Як просвердлити отвір у кахельній плитці своїми руками

Як просвердлити отвір у кахельній плитці своїми руками

Облаштовуючи ванну кімнату, дуже часто виникає потреба просвердлити отвори в плитці, якою облицьовані стіни. Це може бути, коли виникає необхідність прикріпити ванну поличку або якийсь аксесуар, так і просто зробити отвори в керамічній плитці при її укладанні на стіну або підлогу. Розберемося в питанні як просвердлити отвори в плитці докладно.

Від того, який діаметр необхідно отримати, використовуються різні ріжучі інструменти. Але, які б ми не робили отвори, обертати ріжучий інструмент необхідно електродрилем.

Розглянемо питання свердління отворів декількома способами. Способи № 1 і 2 підійдуть для свердління отворів маленького діаметра (до 10-12 мм.), Способи №3 і 4 для того, щоб просвердлити отвори середнього діаметра (від 10 до 80 мм.) І спосіб №5 – отворів діаметром більш 80 мм.

1 спосіб – свердління за допомогою свердла для керамічної плитки.

Головна складність при свердлінні глазурованої кахельної плитки це верхнє дуже міцне покриття – глазур. До того ж, цей шар дуже слизький, тому звичайне свердло зі швидкорізальної сталі не підійде – воно швидко затупитися.

Для свердління кахлю малого діаметра краще всього використовувати спеціальні свердла для кахельної плитки.

Свердла для керамічної плитки

Свердла для керамічної плитки

Головною особливістю даного свердла є форма його ріжучої частини, оснащена твердосплавною пластиною із загостреним кінцем, що дає можливість почати процес свердління у встановленій точці більш точно. Аналогічні свердла використовуються для свердління скла – ще більш слизького матеріалу.

Для більш точного попадання в потрібне розмічене місце при свердлінні рекомендується розмітити місце свердління і приклеїти на це місце шматочок скотчу. Або наклеїти шматочок малярської стрічки і вже на ній розмітити місце свердління.

І один, і другий спосіб дає можливість почати процес свердління отвору в плитці на встановленому місці без відхилення. Свердло не буде ковзати і втікати з місця розмітки при обертанні. У міру завершення роботи скотч або малярська стрічка видаляються.

2 спосіб – свердління отворів за допомогою твердосплавного свердла по бетону.

Даний спосіб дуже поширений в побуті у зв’язку з великою доступністю ріжучого інструменту – свердла з твердосплавними напайками – і його широкого застосування. Практично у кожного майстра воно знайдеться у будинку про запас, і, напевно, різних діаметрів і різної довжини.

Свердління даним інструментом так же не складає певної складності при використанні методу утримання точки свердління на вході, описаного вище. Головна особливість застосування цього способу свердління керамічної плитки полягає в тому, що починати свердлити кераміку необхідно на дуже малих обертах електроінструменту.

Перший і другий спосіб найчастіше використовується для висвердлювання отворів під дюбеля і подальшого кріплення різних предметів інтер’єру.

3 спосіб – свердління отворів за допомогою коронок з алмазним напилом.

Коронка з алмазним напилом

Коронка з алмазним напилом

Даний спосіб використовується при необхідності отримати порожнини під розетки, відводів для установки змішувача ванної, тощо.

Свердління проводиться методом обертання коронки одягненою на направляюче свердло. І від того якої якості алмазний напил і величина зерна залежатиме якість і акуратність отвору. Головним недоліком цього способу є висока вартість самої коронки, яка коливається в межах від $30 до $80.

4 спосіб – свердління круговим свердлом по кахлю або «балеринкою».

Суть даного методу наступна: рухливий різець, закріплений на штанзі, обертається за допомогою електроінструменту разом з напрямних свердлом. Завдяки рухливості різця і можливості його переміщення по штанзі інструмент можна налаштувати на будь-який необхідний діаметр отвору в межах довжини штанги. Це дуже зручно і дозволяє не купувати, наприклад, великий асортимент коронок різного діаметру.

Ще одним суттєвим плюсом використання даного інструменту є його ціна, яка невелика і коливається від $10 до $15.

Покроково процес свердління круговим свердлом  можна розділити на декілька етапів:

  • Розмітка центра отвору;
  • Налаштування кругового свердла на необхідний діаметр;
  • Прорізка глазурованого шару;
  • Вирізання канавки із зворотного боку плитки;
  • Дорізка отвору з лицьового боку.

Поряд з безліччю плюсів у цього методу є й недоліки:

По-перше, даний інструмент не призначений для виробництва дуже великої кількості отворів. Термін служби такого свердла 30-40 отворів, хоча для домашнього використання цього цілком достатньо.

По-друге, інструментом необхідно користуватися дуже акуратно і застосовувати малі обороти при різанні. При невиконанні цих умов велика ймовірність маленьких сколів плитки за місцем різу.

Кругове свердло по кахлю

Кругове свердло по кахлю

5 спосіб – свердління отворів великого діаметру.

Для отримання отворів великого діаметра можна використовувати наступний прийом.

  • Розмічаємо центр і прокреслюємо лінію окружності необхідного діаметра;
  • Заправляємо в електродриль свердло по кераміці (або звичайне свердло по бетону) маленького діаметру, і з його допомогою висвердлюємо по всій довжині маленькі дірки з внутрішньої сторони отвору. Вони повинні бути якомога ближче одна до одної.
  • Видаляємо висвердлену внутрішню частину. За допомогою кусачок або плоскогубців прибираємо задирки, які залишились у нашому отворі.
  • Остаточно шліфуємо внутрішній діаметр наждачним папером або абразивним каменем.

При використанні будь-якого з цих способів ніколи не можна використовувати ударний інструмент. Його застосування може привести до розколу плитки, оскільки поряд з високою жорсткістю і твердістю вона володіє великою крихкістю.

Тепер і Ви знаєте, як просвердлити отвори в плитці своїми руками за допомогою різних ріжучих інструментів.

А на закінчення – пропонуємо переглянути відео, знайдене у мережі, про те, як правильно свердлити плитку:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар