Серед великої кількості яскравих прикладів інтер’єрів дуже важко зупинити увагу на чомусь конкретному, особливо багато часу витрачається на вибір відтінку майбутньої ванної кімнати, адже укладання плитки справа копітка, тому з її відтінком потрібно визначатися конкретно, так щоб у підсумку результат радував, а не засмучував. Любителям яскравих інтер’єрів, безумовно сподобається фіолетова ванна кімната, адже вона виглядає одночасно дорого, стильно і при цьому затишно, особливо якщо вдало доповнена дерев’яними елементами.
Вплив фіолетового тону
Незважаючи на свій яскравий колір фіолетова палітра не викликає подразнюючого ефекту, як це відбувається з червоним тоном (фіолетовий є змішанням червоного і синього кольору), більше того даний тон володіє свого роду цілющими властивостями, він заспокоює нервову систему, дарує заряд бадьорості і сил.
Також відомо, що людина яка знаходиться тривалий час у приміщенні з явною присутністю фіолетового тону (на стінах, підлозі або стелі) відчує приплив сил і щастя (фіолетовий колір спонукає до вироблення гормону щастя). Крім того даний відтінок зміцнює імунну систему людини, виліковує невралгічні захворювання і в цілому благотворно позначається на організмі.
Але у самого темного фіолетового тону є істотна вада, зайве його переважання в інтер’єрі може викликати роздратування і схильність до депресій, тому використовувати таку палітру потрібно з розумом, ні в якому разі не перевантажуючи нею приміщення.
Різновиди фіолетових тонів:
- Чорничний;
- Індиго;
- Лаванда;
- Фуксія;
- Бузок;
- Аметист;
- Ліловий;
- Сливовий;
- Баклажан;
- Пурпур.
При виборі відтінкової палітри важливо заздалегідь визначитися зі стильовою спрямованістю приміщення, та подальшого його оздоблення. Приміром, вся ніжна палітра (лаванда, бузок, тощо) створить у приміщенні інтер’єр з романтичним підтекстом, більш яскраві і помітні тони (фуксія і пурпур) більше підійдуть жіночій половині людства, ну а насичена палітра (баклажан, індиго, чорничний ) підкреслить розкішний підтекст оформлюваного приміщення.
З якими тонами поєднується фіолетовий колір:
- Білим;
- Сірим;
- Бежевим;
- Коричневим;
- Зеленим;
- Синім;
- Жовтим;
- Золотим;
- Сріблястим.
Для створення спокійних інтер’єрів ідеально підійде пастельна гама тонів, для створення помітних і яскравих дизайнів приміщень можна підібрати насичені тони. Другий варіант передбачає підбір яскравих аксесуарів, не більше того, в іншому випадку приміщення з різнокольоровими стінами буде походити на строкату циркову арену.
Оздоблення фіолетової ванної кімнати
Оскільки з фіолетовою палітрою чудово виглядає коричневий колір, який, до речі, допоможе зробити приміщення візуально теплим, то можна доповнити його великою кількістю дерев’яних елементів (підлога, дзеркальна рама, декоративні стельові балки, тощо).
Не можна забувати, що фіолетова палітра здатна робити приміщення візуально меншим за площею, вийти з ситуації допоможе прийом контрастних стін, коли одна стіна оформляється в насиченій гамі, а всі інші у білій або пастельній палітрі.
Намагайтеся уникати перенасичення приміщення обраним основним відтінком, у випадку з ванною кімнатою ідеально діє правило – «нехай буде менше». Вибирайте колекцію плитки з рівномірним співвідношенням супутнього кольору, наприклад душова зона може бути виділена насиченим кольором, зона умивальника виконана у світлому тоні, з частковим фіолетовим декором у вигляді візерунка на плитці, ну а інша частина приміщення буде поділена на світлий тон (верх приміщення) , і темний тон (низ приміщення), кордони можна виділити декоративним бордюром.
Крім плитки можна використовувати вологостійкі шпалери, пластикові панелі, дерев’яні термо-оброблені дошки, декоративну штукатурку або просте фарбування. За кордоном, варіант зі звичайним фарбуванням досі дуже актуальний, тому ми цілком можемо перейняти у них цю традицію.
Меблі та сантехніка для фіолетової ванної кімнати
У наш час можна придбати сантехніку та інші меблі буквально будь-якого відтінку (за індивідуальним замовленням), тому якщо стіни у ванній кімнаті виконані у фіолетовій гамі, то сюди можна підібрати білу сантехніку, сіру, коричневу або бежеву. Якщо стіни в приміщенні світлі, і в ролі акценту повинна виступати саме сантехніка, тоді придбайте фіолетову раковину, унітаз, а також білу ванну з фіолетовим екраном.
Вибір зовнішнього оформлення сантехніки і меблів повинен виходити зі стилю приміщення, так в класичний інтер’єр ідеально впишеться ванна на витіюватих кованих ніжках, мінімалізм можна обіграти меблями строгих прямокутних форм, стиль Прованс підкреслить меблі на витончених ніжках, стиль Кантрі можна обіграти зовні грубуватими дерев’яними меблями, стиль Гламур підкреслять глянцеві меблі, оздоблені каміннями та стразами.
Декор у фіолетовій ванній кімнаті
Залежно від обраного стилю і загальної відтінкової гами приміщення, потрібно підбирати необхідні декоративні предмети. Якщо приміщення оформлене у світлих відтінках (білих або бежевих), то всі аксесуари (рушники, душова шторка, підставки для мила та зубних щіток) можуть бути фіолетовими.
Якщо ж приміщення оформлене переважно у фіолетових тонах, то аксесуари краще підбирати в контрасті, наприклад, білих, бежевих, сірих, жовтих або червоних тонів.
При цьому важливо розуміти, вибираючи світлі аксесуари, Ви зробите приміщення більш м’яким до сприйняття, підбираючи жовті або червоні елементи, зробите приміщення помітним, яскравим і насиченим.
Фіолетова ванна за рахунок своєї насиченої і злегка приглушеної палітри виглядає по-справжньому шикарно, глянцева плитка виглядає гламурно і дорого, а матова здається «м’якої» і бархатистою, так що в одному приміщенні цілком можна поєднувати різнофактурні поверхні , так Вам вдасться домогтися вишуканого ефекту в оформлюваному приміщенні.