Кварилова ванна – особливості та переваги

Кварилова ванна - особливості та переваги

Ще декілька років тому, вибираючи нову ванну, нам не доводилося розглядати дуже багато варіантів. Ванни з чавуну, сталі, а трохи пізніше і з акрилу – ось і все, що пропонував нам ринок сантехніки. Сьогодні ситуація повністю змінилася. Сучасні технології виробництва в поєднанні з людською фантазією пропонують нам безліч нових рішень. При відповідних фінансових можливостях ми можемо вибирати з десятків варіантів. Віддаєте перевагу сантехніці, виготовленій з повністю натуральних матеріалів? Купіть мармурову або дерев’яну ванну. Подобаються штучні сучасні матеріали? Зупиніть свій вибір на одній з синтетичних сполук – старілані, литтєвому мармурі або кварилі. Про один з цих інноваційних матеріалів – кварилові ванни і піде мова в нашій статті.

Що таке кварил

Кварил – це новітній матеріал, який використовується для виробництва ванн і душових піддонів. Він являє собою синтетичне з’єднання акрилу та кварцу. Структура з’єднання така: частинка кварцу укладена в круглу акрилову оболонку, а простір між цими гранулами заповнений акрилом та додатковими домішками. Кварц в складі з’єднання потрібен для того, щоб забезпечити більшу жорсткість і зносостійкість кінцевого продукту, акрил додає еластичності, а додаткові домішки відповідають за колір та текстуру виробу.

Технологія виготовлення

Технологія виробництва кварила була винайдена і запатентована в Європі, німецькою компанією Villeroy & Boch, кілька років тому. Спочатку кварил застосовувався для реставрації старих, які втратили свій вигляд, акрилових ванн. Деякий час по тому виробники побачили в ньому повноцінну заміну акрилу і зосередилися на виробництві сантехніки з кварила. Згодом виявилося, що за багатьма характеристиками вона перевершує акрилову.

Кварилові ванни відливають в спеціальних формах. Виріб виходить настільки жорстким, що він не потребує додаткового армування. На заключному етапі виробництва поверхню ванни покривають спеціальним лаком.

Головні переваги та особливості кварилових ванн

Кварилова ванна не тільки перейняла всі переваги своєї попередниці – акрилової ванни, але і позбулася багатьох її недоліків.

Переваги кварилових ванн:

  • Кварилові ванни, як і акрилові, в першу чергу, підкуповують своїм чудовим зовнішнім виглядом. Сяюча біла поверхня таких ванн є їх незаперечною перевагою перед чавунними та сталевими виробами.
  • Вони значно легше металевих, однак трохи важче акрилових. Різниця у вазі між квариловими та акриловими ваннами обумовлена тим, що стінки кварилових ванн дещо товщі. З цього випливає наступне перевага кварила.
  • Вони товстіші, а отже і міцніші акрилових. Вони не вимагають додаткових конструкцій, що підсилюють жорсткість.
  • Велика товщина і міцність кварилових ванн позначаються на їх зносостійкості. Термін служби таких ванн навіть більше, ніж у акрилових. Крім того, якщо забезпечити їй хоча б мінімальний догляд, то в ході експлуатації кварилова ванна не втратить свого первісного вигляду.
  • Ще одна властивість акрилу, яке зберегли кварилові ванни – чудова звукоізоляція. Поверхня ванни поглинає звук води, що ллється. Якщо у вас вдома тонкі стіни або надто чутливі сусіди, то ви обов’язково оціните цю перевагу.
  • Поверхня кварилових ванн абсолютно рівна, однорідна, без найменших шорсткостей, але в той же час, є зовсім неслизькою.
  • Кварил характеризується чудовою теплопровідністю. Вода в такій ванні остигає повільно, а сама ванна при цьому зберігає приємну тілу температуру.
  • Доглядати за ними дуже легко, завдяки рівній, непористій поверхні, на якій не накопичується бруд.
  • Технологія виробництва акрилових ванн дозволяє випускати тільки ванни із закругленими краями. Цей недолік повністю усунутий в поколінні кварилових ванн. Вони виготовляються, в тому числі і в прямокутних формах. Прямокутна ванна допомагає заощадити трохи простору, точно вписавшись у відведене для неї місце. Крім того, якщо ви вирішили обшити ванну кахельною плиткою, зробити це набагато простіше, якщо ви будете працювати з рівними прямими лініями.
  • Встановити кварилову ванну можна досить швидко і легко, не вдаючись до допомоги професіоналів.
Кварилові ванни, як і акрилові, в першу чергу, підкуповують своїм чудовим зовнішнім виглядом. Сяюча біла поверхня таких ванн є їх незаперечною перевагою перед чавунними та сталевими виробами.

Кварилові ванни, як і акрилові, в першу чергу, підкуповують своїм чудовим зовнішнім виглядом. Сяюча біла поверхня таких ванн є їх незаперечною перевагою перед чавунними та сталевими виробами.

Недоліки кварилових ванн

Зрозуміло, кварилова ванна не складається цілком з одних переваг. Є у неї і мінуси, яких втім, значно менше, ніж плюсів:

  • Перший, і самий істотний недолік таких ванн – це висока ціна. Кварилова ванна обійдеться вам значно дешевше, ніж, наприклад, ванна з натурального каменю, проте в середньому вона коштує в кілька разів дорожче чавунної, сталевої або акрилової ванни.
  • Незважаючи на те, що кварилові ванни можуть похвалитися великою різноманітністю форм і розмірів, ніж їх попередниці, вони все ж виготовляється шляхом відливання в готових формах. Тому вибір форм все-таки обмежений.
  • З кварилу на сьогоднішній день виробляють тільки ванни і душові піддони, тому кварилова ванна є в деякому роді унікальним виробом. Підібрати до неї в ансамбль, відповідний по стилю і кольору раковину і унітаз, часом виявляється не просто.
  • Міцність кварилу вища, ніж у акрилу, але менш висока, ніж у сталі і у чавуну. Отже, ймовірність подряпати поверхню кварилової ванни все ж існує. Цей недолік не дуже істотний, тому що поверхню ванни з кварилу можна легко відреставрувати в домашніх умовах за допомогою спеціальної пасти.
  • Незважаючи на те, що в догляді кварилова ванна невибаглива, слід уникати використання агресивних чистячих засобів, у складі яких є абразивні речовини, так як вони можуть пошкодити її поверхню.
  • Кварил боїться впливу високих температур, тому якщо часто і надовго наливати в кварилову ванну дуже гарячу воду, вона може дещо деформуватися.
Перший, і самий істотний недолік таких ванн - це висока ціна. Кварилова ванна обійдеться вам значно дешевше, ніж, наприклад, ванна з натурального каменю, проте в середньому вона коштує в кілька разів дорожче чавунної, сталевої або акрилової ванни.

Перший, і самий істотний недолік таких ванн – це висока ціна. Кварилова ванна обійдеться вам значно дешевше, ніж, наприклад, ванна з натурального каменю, проте в середньому вона коштує в кілька разів дорожче чавунної, сталевої або акрилової ванни.

Особливості установки ванни з кварилу

Установка ванни з кварилу в деяких моментах буде дещо відрізнятися від установки інших видів ванн. На самому початку цієї статті ми вже згадували про те, що кварилова ванна досить жорстка і тому не вимагає додаткової опори при монтажі. Каркас в цьому випадку виконує лише декоративні функції. Наприклад, простір під ванною можна приховати красивим розсувним екраном і зберігати за ним різні корисні дрібниці. А можна обшити каркас тим же кахлем, що і стіни ванної кімнати, створивши тим самим стильову та колірну єдність приміщення.

Зазвичай кварилову ванну встановлюють на регульовані опорні ніжки. Вони дозволяють змінювати висоту ванни при необхідності, а також надати ванні строго горизонтальне положення.

Особливість кварилових ванн полягає в тому що, у них відсутній отвір переливу, а в деяких моделях немає і зливного отвору. Виробники не роблять їх для того, щоб ви могли самі вибрати найбільш оптимальне розташування ванни в приміщенні. Тому, для того, що просвердлити зливний і переливний отвори, вам доведеться вдатися до послуг професіоналів.

Монтаж кварилової ванни проводиться в декілька етапів:

  • Якщо передбачений каркас під ванну, то для початку зберіть і встановіть його, з тим розрахунком, щоб ванна, встановлена на нього, лежала точно по горизонталі. Для більш вірних замірів використовуйте будівельний рівень.
  • Потім на каркас або на ніжки встановіть ванну і закріпіть її на опорі.
  • Встановіть на ванну пристрій зливу-переливу та підключіть його до каналізації.
  • Встановіть змішувач і вентилі. Зручність кварилової ванни в тому, що встановити це сантехнічне обладнання можна безпосередньо на її бортик.
  • Тепер потрібно перевірити герметичність конструкції, що вийшла. Наберіть у ванну воду і залиште її на декілька годин. Подивіться, чи не з’явилися протікання. Для їх усунення можуть знадобитися прокладки ущільнювачів, герметик для сантехніки та інше.
Каркас у випадку кварилової ванни виконує лише декоративні функції

Каркас у випадку кварилової ванни виконує лише декоративні функції

Ціни на кварилові ванни

Ми вже говорили про те, що вартість кварилових ванн значно вище сталевих, чавунних або акрилових. Пов’язано це з тим, що технологія виробництва досить нова, далеко не усі фірми встигли її освоїти, тому конкуренція на ринку невелика. Крім того, виготовленням кварилових ванн займаються в основному німецькі компанії, які славляться не тільки відмінною якістю, а й далеко не низькою ціною своїх виробів. Але з огляду на чудові характеристики, придбавши кварилову ванну, ви навряд чи пошкодуєте про витрачені гроші.

Рекомендації по догляду

Підтримувати кварилову ванну в чистоті не складе труднощів навіть для самої ледачої господині. Один-два рази на тиждень достатньо мити її будь-яким підходящим для цього миючим засобом, але тільки не абразивним або просто милом і м’якою ганчіркою.

Поверхня такої ванни не схильна до утворення тріщин, тому немає необхідності терти її жорсткою щіткою, для того щоб позбутися від бруду. Звичайно, в результаті сильного фізичного впливу, тріщини або відколи все-таки можуть з’явитися, проте хвилюватися не варто. Просто купіть спеціальний засіб для реставрації кварилових ванн і самостійно обробіть пошкоджені місця згідно з інструкцією із застосування.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар