Як повісити дзеркало у ванній кімнаті: основні способи кріплення

Як повісити дзеркало у ванній кімнаті: основні способи кріплення

Монтаж дзеркала у ванній кімнаті – це відповідальна справа, яка вимагає великої акуратності і терпіння, оскільки дзеркало – це дуже крихкий предмет. Будь-який невірний рух – і воно може тріснути. Так само, способи кріплення дзеркала можуть бути різні, у залежності від матеріалу оздоблення стін, ваги самого дзеркала, та й інших різноманітних факторів. Тому, у цій статті, спробуємо взнати, як саме повісити дзеркало у ванній кімнаті, взнаємо основні способи кріплення дзеркала до стіни, та наведемо декілька порад по монтажу дзеркала у ванній. Потрібно зауважити, що говорити ми будемо про монтаж самого дзеркала, без поличок чи підвісних тумб.

Як повішати дзеркало на гаки-дюбелі

Переважно, у заводських стандартних дзеркалах у ванну кімнату, вже передбачено не менше двох кріпильних елементів на задній його стінці. Часто вони бувають у вигляді металевих петель, які будуть вішатись на дюбель гаки. Завдяки такому варіанту кріплення, дзеркало дуже легко знімається та при потребі міняється на інше.

Вішати таке дзеркало – надзвичайно просто, оскільки сам процес монтажу дуже легкий і не вимагає якихось особливих навичок. Всього на всього, необхідно виконати такі прості дії:

 • Спочатку, потрібно визначитись з місцем, де буде висіти дзеркало;
 • Потім необхідно провести заміри. Для цього прикладіть дзеркало до стіни, та олівцем відмітьте два верхніх кута дзеркала;
 • На дзеркалі, уважно виміряйте відстань від верхніх кутів до кріпильних елементів, та перенесіть виміри на стіну;
 • Тепер, у зазначених місцях, за допомогою електричної дрелі чи перфоратора – просвердліть отвори у стіні. Якщо це стіна, оздоблена кахельною плиткою, то на допомого вам прийде стаття «Як просвердлити отвір у кахельній плитці своїми руками»;
 • Помістіть пластикові дюбеля у отвори, та молотком акуратно забийте до самої основи;
 • Закрутіть гачки у дюбеля та повісьте дзеркало.

Порада! Рекомендується, перед встановленням чи вішанням дзеркала – обробити його задню поверхню спеціальним протигрибковим розствором, а також обробити кріпильні елементи, оскільки з часом, вони можуть заіржавіти та дзеркало впасти.

Вішати дзеркало на дюбеля - найпростіший варіант монтажу

Вішати дзеркало на дюбеля – найпростіший варіант монтажу

Ось і все, як видно, нічого складного у цьому немає.

Але, як бути, якщо придбане дзеркало буде без кріпильних елементів, або якщо для надання закінченості дизайну ванної кімнати, дзеркало необхідно вмонтувати у стіну? Це також не повинно викликати проблем, оскільки існує ще декілька способів встановлення дзеркала у ванній кімнаті. Про них і поговоримо.

Монтаж дзеркала за допомогою клею для плитки

Монтаж дзеркала за допопомогою клею для плитки - нічим особливим не відрізняється від покладки самої плитки

Монтаж дзеркала за допопомогою клею для плитки – нічим особливим не відрізняється від покладки самої плитки

Дзеркало у ванній можна приклеїти за допомогою клею для кахельної плитки. Щоб це зробити, вам потрібно буде виконати певні дії у такій послідовності:

 • Для початку необхідно визначитися з місцем, де буде висіти дзеркало;
 • Якщо ви хочете, щоб дзеркало знаходилося на одному рівні з плиткою, то необхідно вибирати таке дзеркало, товщина якого буде дорівнювати товщині плитки, найчастіше товщина якої складає 6-10 мм;
 • Після цього необхідно зайнятися підготовкою місця для дзеркала, для чого потрібно демонтувати звідти плитку. Робити це слід дуже акуратно, щоб сусідні плитки не пошкодилися;
 • Коли місце буде очищено, стіну у отворі потрібно зашпаклювати і вирівняти;
 • Наступним кроком буде приклеювання нижнього бордюру плитки, причому наносити клей потрібно перпендикулярно бордюру, щоб зчеплення з основою було кращим. Для вирівнювання швів можна використовувати пластикові хрестики, які слід закріпити між швами до тих пір, поки клей не просохне;
 • Потім необхідно приклеїти верхній бордюр і прибити до стіни невелику дерев’яну планочку, метою якої буде утримування верхнього бордюру до висихання клею, так як сирий клей може не витримати ваги плитки;
 • Далі необхідно укласти бічний бордюр, не забуваючи прибирати з плитки всі надлишки клею;
 • Після повного висихання клею, можна починати монтаж дзеркала. Потрібно пам’ятати про те, що між дзеркалом і бордюром слід залишити невеликий зазор;
 • Тепер вам знадобиться зубчастий шпатель (найбільш оптимально підійдуть зубці, розміром 6 мм) і плитковий клей;
 • Необхідно нанести на стіну товстий шар клею, розташовуючи при цьому шпатель до стіни максимально перпендикулярно;
 • Далі потрібно приставити нижній край дзеркала і вставити між дзеркалом і плиткою пластиковий хрестик;
 • Після цього, потрібно докласти дзеркало до стіни повністю і притиснути таким чином, щоб воно стало з плиткою врівень;
 • Для того, щоб дзеркало добре зафіксувалося, необхідно потримати його притиснутим приблизно 10-15 хвилин;
 • Коли клей повністю висохне, можна починати затірку швів.

Приклеювання дзеркала за допомогою рідких цвяхів

приклеювання дзеркала за допомогою спеціального клею, який називають «рідкі цвяхи»

Приклеювання дзеркала за допомогою спеціального клею, який називають «рідкі цвяхи»

Трапляється так, що зривати плитку немає бажання або можливості, а місце для дзеркала не було передбачено попередньо, що ж тоді робити?Існує ще один метод, за допомогою якого можна приклеїти дзеркало, але він набагато більш кропіткий, зате підходить і для великих дзеркал. Це приклеювання дзеркала за допомогою спеціального клею, який називають «рідкі цвяхи».

 • Для початку необхідно прикріпити на стіну за допомогою рідких цвяхів профіль;
 • Потім потрібно прикрутити шматочок водовідштовхувального гіпсокартону до профілю;
 • Після цього за допомогою рідких цвяхів дзеркало необхідно приклеїти до гіпсокартону. В даному випадку з’єднання буде дуже міцним і воно буде здатне витримати вагу досить великого дзеркала.

Врахуйте, що при використанні даного методу, дзеркало кріпиться на гіпсокартон, а не на кахель.

Кріплення дзеркала за допомогою скотчу

При закріпленні дзеркала за допомогою скотчу - важливе правильне наклеювання самого скотчу

При закріпленні дзеркала за допомогою скотчу – важливе правильне наклеювання самого скотчу

Також дзеркало у ванній кімнаті можна  приклеїти на двосторонній скотч, але використовувати потрібно тільки водостійкий скотч, який добре підходить для ванної кімнати.

 • Вам потрібно взяти спеціальний водостійкий двосторонній скотч і наклеїти його по периметру або вертикальними смугами на внутрішню поверхню дзеркала;
 • Потім необхідно ретельно очистити поверхню плитки;
 • Зняти захисну плівку зі скотчу та притулити дзеркало до плитки, притискаючи його при цьому якомога сильніше.

Пам’ятайте, що такий спосіб, досить ненадійний, та підійде тільки для кріплення невеликих дзеркал, оскільки скотч може не витримати ваги важкого і великого дзеркала.

Кріплення дзеркала за допомогою декоративних шурупів

Можна купити спеціальні шурупи для дзеркал і за допомогою них повісити дзеркало

Можна купити спеціальні шурупи для дзеркал і за допомогою них повісити дзеркало

В даний час на ринку можна знайти дзеркала, у яких є отвори для кріплення. Вішати такі дзеркала дуже легко – вам знадобиться тільки просвердлити в стіні отвори, потім вставити в них пластикові дюбелі і за допомогою декоративних шурупів прикрутити дзеркало до стіни. Покрокова інструкція – така ж як і під час кріплення дзеркала на гаки дюбелі.

Тільки не забудьте використовувати при цьому гумові прокладки. Одна прокладка встановлюється між стіною і внутрішньою стороною дзеркала, а друга – між шурупом і лицевою стороною.

Для того, щоб забезпечити краще випаровування вологи і вентиляцію, необхідно на тильну сторону дзеркала приклеїти поролонові подушечки, які допоможуть збільшити відстань між дзеркалом і стіною, що в свою чергу сприятиме випаровуванню вологи.

А як виконується установка дзеркала у ванній, якщо на дзеркалі немає отворів для кріплення? У цьому випадку ви можете зробити їх самостійно:

 • Для цих цілей вам потрібні алмазні свердла. Потрібно буде зробити всі необхідні заміри і намалювати мітки на поверхні дзеркала;
 • Потім можна приступати до свердління, але потрібно пам’ятати, що дзеркало буде нагріватися під час свердління і може навіть тріснути, щоб цього не сталося, його необхідно постійно охолоджувати. Для цих цілей можна виготовити в місцях свердлінь ванночку з пластиліну і періодично заповнювати її водою.
 • Коли отвори будуть готові, необхідно заокруглити їх краї, оскільки вони можуть в подальшому призвести до розтріскування. Це можна зробити за допомогою шкурки, яку можна накрутити на брусок.
 • Після підготовки отворів, можна кріпити дзеркало за допомогою гумових прокладок і шурупів, як було описано вище.

На якій висоті вішати дзеркало у ванній кімнаті?

Місце, де буде вішатися дзеркало, найкраще визначити заздалегідь, ще до того, як буде покладена плитка. Але для цього вам слід знати висоту установки дзеркала у ванній. Швидше за все, дзеркало буде розташовуватися над умивальником або раковиною. Тому висоту для дзеркала потрібно вибирати так:

 • Від нижнього краю дзеркала до підлоги повинно бути не менше 1,2 метра;
 • Верхній край дзеркала потрібно розташовувати так, щоб він був врівень з верхньою частиною дверей, тобто приблизно в двох метрах від підлоги;
 • Між дзеркалом та умивальником має бути відстань рівна приблизно 20 см;
 • У тому випадку, якщо у вас невелике дзеркало, його слід розташовувати на рівні очей людини, що дивиться в нього.

Отже, як бачите, повісити дзеркало у ванній кімнаті – зовсім не складно, головне, підходити до цієї справи теоретично підкованим, а також робити все акуратно, послідовно, та терпляче і тоді вся робота буде вдаватись на 100%.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар