Як вибрати пральну машину?

Як вибрати пральну машину

Пральна машина, безумовно, одна з найнеобхідніших помічниць в будинку. Уявити собі ведення господарства без цього корисного пристрою сьогодні не те що важко, а практично неможливо. Отже, вам необхідна нова і надійна пральна машина? Уявіть, ви приходите в магазин, бачите стрункі ряди пральних машин і не знаєте, що ж, зрештою, вибрати. Знайоме? Як же не помилитися, і купити дійсно таку пральну машину, що вам дійсно потрібна? Можливо, наші рекомендації, як вибрати пральну машину, допоможуть вам зробити правильний вибір.

Завжди хочеться купити найпопулярнішу модель пральної машини з безліччю сучасних функцій за мінімальною ціною. Але ми радимо вибирати техніку з тими параметрами, які надалі, ви дійсно, плануєте використовувати. Розглянемо основні параметри, на які слід обов’язково звернути увагу при виборі пральної машини.

Типи машин

Перше, з чим потрібно визначитися – тип пральної машини. Крім звичайних автоматичних пральних машин існують пральні машини з функцією сушіння, сушильні машини та апарати, а також напівавтоматичні пральні машини (активаторні).

Почнемо з останнього типу. Такі пральні машини не даремно називаються напівавтоматичними, оскільки не можуть самі полоскати білизну, закачуючи і спускаючи воду. Ці машини тільки можуть обертати білизну всередині. Так, вони коштують значно дешевше інших типів пральних машин, але вони не роблять процес прання автоматичним, що не дуже зручно.

Пральна машина з функцією сушіння здорожує машину, але при цьому економить простір, якщо потрібна і сушильна, і пральна машини. До того ж ці пристрої досить зручні в повсякденному використанні. Сушити білизну, займаючи місце у ванній, на балконі або в квартирі, тепер не потрібно. Витягнувши її з пральної машини, можна відразу ж переходити до прасування. Але слід врахувати, що речі від частого прання з сушінням швидше зношуються. Тому існують ще сушильні апарати, в яких процес сушіння відбувається не в барабані, а в шафі. За рахунок цього знос речей значно нижче.

За типом установки розрізняють окремостоячі і які вбудовуються. Перші є самостійною частиною облаштування приміщення. Другі можуть монтуватися під стільницю або повністю ховатися за панелями меблів, що дає більше можливості зберегти єдиний стиль вашої ванної кімнати.

За функціональною частиною вбудовувані пральні машини нічим не відрізняються від своїх окремостоячих аналогів, крім наявності однієї важливої переваги. За рахунок того, що вбудовувані пральні машини жорстко кріпляться до внутрішніх поверхонь ніші, вони набагато менше створюють шуму та вібрують. Проте варто врахувати, що вбудовувані, як правило, трохи дорожчі, ніж окремостоячі машини з таким же функціоналом. Якість обробки білизни і функціональність їх однакова, різниця буде полягати лише в способі їх монтажу.

Вбудовувані пральні машини за технічними характеристиками майже нічим не відрізняються від окремостоячих

Вбудовувані пральні машини за технічними характеристиками майже нічим не відрізняються від окремостоячих

Габарити і варіант завантаження

При виборі пральної машини для початку радимо визначитися з місцем її розміщення. Від цього буде залежати її розмір і варіант завантаження.

Існує два типи завантаження білизни в машину – вертикальний і фронтальний. Як не дивно, на якість прання тип завантаження білизни теж не впливає.

Вертикальне завантаження

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Моделі машин з вертикальним варіантом завантаження прийнято вважати більш надійними, довговічними і більш компактними, оскільки такі пральні машини часто оснащуються двома амортизаторами. У таких машинках завантаження білизни здійснюється зверху, при відкритті кришки у верхній частині корпусу. Вертикальна система завантаження має переваги у вигляді більш зручного завантаження білизни, яке сподобається тим, що для завантаження і вивантаження одягу не знадобиться нахилятися до люка.

Найбільш вагомою перевагою таких машин є можливість дозавантажити білизну в процесі прання (для цього достатньо на деякий час призупинити прання, виконати всі необхідні дії і продовжити процес). До того ж вони займають менше місця, що робить їх оптимальним варіантом для власників невеликих ванних кімнат.

Порада: Пральна машина з вертикальним завантаженням відмінно підійде для тих, у кого в сім’ї є маленькі діти, – оскільки її панель управління розташована зверху, тому дитина не зможе натискати на кнопки.

Фронтальне завантаження

Пральна машина з фронтальним завантаженням

Пральна машина з фронтальним завантаженням

Машини з фронтальним завантаженням користуються більшою популярністю, насамперед тому, що ціна на них завжди нижче. У даному випадку використовується люк у фронтальній – передній частині корпусу (звідси й назва).

Недоліком такого типу завантаження є те, що ви не зможете призупинити процес прання для дозавантаження білизни. Така техніка не дозволяє зупиняти прання у зручний для вас час.

Незважаючи на це, машинки з фронтальним завантаженням досить популярні серед споживачів – вони чудово вбудовуються в меблі, більш привабливі на вигляд, такі моделі відмінно підходять для просторої ванної кімнати.

Порада: Вирішивши зупинити свій вибір на пральній машині з фронтальним завантаженням, неодмінно зверніть увагу на те, під яким кутом відкривається люк. Найзручнішим варіантом буде кут відкриття у 180 градусів.

Габарити машин

За габаритами пральні машини розрізняють: повнорозмірні, стандартні, вузькі і компактні.

Якщо у вас велика сім’я, або достатньо вільного місця у ванній кімнаті, в такому випадку слід вибрати пральну машину повнорозмірну з будь-яким способом завантаження білизни. Найчастіше така машинка має стандартний розмір – 85×60х60 (висота-ширина-глибина).

Якщо ж у вас маленька ванна кімната, або вам не доводиться прати багато білизни, краще вибрати компактну пральну машину. Пральні машини компактних розмірів мають висоту всього 65-70 см, а глибину – не більше 50 см. Така машинка може бути встановлена під раковиною, біля унітазу або в кутку ванної кімнати. Також ви можете купити пральну машинку вузьку, всього 38-45 см шириною. Такий варіант не займе багато місця і підійде для будь-якого варіанту житла – малогабаритної квартири або кімнати у гуртожитку.

Об’єм завантаження

Наступний крок – вирішити, яку кількість білизни ви збираєтеся прати за одне прання. Для сім’ї з 2-х осіб, або в тому випадку, якщо ви перете кожен день, але потроху, вам відмінно підійде пральна машинка з об’ємом бака 4-5 кг. Це означає, що така пральна машинка за один раз зможе якісно випрати близько 4 кг білизни.

Для сім’ї, що складається з більш ніж 3-х осіб, а також у тому, випадку якщо ви плануєте прати велику кількість білизни за цикл, варто купити пральну машину місткістю 5-8 кг.

Існують також пральні машини з великим об'ємом завантаженням, наприклад 12 літрів

Існують також пральні машини з великим об’ємом завантаженням, наприклад 12 літрів

Клас прання

При виборі пральної машинки мало хто звертає уваги на літери, які стоять в описі моделі. А дарма. Саме букви можуть розповісти про те, наскільки якісно пере машина, як багато споживає енергії, води, скільки створює шуму.

В Україні дотримуються буквеного маркування, що діє в Європейському Союзі. Літерами від А до G позначається клас прання машин. Чим ближче знаходиться буква до початку алфавіту, тим вище клас, який вона позначає.

Літерою «А ++» позначається товар найвищого класу, це означає, така машинка буде якісно прати і витрачати невелику кількість енергії і води. А це, в свою чергу, значить, що ви заощадите свої гроші, якщо у вашому будинку буде встановлена така пральна машина.

Літерою «G», навпаки, позначаються товари з низькою ефективністю. Тому не варто купувати пральну машину класом нижче «С».

Клас віджимання

Показник віджимання визначає ступінь ефективності прання при певній кількості оборотів барабана. Ефективність віджиму має аналогічне маркування класу прання – від А до G. Якісний віджим визначає рівень залишкової вологості у випраній білизну. Чим нижче цей рівень, тим швидше відбувається висихання білизни. Класифікація ефективності віджимання наведена в таблиці.

Клас віджимання білизни Рівень залишкової вологості
А <47%
В 47-55%
C 55-62%
D 62-73%
E 73-80%
F 81-91%
G >91%

Оберти

Від кількості обертів барабана, які здатна робити машина за 1 хвилину, безпосередньо залежить якість прання і віджимання. Чим вища кількість оборотів, тим більш ефективно буде пратись білизна і тим вона буде сухішою після завершення прання.

Якщо клас віджиму A, то віджим відбувається на швидкості 1600 обертів на хвилину і в результаті виходить практично суха білизна. Клас віджиму G вказує на те, що віджим відбуватиметься при 400 обертах і білизна буде вологою.

Порада: Потрібно пам’ятати, що сильний віджим може пошкодити білизну. При пранні ніжних тканин варто виставляти не більше 400 об/хв, при пранні бавовни достатньо 800 об/хв, а швидкість вище 1000 об/хв підходить в основному для махрових виробів.

Клас енергоспоживання

Показник енергоспоживання визначає, наскільки економним є прання білизни при встановленому об’ємі завантаження. Іншими словами, скільки витрачається енергії при пранні 1 кг. білизни.

Для маркування використовуються ті ж латинські літери – від А до G.

Найбільш економними вважаються пральні машини з А класом енергоспоживання, а ось моделі з класом G – є найбільш енергоємними.

Клас енергоспоживання важливий параметр при виборі пральної  машини

Клас енергоспоживання важливий параметр при виборі пральної машини

Тип приводу

Не так давно існували пральні машини тільки з ремінним приводом, де двигун з’єднується з барабаном за допомогою пасової передачі. Даний тип конструкції має свої недоліки, пов’язані з меншим ККД і досить гучним механізмом.

Останнім часом стали з’являтися пральні машини з прямим приводом. У таких машин прибраний ремінний привід, а вал двигуна з’єднаний з барабаном жорстко. Завдяки відсутності втрат у передачі зусиль за допомогою пасової передачі збільшився ККД, що сприятливо позначилося на енергоспоживанні. Головною перевагою машин оснащених мотором з прямим приводом, є значне зменшення рівня вібрації та шуму.

Бак і барабан

Незайвим буде поцікавитись матеріалом виготовлення бака пральної машини. Барабани переважно виготовляють з нержавіючої сталі.

А от місткість, в якісь розміщується барабан – бак може виготовлятись як з нержавійки, так і з поліматеріалів, або бути емальованим.

Оскільки емальовані баки, за своїми технічними характеристиками поступаються нержавіючим чи пластиковим, тому вони вже майже не використовуються.

Найбільш довговічними будуть баки, виготовлені з нержавіючої сталі високої проби, з використанням лазерного зварювання. Оскільки, баки з подібного матеріалу вимагають більших затрат на їх виготовлення, тому ціна на пральні машини, обладнані такими баками, буде на порядок вищою.

Наприклад, модель елітного класу коштує досить дорого, але це виправдано тим, що поряд з високими технічними характеристиками і сучасними програмами управління, машина має бак з висококласної нержавіючої сталі і прослужить дуже довго.

Якщо ви обмежені в коштах, то варто придивитися до пральних машин з баком, виготовленим з пластику. Для виготовлення такого баку використовуються поліматеріали. Сучасні баки, виготовлені з поліматеріалів досить довговічні і надійні, прослужать 20 – 25 років, стільки, скільки і сама пральна машина.

Оптимальним вибором буде, якщо бак і барабан виготовлені з нержавіючої сталі

Оптимальним вибором буде, якщо бак і барабан виготовлені з нержавіючої сталі

Програми прання

Більшість моделей пральних машин має широкий вибір програм прання: одні більше, інші менше. Однак типовими програмами зараз оснащені всі моделі. Виробники часто придумують велику кількість програм для пральних машин, які зовсім незначно різняться одна від другої, а більшість споживачів із задоволенням купують дані машини, не замислюючись чи потрібні їм всі ці програми. Прання бавовни, прання кольорового одягу, прання синтетичних, шовкових і вовняних тканин, прання делікатних речей, швидке прання – ось основні корисні програми, які можуть знадобитися.

Інші режими часто дуже специфічні, але все ж ми розберемо деяку частину режимів прання.

Розглянемо основні чотири режими:

  • Прання виробів з бавовни та льону. У даному режимі температура води становить до 95 градусів Цельсія.
  • Прання виробів з синтетичних матеріалів. Температура води становить до 60 градусів Цельсія.
  • Прання виробів з вовни. Температура води до 40 градусів Цельсія.
  • Делікатне прання. Температура в даному режимі до 40 градусів Цельсія.

Крім основних режимів прання, сучасні пральні машини мають ще й додаткові режими прання. Назви яких можуть відрізнятися від представлених в тексті, залежно від виробника.

Додаткові режими:

  • «Ручне прання» вовни. Ця програма призначена для прання вовняних виробів, які виробник рекомендує прати вручну. При включенні даного режиму кількість води і число обертів при віджиманні підбираються з максимальною точністю.
  • «Прання джинсів». Делікатне прання при невисокій температурі, що запобігає знебарвленню пофарбованої джинсової тканини.
  • «Біо-прання». Програма призначена для прання з використанням «біологічних» миючих засобів з ензимами. При включенні «біо-прання» миючий розчин нагрівається не більше ніж до 50 градусів, так як при більш високій температурі ензими перестають діяти.
  • «Швидке прання». Програма дозволяє зменшити час прання, проте використовувати її можна тільки для слабо забрудненої білизни.
  • «Легке прасування». Включення цієї програми дозволяє зменшити кількість складок, які утворюються на одязі під час прання.
  • «Додаткове полоскання». Ця програма дозволяє позбутися залишків миючого засобу, які не були видалені при першому полосканні.
  • «Половина завантаження». Дана програма стане в нагоді у випадку, коли потрібно випрати невелику кількість білизни. Включення даної програми дозволити заощадити миючий засіб і електроенергію, а також зменшити час, що витрачається на прання.
  • «Попереднє прання». Використовується в разі сильного забруднення білизни. В якості альтернативи можна використовувати програму «замочування», яка передбачає двогодинне перебування одягу в барабані з водою і миючим засобом.
  • «Програма Silver nano». Присутня в деяких пральних машинах, використовується для дезінфекції білизни.
  • «Безшумне прання». Режим прання, який відмінно підійде в нічний час.
  • «Відкладений старт». Дана програма дозволить розпочати прання в потрібний час.
  • «Прання спортивного взуття». У даному режимі швидкість обертів барабана утримує взуття на стінці, щоб уникнути ударів і тертя, які могли б зашкодити йому.
Крім основних режимів прання, сучасні пральні машини мають ще й додаткові режими прання

Крім основних режимів прання, сучасні пральні машини мають ще й додаткові режими прання

Додаткові функції пральної машини

Сучасні пральні машини часто оснащуються деякими додатковими функціями. Хоча у різних виробників вони можуть називатись по різному, але основні і найцікавіші наведемо тут:

  • Функція пари. За допомогою цієї функції ви зможете за лічені хвилини освіжити речі або розгладити складки на вашому одязі.
  • Повітряно-бульбашкова технологія. Пральна машина з такою технологією значно збільшує ефективність прання і зменшує споживання електроенергії. Якщо описати принцип дії технології, то вона працює наступним чином: в пральній машині присутній спеціальний генератор, що створює бульбашки шляхом інтенсивного перемішування прального порошку з водою і повітрям. З безлічі бульбашок утворюється піна, яка і подається в барабан пральної машини. Оскільки піна проникає між волокнами тканин в десятки разів швидше, ніж просто водний розчин прального порошку якість прання зростає.
  • Душ-система (впорскування). В основному, білизна контактує з миючим розчином тільки на дні барабана, але душ-система дозволяє зрошувати прання зверху.
  • Автодозування миючих засобів. Автодозатор розподіляє необхідну кількість прального засобу і кондиціонера для білизни в барабан пральної машини відповідно із заданим режимом і циклом прання.

Крім ряду додаткових функцій, перерахованих вище, існують окремі системи в пральних машинах, що дозволяють контролювати сам процес прання.

  • Aqua Stop. Вберегти пральну машину, сусідів і покриття на підлозі дозволяє система Aqua Stop, яка за допомогою серії датчиків перешкоджає появі протікання, а при його виникненню – блокує циркуляцію водних потоків.
  • ALC-система. Це система автоматичного контролю рівня води. Дана система регулює рівень споживання електроенергії та води, грунтуючись на об’ємі та типу білизни, що переться.
  • Знизити шум і вібрацію барабану, можна в разі наявності в апараті системи автоматичного балансування барабана. Вона дозволяє рівномірно розподілити завантажену білизну по поверхні барабана.
  • Контролюючи прозорість води після полоскання білизни системою Aqua Sensor, можна істотно економити воду на повторному використанні води, що вже пройшла один цикл полоскання.
  • Уваги заслуговує функція «Захист від дітей». Миготливі кнопочки часто приваблюють цікавих малюків. Щоб діти випадково не порушили режим прання та при цьому не постраждали самі, виробники передбачили режим, який блокує машину за допомогою певної комбінації кнопок.

Відповідальність виробника та гарантія

При купівлі пральної машини не забудьте перевірити наявність гарантії і хорошої репутації виробника. Усі без винятку великі виробники надають покупцям гарантійні зобов’язання на свою продукцію. Чим довше гарантійний термін, тим менше грошей у випадку поломки ви витратите на ремонт. Краще вибирати надійного виробника зі світовим ім’ям, який працює на ринку побутової техніки не один рік і такого, що відповідає за якість своєї продукції.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар