Як розрахувати кількість плитки для ванної кімнати

Як розрахувати кількість плитки для ванної кімнати

Під час ремонту ванної кімнати часто виникає необхідність самостійно вибрати та купити кахельну плитку для оздоблення підлоги та стін. Тут постає задача не стільки вибору, як правильного розрахунку необхідної кількості плитки. Помилка в розрахунках може стати причиною придбання недостатньої кількості матеріалу, втрати нервів і часу на додаткові пошуки, а іноді, навпаки – переплати за надлишки. Неприємна ситуація може трапитися, якщо в продажі не виявиться точно такої плитки, і тоді доведеться придумувати щось, заповнювати порожні місця обрізками або плиткою іншого відтінку, а це – погодьтеся, зведе нанівець весь бажаний результат роботи. Особливо важливо виключити помилки в разі облицювання ванної дорогим імпортним кахлем, а також додатковими елементами та аксесуарами. Тому, у даній статті ми спробуємо пояснити, як правильно розрахувати кількість плитки для ванної кімнати, для того щоб виключити всі ці неприємні моменти.

Проводимо виміри ванної кімнати

Перед тим, як розрахувати кількість необхідної плитки у ванну кімнату, необхідно озброїтися рулеткою і зробити виміри самої кімнати. Буде потрібно заміряти довжину стін і їх висоту. Найпростіше, якщо приміщення має правильну форму квадрата або прямокутника. У першому випадку, достатньо буде виміряти одну зі стін, у другому – дві.

У тому випадку, якщо кімната має складну конфігурацію, в ній є ніші або виступаючі елементи, проводиться вимір всіх деталей кімнати.

Отримані результати слід записати, а ще краще – скласти план кімнати в масштабі. Цей план стане у нагоді при розробці дизайн-проекту ремонту. На ньому можна буде відзначити розстановку сантехніки, меблів та інших необхідних речей.

При проведенні розрахунків доведеться згадати найпростіші формули обчислення площі та периметра прямокутника.

Для розрахунку кількості плитки, перш за все необхідно вирахувати площу самого приміщення

Для розрахунку кількості плитки, перш за все необхідно вирахувати площу самого приміщення

Площа вираховується за формулою:

S = D * H

Для обчислення периметра буде потрібна формула: P = (D + L) * 2

У формулах використані такі символи:

 • S – площа стіни, виражається в м²
 • P – периметр приміщення (м)
 • D – довжина приміщення.
 • L – ширина приміщення.
 • H – висота стіни.

Сумарна площа приміщення складається з суми площ стін. При обчисленні цього параметра з отриманого результату віднімають площі поверхонь, які не планується облицьовувати кахлем, як правило, у ванній кімнаті це двері, вікна.

Щодо площі підлоги, то тут все просто, множиться довжина на ширину.

Щоб докладно все зрозуміти, спробуємо пояснити на прикладі.

Орієнтири розрахунку плитки

Спочатку слід визначити спосіб укладання плитки та як саме буде кластись плитка

Слід визначити спосіб укладання плитки – як саме буде кластись плитка

Для початку потрібно визначитись, яка колекція плитки буде у нас у ванній кімнаті, наприклад:

 • На підлозі – одноколірна керамічна плитка;
 • У нижній стороні стіни буде кілька рядів темного кахлю, потім один ряд бордюру, обробленого знизу і зверху декоративним олівцем;
 • Вище – світлий кахель до самої стелі з вбудованими елементами декору, тощо.

Насправді, розрахувати кількість плитки це нескладно, потрібно лише правильно зробити виміри ванної кімнати і застосувати математичні формули, що наведені вище. Є різні варіанти розрахунків, але тут ми розглянемо найпростіші способи на прикладі заданих конкретних параметрів.

Перелік комплектуючих колекції плитки

 Для наочності і для зручності розрахунку не зайве буде накреслити план кімнати, позначивши розміри стін, дверного отвору, а також інших площин, які необхідно порахувати.

Для наочності і для зручності розрахунку не зайве буде накреслити план кімнати, позначивши розміри стін, дверного отвору, а також інших площин, які необхідно порахувати.

Щоб зробити розрахунок плитки для ванної, перш за все, необхідно скласти список комплектуючих колекції. Ми вам покажемо розрахунок на певному прикладі, з комплектуючими таких розмірів:

 • Плитка для підлоги – 31 на 31 см.;
 • Плитка настінна темна –  25 на 30 см.;
 • Плитка настінна світла – 25 на 30 см.;
 • Горизонтальний бордюр – 6 на 25 см.;
 • Елементи декору – 25 на 30см.;
 • Олівець 2 на 25см.

Для прикладу візьмемо ванну кімнату розмірами 1,8 м. на  1,9 м. і висотою 2,7 метра. Дверний отвір становить 0,7 м. на 1,95 м.

Розрахунок ведемо для рівних стін, без урахування можливих ніш і виступів. Для наочності і для зручності розрахунку не зайве буде накреслити план кімнати, позначивши розміри стін, дверного отвору, а також інших площин, які необхідно порахувати.

Розрахунок плитки для підлоги

Найпростіший, базовий, спосіб підрахунку кількості плитки

Найпростіший, базовий, спосіб підрахунку кількості плитки

Найпростіше можна порахувати так:

 • Знаходимо загальну площу підлоги – 1,8 метра множимо на 1,9 метра, отримуємо 3,42 метри квадратних.
 • Знаходимо площу плитки для підлоги: 0,31 м. множимо на 0,31 м. Отримуємо 0,0961 метра квадратного.
 • Далі, ділимо площу кімнати на площу однієї кахельної плитки. Отримуємо кількість – 36 штук.

Але точнішим вважається розрахунок по плитках. Для цього:

 • Ділимо ширину підлоги ванної 1,8 м. на розмір плитки для підлоги 0,31 м., отримуємо 5.8, робимо округлення в більшу сторону, до цілої або до половини. Отримуємо 6 плиток по горизонталі.
 • Ділимо довжину підлоги ванної 1,9 м. на розмір плитки для підлоги 0,31 м., отримуємо 6,12. Заокруглюємо, до 6,5 плиток.
 • Знаходимо загальну кількість плиток, для цього перемножимо отримані значення 6 на 6,5 = 39 штук.

В результаті бачимо, що розрахунок по плитках відрізняється від розрахунку за площею. Різниця в три плитки в порівнянні з першим розрахунком виходить тому, що, як правило, розміри поверхні підлоги або стін не бувають кратними розмірам плитки, тому її доводиться різати. Крім того, різати її необхідно і в місцях виступів, ніш, труб, тощо. Тому, другий результат результат буде правильніший – 39 підлогових плиток.

Розрахунок плитки для стін

Визначаємо кількість плитки, яка необхідна для облицювання одного повного ряду по периметру ванної кімнати

Визначаємо кількість плитки, яка необхідна для облицювання одного повного ряду по периметру ванної кімнати

Отже, ми вже набули досвіду правильного розрахунку плитки для підлоги, тому тепер взнаємо, як розрахувати, скільки потрібно плитки для стін:

 • Усі комплектуючі (плитка, декор, бордюр, олівець) мають однакову ширину – 25 см. Ділимо довжину однієї стіни 1,8 м. на ширину плитки 0,25 м., отримуємо 7,2 штук, заокруглюємо до 7.5 штук.
 • Далі ділимо довжину другої стіни 1,9 м. на ширину плитки 0,25 м. Отримуємо 7,6 штук. Заокруглюємо до 8 штук.
 • Додаємо отримані значення і множимо на 2. Отримуємо 31 плитку, яку необхідно для укладання одного ряду по всьому периметру.
 • Тепер необхідно із загальної кількості відняти плитку на дверний отвір. Ширину дверей 0,7 м. ділимо на довжину плитки 0,25 м. Отримуємо 2,8 шт. Тут робимо округлення в меншу сторону до 2,5 штук, щоб мати краще запас, ніж недостачу.
 • Це значення віднімаємо із загальної кількості, отримуємо 28,5 плиток, заокруглюємо до 29
 • Далі все просто. Ряд бордюру по всьому периметру становить 28,5 штук. Оскільки олівець укладається з двох сторін бордюру (зверху і знизу), необхідна кількість цього елемента – 57 штук.
 • Темну плитку укладаємо в три ряди – вийде висота 90 см. Висота ванної становить 60 сантиметрів, таким чином, над нею пройде 1 ряд темної плитки. Множимо 3 ряди на 28,5 штук (кількість плиток в ряду по периметру). Отримуємо 86 штук.
 • Світла плитка буде викладатись вище бордюру з олівцем і аж до самої стелі. Із загальної висоти кімнати, що становить 2,7 м. віднімаємо висоту темної плитки 0,9 см. і бордюру з олівцем 0,1 см.
 • Отримуємо 1,7 м. – це висота облицювання світлою плиткою.
 • Ділимо 1,7 м. на висоту однієї плитки 0,3 м. Отримуємо значення 5,67, заокруглюємо до 5,5 штук. У цьому випадку округляємо в меншу сторону, так як при установці стелі можна буде заощадити якусь кількість плиток.
 • Тепер множимо 5,5 штук у висоту на 28,5 штук, необхідних по периметру. Отримуємо значення 156,75, що заокруглюємо до 157 штук.
Незабуваємо про область стіни над дверима, яку також потрібно облицювати

Незабуваємо про область стіни над дверима, яку також потрібно облицювати

Повертаємося до області стіни над дверима, яку також потрібно облицювати. Як розрахувати плитку на цій ділянці, тут також просто:

 • Кількість плиток в ширину становить 0,7 м. ділимо на 0,25 м., отримуємо 2,8 шт., округляємо до 3шт.
 • У висоту отримуємо 2,7 метра висоти кімнати мінус 1,95 метра висоти дверей. Отримуємо 0,75 м.
 • Рахуємо 0,75 м., ділимо на 0,3 м., отримуємо 2,5 штук.
 • Множимо 3 штуки в ширину на 2,5 штук у висоту, отримуємо 7,5, що округляємо до 8 плиток.

Отже, якщо до кількості отриманих світлих плиток 157 шт. додати ці 8 шт., що використаються для оздоблення площі над дверима, то отримаємо кількість 165 штук. Це буде базова кількість плитки, що необхідна для оздоблення ванної кімнати, з вище наведеними розмірами.

Декори виклеюють на свій розсуд і смак: по 1 або по 2 на кожну стіну, в шаховому або іншому порядку. Плитки, які будуть замінені декорами (якщо їх, звичайно, не дуже багато), нехай залишаються на всякий випадок, про запас (для заміни пошкоджених в процесі вкладання плиток).

Бажано купити кахельну плитку трішки з запасом, використовуючи коефіцієнт 1,10, адже завжди може з’явитись потреба в додатковій плитці.

Розрахунок плитки зі складною кладкою

Для розрахунку плитки зі складною кладкою - бажано зобразити малюнок на папері у маштабі

Для розрахунку плитки зі складною кладкою – бажано зобразити малюнок на папері у маштабі

Варто відзначити, що попередні способи будуть хороші для розрахунку базової кладки, яка застосовується найчастіше. Але деякі люди хочуть облицювати поверхню плиткою в нестандартній манері, скажімо, діагонально або у розбіг. У цьому випадку доцільно буде розкреслити укладку на простому папері. Для цього підійде звичайний аркуш із зошита або аркуш міліметрового паперу.

 • На папері визначається масштаб приміщення і креслиться його периметр.
 • Кожна з чотирьох стін малюється в обраному масштабі.
 • Потім, не змінюючи масштаб і орієнтуючись по клітинках, слід зобразити приблизний малюнок укладання.
 • Після цього потрібно просто підсумувати кількість цілих плиток, для зручності позначаючи яким-небудь значком вже підраховані.
 • Після врахування цілих плиток потрібно визначити і кількість плиток з підрізами.
 • Якщо дві розрізані частини приблизно однакові за розміром, то логічно, що їх можна отримати з однієї повної плитки, відповідно, ці дві частини вважаються як одне ціле. Для зручності також варто позначати вже враховані клітинки значком або символом.
 • Коли визначитися кінцеве число, його, як і в попередніх прикладах, треба помножити на коефіцієнт запасу 1,10, що включає можливі помилки в розрахунках, а також невдалі підрізи плитки, напевно неминучі в процесі будь-якого ремонту.

Більше прочитати про варіанти розкладки плитки можна у статті «Розкладка плитки у ванній: варіанти, схеми, секрети майстрів і дизайнерів».

Розрахуємо кількість клею та затирки для плитки

Кількість клею залежить від багатьох факторів. Наприклад, від стану стін і підлоги, від необхідної товщини шару клею, від розміру кахельної плитки, тощо. Безумовно, якщо поверхня, на яку буде виконуватися укладка, ідеально рівна, то витрата клею буде мінімальною.

Також, чим більший розмір плитки, тим товщим буде клейовий шар. Усереднені дані по витраті, як правило, можна дізнатися на упаковці самого клею, який буде використовуватися. Звичайно, це будуть приблизні дані.

Не варто забувати і про затирку для міжплиточних швів. Адже після укладання потрібна і затирка швів. Для цих цілей може використовуватися контрастна суміш або ж схожа за кольором з кольором плитки.

Для точності визначення кількості затирки слід розуміти, який обсяг у просторі буде заповнюватися. Наприклад, рекомендована ширина швів становить від 1,5 до 3 мм. Глибину можна прийняти за коефіцієнт рівний 1,5.

Далі потрібно півпериметра одного виробу розділити на його площу, а потім помножити на товщину. Все це множимо на ширину шва і 1,5. В результаті ми отримаємо вагу затірки в кілограмах, яку буде потрібно для укладання одного квадратного метра кахельної плитки.

Таким чином, як ви самі бачите, легко можна підрахувати необхідну кількість плитки для облицювання будь-якого приміщення при користуванні даними методиками. Головне – бути акуратним в підрахунках, щоб убезпечити себе від фінансових витрат і ситуацій, недостачі плитки.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар