Як правильно вибрати душову кабіну у ванну кімнату

Як правильно вибрати душову кабіну у ванну кімнату

Душові кабіни вже майже протягом 20 років складають здорову конкуренцію звичним ваннам. Звичайно, в душовій кабіні відсутня можливість приймати водні процедури в лежачому стані, однак, компактність, економія простору, можливість на швидку руку прийняти душ, і цілий ряд додаткових функцій – всі ці позитивні якості говорять на користь душових кабін. Як правильно вибрати душову кабіну, на які основні елементи в її конструкції варто звернути особливу увагу, як визначитися з формою, розмірами – на всі ці питання ми спробуємо дати вичерпні відповіді у цій статті.

Визначаємося з типом душової кабіни

За своєю конструкцією душові кабіни діляться на три типи:

 • Відкриті;
 • Закриті;
 • Комбіновані.

Відкриті душові кабіни

Відкриті моделі – це душова кабіна, яка інтегрована в планування ванної кімнати. Перш за все, дані моделі є збірними, тобто, до основи однієї зі стін або в зоні кута ванної кімнати встановлюється підлоговий піддон, підключений до каналізаційного стояка, а по периметру піддону з однієї або двох сторін монтуються стінки душової кабіни зі скла або оргскла. Решта ж одна або дві стіни в конструкції душа облицьовуються керамічною плиткою.

Ще одна характерна особливість відкритих моделей – це відсутність верхньої підставки, даху. Отже, в моделях відкритого типу монтаж каскадного або тропічного душу просто неможливий. Під час купання доводиться задовольнятися душовою лійкою, підключеною до змішувача гнучким шлангом в металевому оплетенні . Тобто, моделі відкритого типу призначені тільки для того, щоб людина могла швидко помити своє тіло.

Треба сказати, що при монтажі відкритих душових кабін, нерідко, навіть відмовляються від нижнього піддона. Замість фабричного піддону, нижня підстава душової кабіни може бути монолітною, залитою з бетону високої марки і облицьованою керамічною плиткою з нековзною поверхнею. Самі ж стінки зі скла або оргскла монтуються на металевих профілях з алюмінію, латуні або сталі з антикорозійним покриттям.

Відкрита душова кабіна з низьким піддоном

Відкрита душова кабіна з низьким піддоном

Переваги відкритих моделей душових кабін:

 • Дуже низька вартість;
 • Можливість виготовити душову кабіну будь-якої необхідної площі;
 • Проста і невигадлива загальна конструкція.

Недоліки відкритих моделей:

 • Капітальний монтаж елементів конструкції;
 • Утруднений ремонт водопровідних та каналізаційних вузлів;
 • Немає можливості вбудувати озонування або парогенератор;
 • Відсутність верхнього загального душа, наприклад, тропічного або каскадного;
 • Підвищення загальної вологості повітря в приміщенні при експлуатації.

Закриті душові кабіни

Закриті моделі душових кабін мають повністю автономну конструкцію, що складається з піддону, стінок і стельової підстави кабінки. Тобто, це портативний бокс в якому вбудована величезна кількість різних додаткових функцій і який при необхідності легко демонтувати в разі переїзду або ремонту. Найчастіше в закритих моделях застосовуються піддони з акрилу або сталі, рідше – піддони з чавуну та сантехнічного фаянсу. Несучі елементи конструкції і стеля кабінки виконуються з металу з антикорозійним покриттям або міцних полімерних сполук, а бічні стінки закритих моделей, так само як і у відкритих моделях виготовляються з прозорого або напівпрозорого скла або оргскла.

Переваги душової кабінки закритого типу:

 • Швидкий монтаж і підключення необхідних комунікацій;
 • Велика різноманітність додаткових функцій;
 • Широкий асортимент різних моделей;
 • Хороша звукоізоляція;
 • Ізольованість від загального мікроклімату в приміщенні.

Недоліки душових кабін закритого типу:

 • В цілому, кабінки закритого типу не мають яскраво виражених загальних недоліків, за винятком більш високої вартості. Якщо ж розглядати конкретні моделі, від конкретних виробників, то десь можна виявити якісь вади, знову ж, властиві конкретній моделі.
Закрита душова кабіна з низьким піддоном

Закрита душова кабіна з низьким піддоном

Комбіновані душові кабіни

Комбінована душова кабіна – це бокс, в якому використовується дуже глибокий піддон або, що частіше, ванна з акрилу, чавуну або сталі. По периметру ванни розташовуються душові стінки, а верхня частина може бути відкритою або закритою залежно від моделі. Така комбінована конструкція дозволяє поєднати всі переваги сучасних ванн, наприклад, джакузі або гідромасаж і, всі плюси душових кабін, такі як душ Шарко, каскадний або тропічний душ.

Комбіновані душові кабіни істотно відрізняються своїми великими габаритами від звичайних душових кабін. З цієї причини, моделі сантехніки даного типу можна рекомендувати лише у разі ванної кімнати великої площі, тобто, більше 7 кв. м.

Переваги душових кабін комбінованого типу:

 • Суміщення всіх переваг ванни і душової кабіни в одній конструкції;
 • Велика різноманітність моделей;
 • Можливість вибрати відкритий або закритий тип.

Недоліки душових кабін комбінованого типу:

 • Висока вартість.
Комбінована душова кабінка

Комбінована душова кабінка

Як вибрати душову кабіну для ванної кімнати виходячи з її розмірів, форми піддону і матеріалу виготовлення

Залежно від типу конструкції і конкретної моделі, душові кабіни можуть мати самі різні габарити та розміри. Вибираючи для себе оптимальну модель душової, крім її функціональності, обов’язково необхідно враховувати площу ванної кімнати і деякі особливості розташування комунікацій в санвузлі.

Якщо розглядати моделі з класичним квадратним піддоном, то статистика така:

 • Відкриті та закриті моделі найчастіше виготовляють з розмірами 80×80 см, 90×90 см, 100x 100 см.
 • Комбіновані моделі – душові бокси, з правильною прямокутною геометрією піддону-ванни, чаші мають розміри 80×120 см, 90×120 см, 90×160 см, 125×125 см і 150×150 см.

Зазначені вище розміри стосуються моделей сантехніки з піддонами з правильною геометрією. Якщо ж площа ванної кімнати невелика, то вийти з ситуації можна купивши душову кабіну з неправильною геометрією піддону – у вигляді півкола, або взагалі кутову модель, в якій піддон має форму однієї четвертинки кола.

Що ж стосується глибини піддону, то в залежності від моделі стінки піддона можуть бути як врівень з рівнем підлоги, так і висотою до 40 см. Вибираючи піддон по глибині необхідно враховувати розташування каналізаційної труби. Якщо необхідно купити сантехніку з низьким піддоном, то іноді вдається вирішити проблему з підключенням каналізації, виготовивши під піддоном невисокий п’єдестал, або ж повністю піднявши рівень підлоги у ванній кімнаті.

У свою чергу, піддони глибиною 30-40 см, не мають подібних складнощів при монтажі, однак, при відвідуванні душової кабіни з високими бортами постійно доведеться долати ці самі борти. Рішенням даної проблеми може бути виготовлення однієї або двох сходинок біля основи високого борту.

Найбільш поширені форми пристінних піддонів

Найбільш поширені форми пристінних піддонів

З якого матеріалу краще вибрати піддон для душової кабіни

За матеріалом виготовлення піддони бувають:

 • Чавунні;
 • Сталеві;
 • Акрилові;
 • Фаянсові;
 • З штучного мармуру;
 • З натурального каменю.

Чавунні піддони – відрізняються високою міцністю і довговічністю. Навіть через 10 років емаль з чавунного піддону практично не стирається. З недоліків слід зазначити, то що вони надмірно важкі.

Сталеві піддони – по вазі набагато легше чавунних, при належній високій міцності. Однак піддон із сталі не здатний тривало зберігати тепло і швидко остигає. Ще одним його недоліком є сильний гуркіт, який створює падаюча вода.

Акрилові піддони – вважаються найпопулярнішими, оскільки на них низька ціна і найбільше розмаїття форм і розмірів. Піддони з чистого акрилу для душових зустрічаються рідко, в основному переважають двокомпозитні піддони. Виняток становлять піддони з кварила. Вони швидко нагріються.

Піддони з сантехнічного фаянсу – відрізняються своєю масивністю, загальною стійкістю конструкції і тривалим терміном експлуатації. Недолік фаянсових піддонів – крихкість, тобто, користуватися треба акуратно.

Піддони з штучного мармуру або натурального каменю – швидко прогріваються і довго зберігають температуру, мають високу міцність, легко піддаються ремонту способом шліфування і не втрачають зовнішній вигляд з часом. Недолік піддонів з литого мармуру або натурального каменю – це їх висока вартість.

Поширені форми кутових піддонів

Поширені форми кутових піддонів

Вибір системи відкривання дверей і матеріалу їх виготовлення

Системи відкривання дверей у душових кабінках класифікуються:

 1. Розпашні двері. Розпашні двері для душа дозволяють максимально широко відкрити проріз, що забезпечує безперешкодний доступ в душову кабіну. Кожні такі двері обладнано декількома закріпленими з боку дверної панелі петлями, завдяки яким двері відкриваються назовні.
 2. Шарнірні двері. Інший варіант душових дверей – шарнірні двері, що відкриваються назовні – теж ідеально підходять для максимально вільного доступу в кабіну. Два поворотних шарніра розташовуються на верхньому і нижньому торцях дверей. Цей тип кріплення дверей є більш надійним і безпечним, ніж розглянутий вище.
 3. Розсувні двері. Якщо ви плануєте встановити досить габаритну душову кабіну, то в цілях економії простору вам слід віддати перевагу розсувним дверям. Такі двері складаються з двох або декількох взаємоперекриваючихся панелей, які плавно «наїжджають» одна на одну і, коли двері повністю відкриті, «стискаються» до розмірів однієї панелі.
 4. Поворотні двері. Коли простір ванної кімнати обмежений, практичним вибором для вашої душової кабіни можуть виявитися поворотні двері. Вони плавно відкриваються завдяки рухомому уздовж прихованого треку шарніру, і ви можете потрапити в душову кабіну, приклавши для цього мінімум зусиль.
 5. Складні двері. Складні двері (двері- «книжка») – ідеальний варіант, якщо ви не хочете, щоб двері відкривалися назовні, або вільний простір ванної кімнати не дозволяє зробити цього. Такі двері відмінно підходять для подовжених або прямокутних душових кабін. Двері відчиняються всередину, половинки при цьому компактно складаються. Складні двері можуть використовуватися як окремо, так і в поєднанні з розсувними панелями (для великих душових кабін).
Системи відкривання дверей у душових кабінах

Системи відкривання дверей у душових кабінах

Матеріал виготовлення дверей

Кожен тип конструкції дверей душової кабіни має свої переваги та недоліки, а ось з матеріалом, для виготовлення стінок і дверей душової не все так однозначно.

Двері і стінки душових виготовляють з наступних матеріалів:

 • Полістирол;
 • Скло;
 • Оргскло;
 • Триплекс.

Полістирол – прозорий або матовий пластик, стійкий до вологого середовища і має малу вагу. Недоліком дверей з пластику є короткий термін експлуатації. Так що, душові кабіни, в конструкції яких застосовується полістирол підходять більше для установки на дачі або гостьових будинках. Ще одна проблема пластикових дверей – складність у догляді. На їх поверхні часто залишаються помітні патьоки мильної або брудної води, при цьому вибирати миючий засіб для пластику досить складно.

Скло – застосовуване в конструкції дверей душової застосовується не просте, а загартоване з товщиною не менше 4 мм. Скляні двері вважаються найбільш гігієнічними в тому плані, що за ними потрібен мінімальний догляд і сама поверхня не схильна до цвілі або грибковим утворенням.

Оргскло – даний матеріал, який часто, багато хто помилково плутає з полістиролом. Однак оргскло – це поліметилметакрилат. Оргскло за прозорості таке ж, як і звичайне скло, при цьому володіє меншою вагою, і більшою міцністю, ніж полістирол. Недолік оргскла полягає в тому, що його досить просто подряпати, а шліфовка прозорого оргскла неможливо. Поверхня матованого оргскла можливо відшліфувати.

Триплекс – це тип розжареного скла, який за своєю структурою сильно схоже на скло, що використовується при виробництві автомобілів. Як правило, структура триплекса складається з двох панелей загартованого скла з прозорою армуючою плівкою, яка розташовується між ними. Головні переваги матеріалу – висока міцність і безпека. Недолік – дуже висока ціна.

Органи управління душової кабіни і додаткові функції

Найпростіші моделі відкритого типу, як правило, не мають якогось складного функціоналу управління. Наприклад, все може обмежуватися наявністю в кабінці змішувача, ну і деколи підсвічування.

Більшість моделей закритого або комбінованого типу оснащуються електронним управлінням, в якості інтерфейсу якого використовується консоль та невеликий цифровий дисплей. За допомогою натиснення кнопок консолі здійснюється практично повне управління всіма функціями, передбаченими в конструкції душової кабіни.

Додаткові функції, що можуть бути у душової кабіни закритого типу:

 • Каскадний душ;
 • Тропічний душ;
 • Душ Шарко;
 • Гідромасаж;
 • Хромотерапія;
 • Озонотерапія;
 • Ароматерапія;
 • Парогенератор.

Тут кожен сам для себе вирішує, які додаткові функції душової кабіни йому потрібні. Але, щоб вам було простіше визначитися з наявністю, тієї чи іншої функції, ми розповімо, що вони з себе являють.

Каскадний душ – це режим купання, коли людина знаходиться в напівлежачому стані, а на нього з висоти більше 100 см тече потужний струмінь води з температурою 35-36 °C.

Тропічний душ – це режим, коли людське тіло омивається великою кількістю дуже тонких водних цівок, напрямок яких суворо вертикальний зверху вниз.

Душ Шарко – в цьому режимі тіло омивається одночасно 6-10 помірними струменями води з різних сторін. Температура води регулюється індивідуально.

Хромотерапія – вплив на поверхню шкіри людини ультрафіолетових променів, які надають додатковий антибактеріальний ефект і стимулюють кровообіг.

Озонотерапія – вплив на розпарену у воді шкіру бульбашок кисню. В принципі, цей режим передбачає джакузі.

Ароматерапія – це можливість натисканням декількох кнопок задати режим приємного аромату. При прийнятті теплого душу шкіра трохи розпарюється і в такому стані вона здатна вбирати летючі ефірні сполуки. Тобто, просочуватися приємним запахом.

Парогенерація – це можливість в закритій душовій кабінці відтворити мікроклімат фінської або турецької лазні. Вплив пари на шкіру людини призводить до стимуляції кровообігу і очищенню шкірних пор.

Відкрита душова кабінка з функцією тропічного душу

Відкрита душова кабінка з функцією тропічного душу

Як вибрати душову кабіну – поради професіонала

 • Якщо метою поставлено звичайне прийняття душу, а ніжитися під струменями тропічного душу або в кисневих бульбашках джакузі вам ніколи, то оптимальним вибором для вас буде проста недорога класична модель душової кабіни. Немає сенсу купувати дорогу сантехніку з великим набором функцій, якщо ви цими функціями не збираєтеся користуватися.
 • Якщо ви прихильник здорового способу життя і любитель різних оздоровчих водних процедур, то кращим вибором для вас буде комбінований тип, що поєднує в собі всі функції і ванни і душової кабіни.
 • Якщо ваша ванна кімната не вражає своїми розмірами, то найбільш оптимальним буде купити кутову душову кабіну з формою піддону чверть кола, і розмірами сторін від 80×80 до 100×100 см. При цьому найкраще щоб в моделі були дверцята розсувного типу.
 • Якщо площа вашої ванної кімнати перевищує 8 кв. м, то, можна сказати, у вас практично безмежні можливості у виборі нестандартної душової кабіни. У таке приміщення можна встановити практично будь-яку душову кабіну комбінованого або закритого типу.
 • Якщо в сім’ї є діти дошкільного віку, то при виборі душової кабінки оптимальним буде придбати модель з глибоким піддоном. У цьому випадку ви позбавите себе від покупки дитячої ванночки, а її функцію зможе замінити глибокий піддон.
 • Якщо ваша квартира знаходиться на 8-9 поверсі або ще вище, або ж, у вас дуже слабкий тиск у водопровідних трубах, то при покупці душової, обов’язково необхідно звернути увагу на зазначені в технічній документації вимоги до мінімального тиску води. Мінімальний тиск, при якому можливе повне функціонування сантехніки становить 1,5 бар.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар