйте ванну кімнату, щоб там не було дуже волого;
  • Якщо ви нікуди не поспішаєте, не полінуйтеся промокнути фіранку рушником, щоб прибрати зайву воду.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар