Під ванну кімнату в більшості квартир виділено зовсім не найбільший простір. Саме тому завжди актуальним залишається питання про те, як заощадити дорогоцінну площу і при цьому красиво і практично розмістити у ванній кімнаті все необхідне. Планування ванної, як правило, починають з розташування великогабаритних об’єктів. До них відносяться власне ванна, унітаз, раковина, при можливості пральна машина та рушникотримач. Решту вільних ділянок також хочеться задіяти в інтер’єрі, ефективно використовуючи їх площу. Для цього доцільно обладнати ванну кімнату поличками, що призначені для дрібних предметів, які можна зробити навіть своїми руками.
Види поличок за способом установки
Полички для ванної кімнати можна розділити за кількома критеріями. Наприклад, виходячи з особливостей їх установки та кріплення. А також з урахуванням використаного для полиць матеріалу.
Полички у ванній кімнаті можуть бути:
Вбудованими. У такому випадку їх розташування планується заздалегідь, на самому початку ремонту. Найчастіше вбудовані полички розташовують в нішах над великими предметами (пральною машиною, вмивальником). Перевага даного виду в тому, що поличка стає гармонійним продовженням інтер’єру кімнати і його важливою частиною. Недолік цього способу установки в необхідності мати певні навички, зокрема вміння працювати з гіпсокартоном та оздоблювальними матеріалами.
Також мінусом вбудованих полиць є їх статичність, тобто неможливість пересунути поличку, наприклад, при не зовсім вдалому її розміщенні.
Навісними. Як і попередній вид аксесуарів для ванної, навісні моделі доцільніше розміщувати на стінах, нижня частина яких вже зайнята певними об’єктами. Монтаж цих поличок нескладний, однак вимагає ретельної попередньої розмітки.
Навісні полиці можуть бути виготовлені з різних матеріалів, що є їх додатковою перевагою.
Підлоговими. Застосовуються в кімнатах з великою квадратурою або займають вільний кутовий простір. Підлогові моделі мають кілька типів кріплення: на присосках, телескопічне, з фіксацією дюбелями або монтажними гаками.
Типи матеріалів, що використовують для виготовлення поличок у ванну кімнату
З усіх матеріалів для полиць у ванній кімнаті, найкраще підходить пластик. Він відрізняється низькою ціною, легкістю, вологостійкістю і різноманітністю форм, розмірів, а також кольорів. Однак вироби з пластику з часом тьмяніють або жовтіють, і не завжди мають презентабельний зовнішній вигляд.
Друге місце по частоті використання займають скляні полички. Вони дуже легко монтуються і надають приміщенню повітряної легкості. Цікавими є різноманітні варіанти поєднання скла з іншими матеріалами. Наприклад, кованими металевими елементами або конструкціями з дерева.
На третьому місті у рейтингу популярності стоять металеві полички. Для того, щоб уникнути появи корозії, їх хромують або покривають іншим спеціальним складом. Таким полицям властива здатність витримувати великі навантаження, простота в установці та стильний зовнішній вигляд. Їх мінусом є не завжди прийнятна якість хромування та необхідність постійно видаляти з поверхні вапняний наліт, що залишається після висихання конденсату.
Наступним за списком йде гіпсокартон. Він застосовується для виготовлення вбудованих поличок, і може згодом покриватися кахельною плиткою або мозаїкою. Його плюси – це можливість надати конструкціям абсолютно будь-яку форму і розмір, а також міцність кріплень та стійкість до навантажень. Недолік цього підвиду – відносна складність процесу монтажу і неможливість перемістити готові вироби.
Замикає рейтинг дерево. Цей природний матеріал вигідно відрізняється своєю легкістю і міцністю, а також простотою в установці і експлуатації. Але дерев’яні конструкції вимагають особливої уваги до якості просочення сировини спеціальними складами, що підвищують їх стійкість у вологому середовищі.
Менш поширеними, але чудово підходящими для робіт в стилі hand made, є такі матеріали:
- Кераміка. З кераміки можна замовити виріб будь-якої форми, надавши йому бажаного забарвлення самостійно
- Мотузка. Підвішені на канатах полички просто приголомшливо виглядають в будь-якому інтер’єрі, надаючи йому особливу родзинку.
- Бляшанки. Оброблені спеціальним лаком і декоровані в техніці декупаж, ці предмети здатні стати стильними поличками для рушників.
- Лоза. Плетені вироби надають приміщенню особливої теплоти та затишку, будучи прикрасою дизайну кімнати. Щоб полички послужили довше, їх слід також ретельно обробити спеціальним складом.
Лайфхакінг на тему поличок для ванної
- Хочете зробити полички закритими, не використовуючи при цьому дверцята? Це простіше простого, якщо використовувати замість полиць плетені кошики!
- Втомилися від постійних падінь шампунів і інших засобів з бортиків ванни? Тоді розмістіть потрібні дрібниці на підвісних поличках, змонтувавши для них додатковий карниз!
- Не знаєте, куди подіти туалетний папір? Прикріпіть його до бачка унітазу! Оточивши бачок гратчастими поличками, можна заощадити безліч місця для корисних дрібниць.
- Не хочете обмежуватися зливним бачком? Зробіть над унітазом колаж з полиць! На них поміститься багато потрібного.
- Ванна нещільно прилягає до однієї зі стін? Сконструюйте в ніші висувну шафу для речей! Вийде стильне і дуже практичне рішення проблеми.
- Під ванною втрачається занадто багато місця? Зробіть під неї спеціальний екран! З ним зберігання засобів побутової хімії більше не проблема.
- Не можете придумати, як позбутися старого велосипеда? Виготовте з нього підставку під раковину і поличку для рушників!
У ванній кімнаті завжди є місце для фантазії, особливо якщо в результаті виходять продуктивні ідеї.