Чим закрити щілину між стіною і ванною: поради та рекомендації

Чим закрити щілину між стіною і ванною: поради та рекомендації

При встановленні ванни може статися так, що між її бортиком і стіною залишився певний невеликий простір – щілина. Це не тільки не прикрасить ванну кімнату, але сприятиме постійній сирості, адже в цю щілину буде постійно потрапляти вода, а в просторі під ванною через відсутність ефективної вентиляції волога висихає погано. В результаті, поверхні підлоги і стін будуть постійно сирими, а це загрожує появою цвілевих грибків. Що тоді робити та чим закрити щілину між ванною та стіною? Пропонуємо коротеньку інструкцію по цьому питанню.

Проведення ремонту у ванній кімнаті – справа непроста. І дрібниць в цьому процесі немає. Навіть невелике упущення може стати причиною того, що в процесі експлуатації ванної нещодавно зроблений ремонт буде зіпсований.

Ось, наприклад, якщо не надати значення тому, що між бортиком ванни і стіною залишилася щілина, то в неї буде постійно потрапляти вода. А постійна сирість – це головна причина псування зовнішнього вигляду оздоблення ванної кімнати через утворення плям цвілі. Та й виглядає відкрита щілина у ванній не дуже привабливо.

Чому утворюються щілини на місцях стиків стіни і ванни?

По ідеї, ванна повинна розташовуватись до стіни впритул, і на місці стику помітної щілини бути не повинно. Але так виходить далеко не завжди. Іноді трапляється так:

  • Розмір ванни не відповідає розміру кімнати, тому біля стіни залишається пристойного розміру зазор.
  • Геометрія стін у ванній далека від ідеальної, тобто кут перетину стін не є прямим.
  • Встановлення ванни здійснювалось після виконання оздоблення стін.

Порада! За правилами, при виконанні ремонту санвузла необхідно спочатку зробити оздоблення підлоги, потім встановити ванну і лише тоді класти на стіни плитку. При дотриманні цього порядку виконання ремонту, плитка «ляже» на борт ванни і щілини на місці примикання не буде. Однак далеко не у всіх випадках доцільно робити ремонт саме в цьому порядку. Наприклад, може виникнути необхідність замінити ванну, не оновлюючи оздоблення стін.

Для того, щоб правильно вибрати спосіб приховування щілини, потрібно, в першу чергу оцінити її розміри. Крім того, доведеться врахувати властивості матеріалу, з якого зроблена ванна. Наприклад, при відповіді на питання, чим закрити щілину між акриловою ванною і стіною, не варто зупинятися на варіанті із застосуванням тільки силіконового герметика. Справа в тому, що акрил – матеріал пластичний і з часом може прогнутися. У цьому випадку, силіконове ущільнення буде порушено.

Порада! Щоб виключити деформацію акрилових бортів ванної, її жорстко «пристібають» до стін. Для цього в стіну вкручують гаки. По довгій стороні ванної слід встановити два гаки, по торцях – вистачить одного.

Способи закриття невеликих щілин

Якщо щілина невелика, тобто її ширина не перевищує 10 мм, можна застосувати кілька способів її закриття:

Замазка щілини між ванною та стіною затиркою

Замазка щілини між ванною та стіною затиркою

Замазка щілини між ванною та стіною затиркою

Для приховування невеликої щілини між ванною та стіною використовуються затирки (фуги), які використовують для обробки швів на кахельній плитці. Такі затирки, як правило, білого кольору, вони володіють стійкістю до вологи і довго зберігають колір.

Порада! При виборі цього методу обролення щілини рекомендується після висихання затирки обробити її спеціальним блиском, який використовується для захисту ванної від появи іржі.

Нанесення герметика

Нанесення герметика

Нанесення герметика

Вузьку щілину можна обробити силіконовим герметиком, використовуючи склад білого кольору (або підібрати герметик в колір ванни).

Використовують вологостійкий санітарний герметик. Використовують каучукові, силікатні, силіконові, акрилові, силікон-акрилові, поліуретанові герметики. Вибір досить великий. Краще використовувати герметики виготовлені під спеціальні насадки-пістолети.

При виборі герметика порадьтеся з продавцем. Деяким з них властива зміна кольору під дією вологи.

Герметик потрібно наносити рівним шаром за допомогою монтажного пістолета, а потім шов розрівняти шпателем або просто пальцем, змоченим в мильній воді.  Використовуйте малярський скотч.

Використання самоклеючого бордюру

Використання самоклеючого бордюру

Використання самоклеючого бордюру

Останнім часом у продажу з’явилися спеціальні самоклеючі пластикові стрічки – бордюри. Вони складаються з двох стрічок з’єднаних між собою по всій довжині. Такі стрічки випускають під різну ширину. До стрічки додається інструкція по кріпленню її до різних поверхонь ванн, у тому числі акрилових, сталевих чи чавунних. Однак, варто зазначити, що за відгуками такі стрічки досить швидко відклеюються.

Щоб наклеїти стрічку слід зняти смужку захисного паперу, що закриває клейовий шар.

Порада! Клейкий бордюр слід встановлювати на добре очищену, знежирену і висушену поверхню.

Використання зовнішнього кутника для плитки

Використання зовнішнього кутника для плитки

Використання зовнішнього кутника для плитки

Наклеюють цю деталь на білий силіконовий герметик. Кінці кутника підрізають під кутом в 45 градусів, щоб вони добре лягли в кутку кімнати. Герметик наносять на щілину в такій кількості, щоб при встановленні та притисканні кутника склад почав виступати і з боку стіни, і з боку бортика ванни. Надлишки герметика стирають ганчіркою.

Порада! При герметизації щілини біля акрилової ванни рекомендується заздалегідь набрати в ємність воду. Воду з ванни не можна зливати до висихання герметика, тобто 12-24 години.

Способи оброблення щілин середніх розмірів

Якщо розмір щілини від 10 до 30 мм, то слід вибирати інші способи обробки:

Використання більш широкого самоклеючого бордюру

Сантехнічна самоклейка стрічка випускається різної ширини, тому можна знайти цей бордюр і для закладення щілин розміром до 3 см.

Встановлення плінтусу з пластику або кахлю

У першому випадку для наклейки використовується клей «рідкі» цвяхи, у другому – клейові склади, які застосовуються для керамічної плитки.

Встановлення плінтусу з пластику або кахлю

Встановлення плінтусу з пластику або кахлю

Наклейка плінтусів – не надто складна робота, але вона вимагає акуратності і терпіння. Проходить процес так:

  • Спочатку потрібно провести заміри і обрізати бордюри до потрібного розміру. Причому на кінцях потрібно виконувати зріз під кутом 45 градусів.
  • Пластик ріжуть звичайною ножівкою, а для обробки керамічного плінтуса зручно використовувати болгарку і диск з дрібним алмазним напиленням.
  • Перед наклейкою плінтус слід покласти за місцем для проведення контрольного заміру. Переконавшись, що бордюр лягає правильно, потрібно по його краях наклеїти смужки малярського скотча. Це вбереже ванну і покриття стіни від надлишків клейового складу.
  • На зворотну сторону плінтуса наносять клей і встановлюють бордюр на місце. Важливо притискати його до поверхонь до тих пір, поки не відбудеться первинне схоплювання клею.
  • Зовнішні та внутрішні кути закривають спеціальними куточками.
  • Після повного висиханні клею, місця примикання плінтуса до стіни і бортику ванни обробляють прозорим герметиком на основі силікону.

Способи закриття щілин великого розміру

Якщо потрібно закрити щілину, ширина якої більше 3 см, то запропоновані вище способи не підійдуть. Доведеться вжити більш серйозних заходів. Широку щілину доведеться закрити за допомогою розчину. Для цієї мети дозволено застосовувати цементні розчини з додаванням пластифікаторів. Цей матеріал продається у вигляді сухих сумішей.

Способи закриття щілин великого розміру

Способи закриття щілин великого розміру

Піщані розчини – до складу цементно-піщаного розчину додатково включений пісок. Такі розчини дозволяють створювати більш міцні покриття, які не розтріскуються і не просідають.

Епоксидні розчини –  матеріали на основі смол, вони відрізняться високими показниками міцності, еластичності і водостійкості. Однак вартість складів цього типу набагато більша, ніж звичайних, цементних.

Оброблення широких щілини відбувається так:

  • Під ванною будується опалубка, щоб не наливати розчин на підлогу.
  • Створена ніша заповнюється розчином.
  • Висохлий розчин обробляють матеріалами, що гармонують з оздобленням стін. Наприклад, вкладають поверх нього плитку з кераміки або ПВХ.

Отже, для закриття щілини біля бортика ванни можна використовувати різні способи. Найпопулярніші рішення описані вище, але при необхідності можна застосовувати й інші способи. Маючи навіть невеликий будівельний досвід, можна знайти свій шлях вирішення проблеми. Найголовніше, щоб простір між ванною та стіною був герметичним і його оздоблення було естетичним та привабливим.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар