Проблеми з домашньою сантехнікою – досить неприємна річ, з якою рано чи пізно стикається навіть сама акуратна господиня. Відомо, що засмічення виникають при попаданні в зливний отвір раковини дрібних частинок різного походження. Навіть при дотриманні всіх пересторог, вони накопичуються у відвідній трубі і перешкоджають вільному відтоку води. Сама проблемна ділянка – гідрозатвор, тобто вигнута ділянка труби. Якщо така неприємність все ж сталася, не обов’язково терміново викликати сантехніка. Прочистити засмічення в раковині можна самостійно. На це досить актуальне питання, на яке ми постараємося дати розгорнуту відповідь.
Засмічення раковини відбувається з декількох причин:
– Відсутність захисної решітки в раковині;
– Сміття у вигляді волосся, шматочків мила, жиру і залишків їжі;
– Неакуратне використання сантехнічних приладів, тощо.
Так що ж робити якщо засмітилася раковина на кухні або у ванній кімнаті? Для цього існують ефективні та прості способи прочищення раковини та труб, про які читайте далі.
Найефективніші способи усунення проблеми засмічення труб
Якщо у вас такий випадок, як засмічення раковини, виник раптово, то проблему слід вирішувати негайно, не затягуючи час. Можна застосувати відразу всі по черзі описані нижче методи, а якщо засмічення ще не настільки велике, то, можливо, достатньо буде і одного способу.
Перший спосіб – вантуз
Вантуз – це гумовий клапан з ручкою, який повинен бути в кожному будинку. Даний сантехнічний пристрій впорається з невеликим затором в трубі – залишками їжі, мила та іншим сміттям. Зазвичай такі частинки скупчуються в сифоні, який має вигин, по-простонародному – коліно.
При використанні вантуза створюється перепад тиску та рух води в трубі, що руйнує скупчення сміття, яке в процесі видаляється і потрапляє в каналізацію. Після чого можна спокійно користуватися раковиною на кухні або ванною. Якщо вода не йде або йде дуже повільно, після використання вантуза, процедуру слід повторювати до досягнення видимого результату.
Якщо усунення засмічення в раковині даним методом не дало відчутних результатів, то проблема дещо серйозніша. Особливо це стосується кухні, адже жири досить липучі, і з невеликих волокнистих елементів виходить цілий клубок, який слід видалити іншими способами.
Другий спосіб – хімія
Зайшовши у будь-який господарський магазин, ви побачите на вітринах великий асортимент засобів для очищення труб і раковин від забруднень. Будь-який з обраних вами товарів, ціна якого доступна і не зашкодить сімейному бюджету, повинен впоратися з жиром, присутнім у сифоні або в самій трубі.
Засіб слід залити, найкраще на ніч, в зливну трубу або безпосередньо в раковину. Вранці оціните його ефективність.
З першого разу такий склад може і не впоратися з набридливим засміченням, в такому випадку спробу треба повторити і якщо і тоді результат буде нульовий, то слід переходити до більш радикальних способів.
Ще одним способом, тепер уже народним, залишається оцтова есенція і сода.
Треба:
- Засипати 200 – 250 гр харчової соди в злив;
- Залити туди ж 1 пляшку 70% оцтової кислоти;
- Через кілька годин промити гарячою водою.
Такий метод очищення раковин від засмічення використовували ще наші бабусі, коли на прилавках не було такого різноманіття товарів для прочищення труб.
Порада: дані очисні засоби слід застосовувати не тільки тоді, коли проблема вже в наявності, а й у профілактичних цілях. Це дозволить запобігти утворенню відкладень заздалегідь.
Спосіб третій – демонтаж сифона
Якщо хімічні засоби і вантуз не допоміг, то варто вдатися до звичайного розбору сифона.
Для цього вам слід виконати наступні дії:
- Підставте відро під сифон і розкрутіть його, знявши те саме коліно, де відбувається скупчення бруду;
- Видаліть сміття, промийте сифон гарячою водою і обробіть знежирюючим складом;
- У сифонах з гофрою слід обробити і промити всі складки в даній деталі, для чого її або знімають, або проводять дані маніпуляції на місці;
- Виконайте монтаж і збірку всього в початкове положення і перевірте результат своєї праці.
Якщо після даної процедури ситуація залишилася незмінною і вода так і не йде, то переходимо до останнього, четвертого способу очищення.
Зверніть увагу! Почистити сифон від засмічення своїми руками нескладно в сучасних пластмасових конструкціях, а от з чавунними трубами ситуація дещо інша. Велика частина з них нерозбірна, що ускладнює завдання.
Спосіб четвертий – використання сантехнічного тросу
Якщо засмітилася раковина – і якщо жоден з вищевикладених способів не усунув проблему? У такому випадку стає очевидним, що сміття скупчилось не у сифоні, а десь в самій трубі.
Доведеться займатися механічним чищенням всього стоку самостійно. Для цього вам знадобиться гнучкий сантехнічний трос зі спеціальною ручкою, який продається в будь-якому магазині.
Інструкція для покрокового застосування даного пристрою для чищення труб:
- Трос акуратними рухами проштовхується в трубу в бік передбачуваної пробки з грязьових частинок;
- Під час засування бура ручку на іншому кінці слід крутити навколо своєї осі;
- Переконавшись, що трос «знайшов перешкоду» в трубі його слід проштовхнути вперед-назад, тим самим руйнуючи засмічення.
- Після того, як пробка видалена, виймайте трос з труби і промийте його водою;
- У зливну трубу слід залити лужної гарячий склад для повного очищення від залишків жиру та іншого сміття.
Порада: робіть всі маніпуляції обережно, щоб не пошкодити самі труби, особливо, якщо вони давно не демонтувались і не змінювалися.
Запобігти – краще, ніж боротися
Всі вищевикладені методи хороші по-своєму, але навіщо взагалі допускати таку проблему. Можливо краще їй запобігти?
Ось що для цього слід знати:
- Щоб пробка зі сміття не з`явилася, найкраще, залишки їжі та жиру зливати в унітаз;
- Встановіть сіточку з пластику або металу на злив, що на 50% зменшить потрапляння частинок в трубу;
- При заміні труб каналізації зупиніть свій вибір на сучасних матеріалах – пластику або поліпропілені. Вони надійні і не схильні до корозії, що теж є великим плюсом.
Висновок
Ми спробували розповісти про найбільш дієві способи очищення труб, за допомогою яких усунути засмічення в раковині не складе труднощів. Не допускайте забруднень в зливних трубах, і проблема відпаде сама собою.