Щоб уникнути різного роду проблем при здійсненні монтажу навісного сантехнічного обладнання, необхідно знати, як вибрати інсталяцію для унітазу. Асортимент інсталяцій великий і необізнана людина може дуже швидко заплутатися у різноманітті моделей. Кожна модель має свої особливості і характеристики пов’язані як з конструкцією і способом монтажу, так і з компанією-виробником. У цій публікації спробуємо більш детально розглянути питання як вибрати інсталяцію для навісного унітазу, враховуючи всі нюанси.
Що являє собою інсталяція навісного унітазу
Інсталяція – це спеціальна монтажна конструкція, яка за допомогою наявних у ній елементів дозволяє закріпити підвісний унітаз, пісуар, біде або раковину, на зовнішній поверхні стіни. При цьому вся технічна начинка буде захована в товщі стіни. На зовнішню поверхню стіни будуть виведені лише органи управління. Знявши панель, можна завжди отримати доступ до внутрішніх деталей системи інсталяції.
Будова стандартної рамної інсталяції:
1 – Шпилька для кріплення рами до стіни;
2 – Кнопка змиву;
3 – Змивний бачок;
4 – Рама;
5 – Зливна труба;
6 – Шпилька для кріплення унітазу;
7 – Зливне відведення;
8 – Кріплення до підлоги.
Тип конструкції та спосіб кріплення
Тип системи інсталяції та спосіб її кріплення залежить від того куди можна передати всю вагу конструкції.
Блочні системи інсталяції
Якщо у вас є можливість прикріпити інсталяцію до капітальної стіни, тоді вам потрібна блочна система інсталяції. Кріпиться така система безпосередньо до стіни, за допомогою анкерних болтів і знаходиться у підвішеному стані.
Рамні системи інсталяції
Це більш складні системи, які встановлюють на підлогу. Тому і все навантаження в даному випадку буде передаватися не на стіну, а на підлогу. Це дозволяє застосовувати такі рами в різних фальш-стінах і пустотілих перегородках зроблених з гіпсокартону. Крім цього такі системи дозволяють регулювати висоту установки приладу в межах 20 см, що є дуже зручним, оскільки дають можливість встановити унітаз на необхідній відстані.
Особливості вибору, пов’язані з місцем установки і розміром інсталяції
Перш, ніж приступити до вибору конкретної моделі інсталяції в магазині, необхідно обов’язково з’ясувати де вона буде встановлюватися.
Умовно можна виділити наступні розміри інсталяції:
- Стандартна;
- Низька;
- Двостороння;
- Кутова;
- Для установки в лінію.
Стандартна інсталяція – підходить для установки в приміщеннях без обмеження за розмірами
Стандартна інсталяція для унітазу підходить в тому випадку коли в приміщенні або поряд з ванною, відсутні будь-які обмеження за габаритними розмірами і глибиною установки. Як правило вона має такі розміри (+/-): ширину 50 см, монтажну глибину 12 см., і монтажну висоту 112 см. Найчастіше використовується в стандартних квартирах, що мають невеликі санвузли. У такому випадку на габаритні розміри інсталяції звертати увагу немає необхідності.
Низька інсталяція – установка з обмеженням по висоті
У деяких типах багатоквартирних будинків або інших приміщень виникає необхідність установки інсталяції з обмеженням по висоті. Найчастіше це відбувається через низьке підвіконня, при установці під вікном або конструктивних особливостей приміщення. На такий випадок більшість виробників випускає спеціальні, «низькорослі» рами, висота яких становить не більше 82 см. Завдяки цьому параметру можна використовувати інсталяції для унітазу навіть у всіляких складних випадках, при нестачі вільного місця.
Двостороння система інсталяції
Нерідко в торгових центрах, офісних будівлях потрібна установка двосторонніх інсталяцій. На цей випадок у більшості виробників також припасено рішення – системи об’єднаної конструкції. Самі чаші розташовуються з різних сторін.
Кутова інсталяція
Складнощі нерідко виникають при необхідності установки унітазу в кут приміщення. Вирішити дану ситуацію можна двома шляхами: використовувати спеціальне кріплення кутового типу або придбати спеціальні кутові модулі.
Для установки в лінію
Іноді на одній стіні необхідно об’єднати кілька сантехнічних приладів. Наприклад крім підвісного унітазу закріпити, біде і / або пісуар і все це розташувати в одну лінію. Для цих цілей, також існують спеціальні системи інсталяції.
Так як вибір пристроїв розглянутого типу на сьогоднішній день дуже великий, проблем при підборі конкретної конструкції зазвичай не виникає. Необхідно лише постаратися врахувати всі можливі особливості монтажу пристроїв розглянутого типу. Це дозволить сильно скоротити час, необхідний для даного процесу, а також уникнути різного роду проблем.
Органи управління та комплектація
Коли ви визначитеся з типом і конструкцією інсталяції, необхідно максимально уважно придивитися до моделі в магазині.
Слід звернути увагу на наступні важливі конструктивні особливості:
- Органи управління;
- Комплектацію.
Багато потенційних покупців оцінюють органи управління тільки з естетичної точки зору – що не зовсім вірно. Звичайно необхідно, щоб вони максимально ергономічно вписувалися в інтер’єр ванної кімнати. Але не менш важливо упевнитися в тому, що при необхідності можна буде легко отримати доступ до різних елементів управління. Так як всьому властиво ламатися і розбирати обкладену плиткою стіну буде вкрай незручно.
Ще один важливий фактор, на який слід обов’язково звертати увагу – виконання кнопки змиву.
Існують наступні модифікації даного пристрою:
- Дворежимні;
- Оснащені системою «змив-стоп»;
- Безконтактні.
Більш простими в експлуатації, а також ремонті є кнопки дворежимні і «змив-стоп». При їх монтажі відсутня необхідність підведення електрики або установки акумуляторних батарей. Також в силу простоти своєї будови дані кнопки більш надійні.
Безконтактні кнопки оснащуються спеціальним чутливим сенсором. Він реєструє наявність-відсутність людини біля унітазу. На підставі отриманої інформації включається або відключається злив води. Кнопки подібного типу складніші в установці та налаштуванні. Також вартість їх разюче відрізняється в більшу сторону від більш простих моделей. Але в той же час безконтактні пристрої більш гігієнічні, комфортабельні у використанні. Немає необхідності торкатися рукою якої-небудь поверхні при необхідності зливу води.
Ще однією важливою перевагою безконтактної кнопки є стильний, сучасний дизайн. У комплекті з багатьма інсталяціями йдуть органи управління, які не виступають над поверхнею стіни. Проте, вибір будь-якої конкретної модифікації є більше справою смаку і особистого комфорту.
Комплектація стандартної інсталяції для навісного унітазу повинна включати в себе наступні основні елементи:
- Органи управління в комплекті зі спеціальним блоком;
- Несуча рама, що кріпиться до стіни;
- Кріпильні предмети;
- Спеціальний перехідник і зливний бачок;
- Шумоізоляція.
Відсутність будь-яких окремих елементів призводить до необхідності відвідувати магазин ще раз і додатково купувати відсутні деталі. Наслідком є втрата часу та грошей. Також використання нестандартних комплектуючих може призвести до складнощів в процесі установки. Саме тому необхідно при виборі інсталяції для унітазу обов’язково звернути увагу на деталі, що йдуть у комплекті.
Фірма виробник
При виборі інсталяції, як для підвісного унітазу, так і для іншої техніки, необхідно максимально уважно поставитися до фірми-виробника. Сьогодні ринок переповнений подібною продукцією, представленої самими різними брендами. Всі вони мають свої особливості. Але в першу чергу вартість залежить саме від бренду. Продукція кожної компанії має свої особливості, пов’язані як з монтажем, так і з дизайном.
Для того щоб визначитися, яку інсталяцію для унітазу вибрати, необхідно врахувати безліч різних нюансів. Саме тому краще всього проконсультуватися спочатку з досвідченим сантехніком, які мають великий досвід подібних робіт – це дозволить уникнути всіляких проблем, що можуть виникати в процесі монтажу.