Люди досить часто, при облаштуванні ванної кімнати, віддають перевагу душовим кабінам, відмовляючись від такої звичної всім ванни. Вартість душової кабіни може бути абсолютно різною – все залежить від складності конструкції і великої кількості різних функцій. Але, якщо ви не хочете купувати високотехнологічний гідробокс, то можна і зовсім не йти в магазин, оскільки є можливість обладнати душову кабінку самостійно – своїми руками. Щоб всі роботи по монтажу кабіни були проведені успішно, ознайомтесь з даним матеріалом, підготуйте необхідні інструменти і запасіться терпінням.
Які бувають душові кабіни
Душові кабіни можуть бути різного типу – все залежить від основи. Наприклад, можна облаштувати душова кабінку, або з піддоном або без нього – просто з похилою підлогою, зі звичайним зливом.
Загалом душові кабінки можна умовно поділити на такі групи:
Душова кабінка закритого типу (бокс) – вони припускають наявність всіх конструктивних елементів – піддону, бічних стінок і дверцят, що герметично закриваються, а також верхньої кришки. Фактично, така кабінка – це повністю ізольоване автономне приміщення, яке ще називається душовим боксом.
Ця група являє собою високотехнологічне обладнання з використанням усіх благ цивілізації. Зокрема, зустрічаються душові кабіни з парою, а також з вбудованим плеєром, радіо, телефоном і декількома режимами подачі водних струменів. У свою чергу закриті кабіни ділять на душові кабіни з високим піддоном і з низьким. Відмінності між ними досить індивідуальні, оскільки залежать виключно від ваших уподобань. Наприклад, душові кабіни з високим піддоном можна використовувати для прийняття ванн для ніг (висота піддону дозволяє), проте виходити з такої кабіни складно, оскільки існує ризик посковзнутися. Монтаж такої душової кабіни проводиться спеціалістами сервісного центру виробника, оскільки вартість такого виробу досить висока.
Душова кабінка відкритого типу – це певний простір у ванній кімнаті, облаштований піддоном, або ж без нього, дверцями і, можливо, бічними стінками. Найпростіший і недорогий варіант – це кутова душова кабіна, бічними стінками якій служать стіни самої ванної кімнати, а роль огорожі відіграє або двері, або розсувна система за принципом шафи-купе, або ж передня стінка виконана у вигляді шторки на перекладині.
При детальному огляді варіантів, найкращим і найменш затратним варіантом являється облаштування душових кабінок відкритого типу. Тим більше, тут можна будувати по різному – або з піддоном чи без нього, виготовити душову кабіну, що буде примикати або до однієї стіни ванної, або розмістити її у куті. Варіантів безліч, все залежить від фантазії та фінансів.
Як зробити душову кабіну без піддону
Звернути увагу на цей варіант варто з тієї причини, що піддон у душовій кабіні часом зовсім не потрібен і навіть, у деяких випадках, може заважати. У багатьох випадках душова кабіна із звичайним зливом, тобто злив вмонтований просто у підлогу, набагато зручніша і практичніша у використанні. Щоб чітко уявити, як виглядає конструкція зі звичайним зливом, варто згадати зовнішній вигляд душових кабін у дорогих спортзалах. Подібний принцип актуальний і для квартири чи будинку.
Порядок роботи:
- Спочатку слід підготувати підлогу, а для цього, в тому місці, де планується облаштування душової кабінки, потрібно зробити заглиблення для правильного облаштування системи зливу.
- Після чого необхідно постелити гідроізоляцію, яка зможе забезпечити надійний захист від води.
- Монтуємо систему зливу – під’єднуємось до системи каналізації
- При бажанні можна також покласти під основу кабіни систему теплої підлоги, однак це спричинить додаткові витрати, тому в цьому питанні потрібно виходити з розмірів бюджету.
- Кладемо плитку. Щоб забезпечити правильний стік води по підлозі кабіни, керамічну плитку, що виконує роль фінішного шару, варто класти, дотримуючись невеликого нахилу, у напрямку зливу.
Оскільки труба зливу душової кабіни виявиться захована під шаром клею і плитки, купувати її варто тільки у офіційних представників, які гарантують якість. Якщо заощадити на трубах, то потім можна зіткнутися з необхідністю їх ремонту, для чого буде потрібно знімати плитку і розбирати стяжку. Так що економія може обійтися надто дорого.
Душова кабіна без піддону має ряд відчутних переваг:
- Дуже зручно прибирати, оскільки тут відсутні будь які загороджуючі елементи;
- Відсутній ризик спіткнутися об нерівності і втратити рівновагу, що дуже актуально для літніх людей;
- Душову кабіну можна зробити будь-якого розміру, що дозволяє їй гармонійно вписатися в приміщення різного типу.
Проста похила підлога кабіни є найбільш оптимальним варіантом для ванних кімнат великих розмірів. В квартирах, де маленька квадратура, краще використовувати основу у вигляді піддону.
Облаштування душової кабіни з піддоном
Піддони це другий тип основи, яка використовується при облаштуванні душової. Варто відзначити, що для тих, кому не подобаються високі пороги, доступні піддони з низькими бортами.
Порядок роботи:
- Перед тим як приступити до монтажу піддону для душової кабіни, виберіть місце, де встановлюватиметься кабіна, і зробіть невелике заглиблення в підлозі, рівне площі піддона. (зовсім не обов’язково робити заглиблення у підлозі, піддон можна встановити, виклавши основу (постамент) з цегли, блоків, тощо)
- Далі варто звернути увагу на підлогу: якщо вона нерівна, то не буде зайвим вирівняти її.
- Хоча тут гідроізоляція не обов’язкова, оскільки піддони не будуть протікати, але все ж таки, радимо її провести.
- Наступним етапом буде монтаж системи зливу. При монтуванні каналізаційної труби на обраній ділянці ванної потрібно бути уважним, оскільки треба щоб її отвір, при установці, збігався з тим, який знаходиться в піддоні.
- Сам же процес монтажу досить простий, оскільки, потрібно всього лише встановити піддон у раніше зроблене заглиблення у підлозі. Плюс до всього, багато з сучасних піддонів мають регульовані ніжки, що ще більше спрощує роботи по монтажу.
- Для зміцнення конструкції іноді використовують спеціальний бордюр, який виконує роль окантовки піддона.
Важливо! Перед тим, як встановити душову кабіну самостійно слід перевірити з’єднання піддону із зливним пристроєм на герметичність.
Відчутний плюс піддонів для душових кабін в тому, що їх монтаж дуже простий і не вимагає спеціальних навичок.
Незважаючи на той факт, що любителям тонких інтер’єрних ходів подібний варіант може виявитися не до смаку, для простих користувачів душова кабіна з піддоном буде досить вдалим рішенням.
На відео приклад монтажу піддону душової кабіни:
Підключення душової кабіни до водопроводу
Перед тим, як встановити душову кабінку слід подбати про підключення до водопроводу.
При підключенні душової кабіни до водопроводу слід пам’ятати наступне:
- Краще всього використовувати гнучкі шланги – з ними більш зручно і простіше працювати.
- Шланги слід брати з запасом довжини – це спростить монтаж і дозволить здійснювати перевірку всієї гнучкої проводки.
Більш детально про підключення душової кабінки до водопроводу поговоримо у наступних статтях.
Облаштування стін душової кабінки
У залежності від того, яку душову кабіну ви вирішите зробити, можна скомбінувати стінки. Якщо душова кабіна не кутова, то тут можна придбати готові стінки, або скомбінувати шторки з панелей.
Якщо ж душова розміщується у куті ванної кімнати, то стіни можна викласти керамічною плиткою, попередньо провівши їх гідроізоляцію. Все це робиться після монтажу піддону або похилої підлоги.
Огорожею такої душової кабіни будуть служити спеціальні кутові шторки, які необхідно також установити. Докладніше про кутові шторки можна прочитати у статті: «Шторки кутові для ванної: які бувають?»
Ще потрібно пам’ятати такий нюанс, якщо ви робите душову кабіну з примиканням до лише однієї стіни у ванній кімнаті, то тоді буде потрібно набагато більше матеріалів для облаштування перегородки, ніж для кутової душової кабіни, що може відбитись на загальних фінансових витратах у облаштуванні душової.
Зрештою, у самостійному облаштуванні душової кабіни не має нічого надзвичайно складного, головне лише бажання, знання, і трохи терпіння. І тоді ви зможете милуватись унікальною душовою кабінкою, яка буде вас тішити своєю функціональністю та зовнішнім виглядом.