Як вибрати акрилову ванну?

Як вибрати акрилову ванну?

В одній з попередніх публікацій ми вже обговорювали акрилові ванни, а також їхні переваги та недоліки. Як ви вже також знаєте, з наших попередніх публікацій, у кожної з ванн, що наявні сьогодні на ринку, є досить багато переваг і питання вибору найчастіше зводиться до питання смаку і дизайну інтер’єру.

Давайте сьогодні поговоримо про те, як правильно вибрати ванну з акрилу. Дізнаємося, на що в першу чергу потрібно звернути увагу при покупці ванни у магазині.

Що таке акрилова ванна?

Як вже говорилося в попередній публікації «Акрилові ванни – плюси та мінуси», акрил – це матеріал, що нагадує пластик. Він випускається в листовій формі і використовується для виробництва сантехнічних приладів, у тому числі ванн.

При виготовленні ванни лист акрилу нагрівають і формують з нього необхідну конфігурацію майбутньої ванни.

Отриману форму остуджують і додають їй необхідну міцність за рахунок обмазки декількома шарами епоксидних смол з армуванням.

Акрилові ванни не випадково стали останнім часом так популярні. Їх популярність є результатом переваг акрилових ванн перед ваннами з чавуну або сталі.

Пригадаємо собі основні переваги акрилових ванн:

  • мала вага;
  • легкість миття;
  • гігієнічність;
  • не іржавіють;
  • пластичні, здатні витримувати навантаження без тріщин;
  • широка кольорова палітра;
  • різноманітність форм.
Підходити до вибору акрилової ванни потрібно зваживши їх плюси та мінуси

Підходити до вибору акрилової ванни потрібно зваживши їх плюси та мінуси

Як бачите, плюсів не так вже й мало. Але, як ви вже знаєте,  є у акрилових ванн і свої мінуси.

До основних мінусів ванн з акрилу можна віднести:

  • легко пошкоджується металевими предметами;
  • з часом втрачає блиск;
  • стінки з часом схильні до деформації;
  • потребує міцного каркасу.

На що слід звертати увагу при виборі акрилової ванни?

Перше, на що варто звернути увагу при виборі акрилової ванни, це її розмір і форма. Ванни з акрилу відрізняються великою різноманітністю форм, вони можуть бути кутовими, овальними, круглими, асиметричними і прямокутними. Бувають ванни і більш складних форм, наприклад, багатокутні. Орієнтуйтеся на розмір вашої ванної кімнати.

Ванни стандартно мають довжину від 150 до 180 см, ширину від 70 до 85 см і висоту 65 см. Залежно від форми ванна займе більше або менше місця. Так, прямокутні і овальні виглядають традиційно і займуть звичне місце в стандартній ванній кімнаті. Будь-які інші модифікації форми збільшать вимоги до займаного простору. Але зате, приймати таку ванну буде більш приємно і комфортно.

Вибирати внутрішній об’єм акрилової ванної варто, виходячи з комплекції членів сім’ї, що проживають в помешканні, де буде встановлено виріб. Оптимальна глибина акрилової ванни 50-60 см. При таких розмірах голова людини буде завжди знаходитися над поверхнею води, і при зануренні не виникатиме жодних проблем. Зверніть увагу, що чим більше ванна, тим більший об’єм води потрібен для її заповнення, а відповідно і час наповнення і зливу буде більшим.

Другий крок при виборі акрилової ванни полягає в її ретельному огляді. Дуже важливо максимально перевірити модель на якість матеріалу і виконання.

Уважно огляньте внутрішню поверхню ванни. Вона повинна бути рівною і гладкою. Колір внутрішньої поверхні повинен бути однорідним і мати невеликий глянцевий відблиск. Будь-які явні нерівності, подряпини, жовтуваті відтінки – все це критерії неякісного товару.

Уважно огляньте поверхню ванни, вона повинна бути гладкою і рівною

Уважно огляньте поверхню ванни, вона повинна бути гладкою і рівною

Принюхайтесь до ванни. Якщо від неї виходить різкий хімічний запах, значить, ви маєте справу не з справжнім акрилом. Швидше за все, ванна зроблена з пластику, і лише зверху покрита акриловою фарбою. Від покупки такої ванни варто утриматися.

Далі необхідно перевірити товщину зрізу. Бортик – це саме товсте місце у ванни, чого не можна сказати про стінки. Товщина зрізу біля бортика повинна бути приблизно 6 мм. Перевірити товщину борту також можна на слух, якщо трохи постукати по ньому. Глухий звук – ознака якості.

В якості додаткового засобу для перевірки товщини ванни можна використовувати звичайний ручний ліхтарик. Якщо стінки ванни просвічуються ліхтариком, то слід засумніватися в достатності їх товщини. Якщо світло ліхтарика не проходить крізь стінки, товщина, швидше за все, цілком достатня.

у якісних акрилових ванн, товщина зрізу біля бортика повинна бути приблизно 6 мм

у якісних акрилових ванн, товщина зрізу біля бортика повинна бути приблизно 6 мм

Наступний крок в огляді акрилової ванни – дізнатися, чим укріплені її стінки. Кріпильні шари надають ванні жорсткість. Варіантів два: шари скловолокна з поліефірної смоли або поліуретановий композит. Зовні покриття відрізняються таким чином: якщо зовнішня поверхня при торканні ребриста – це скловолокно, якщо гладка і темного кольору – це поліуретановий композит. Другий варіант вважається більш екологічним, а також довше підтримує температуру води у ванні незмінною.

Зверніть увагу на те, як укріплений зовнішній шар стінок акрилової ванни

Зверніть увагу на те, як укріплений зовнішній шар стінок акрилової ванни

Останнє, на що варто звернути пильну увагу, – це дно акрилової ванни. На нього припадає основне навантаження, тому його необхідно спеціально укріплювати. Добре, якщо воно посилено дерев’яним прошарком і укріплено металевою рамою – каркасом.

Якщо ви купуєте акрилову ванну з гідромасажною установкою, уважно перевірте комплектність всіх необхідних елементів.

Крім того, відомі виробники акрилових ванн, як правило, в комплекті з ванною пропонують ремкомплект – акрил того ж кольору, що і ванна. У разі пошкодження поверхні цим акрилом можна відновити зовнішній вигляд ванни.

Ну і на закінчення, пропонуємо переглянути відео, про те, на що ще звернути увагу при виборі акрилової ванни:

Як бачите, вибрати акрилову ванну не так вже й складно, якщо підходити до вибору підготовленим. Дотримуючись цих порад щодо вибору та огляду акрилової ванни, ви без зусиль підберете модель, яка буде повністю відповідати всім вашим побажанням, і така ванна з акрилу буде служити вам багато років.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар