Якщо ви придбали нову раковину для ванної або туалету, то вам залишилося зовсім небагато – лише встановити її і підключити до каналізації і водопроводу. Для тих, хто любить працювати руками і робити все самостійно, ми приготували докладну інструкцію про те, як зібрати сифон для раковини. Це не дуже складна процедура, яка вимагає від вас мінімум інструментів, лише трохи часу та терпіння.
Для початку зазначимо, що сифон – це спеціальне пристосування, яке служить для з’єднання раковини з каналізацією. Його конструкція така, що вода накопичується в сифоні, перед тим як потрапити в стік, але при цьому не потрапляє назад в раковину. Це важлива умови для того, щоб неприємні запахи з каналізації не проникали в приміщення. Нижче ми розповімо, як правильно зібрати сифон для раковини самостійно.
Види матеріалів для виробництва сифонів
Сифон для раковини може виготовлятися з різних матеріалів, наприклад, металу або пластику. Якщо для вас важливий, насамперед, зовнішній вигляд, то вартує придивитися, мабуть, до металевого сифону, а точніше латунного, з глянцевим покриттям, оскільки, якщо ви не встановлюєте тумбу під раковину або ніжку (раковина – «тюльпан»), то сифон повинен не тільки бути надійним і практичним, але і мати привабливий зовнішній вигляд.
Латунний сифон можна цікаво обіграти з точки зору дизайну, адже його хромоване покриття буде відмінно поєднуватися з такими елементами інтер’єру ванної кімнати як сушарка для рушників або змішувач. Однак врахуйте, що, зрозуміло, як і за будь якою деталлю з хромованим покриттям, за латунним сифоном потрібен буде особливий догляд.
Сифон також може бути зроблений з міді або бронзи. Кольорові метали не відрізняються високою практичністю з точки зору сантехнічних потреб – за ними потрібен ретельний догляд, вони можуть окислюватися, легко дряпаються і так далі. Однак якщо ваша ванна кімната або туалет виконані в певному дизайні, наприклад у стилі «хай-тек» і задум потребує використання деталей з одного і того ж матеріалу – труби, змішувачі, сифон та інше – то можете не сумніватися, що мідний або бронзовий сифон зроблять вашу ванну кімнату абсолютно особливою. Кольорові метали виглядають дуже красиво, що з лишком компенсує клопоти по догляду за ними.
Сучасні ж сифони виконуються з пластику. Цей матеріал користується великою популярністю з кількох причин:
- невисока вартість
- легкість і міцність
- стійкість до хімічної дії
- легкість складання, простота установки
- можливість проводити монтажні роботи в важкодоступних місцях
- властивості матеріалу такі, що всередині, на поверхні сифона, не утворюється вапняний наліт
Види сифонів для раковини
Сифон під раковину може бути трьох видів:
- гофрований сифон
- пляшковий сифон
- сифон трубного типу
Гофрована труба приєднується в мийці одним кінцем, потім згинається і прикріплюється іншим кінцем до каналізації. В зігнутій частині гофрованого сифона постійно знаходиться вода, яка фактично виконує роль гідро-затвора, тобто блокує неприємні запахи з каналізації.
У пляшкових сифонах роль гідро-затвора грає спеціальний отвір пляшкової форми. Там також постійно знаходиться вода, а її надлишки відводяться через спеціальний отвір угорі судини.
Сифони трубного типу мають ту ж вигнуту форму, що й гофра, і при цьому в зігнутій частині труби також постійно знаходиться вода, що виконує роль гідравлічного затвора.
Схема підключення сифона
В цілому, принцип роботи сифонів однаковий, а їх будова – схожа. Нижче ви знайдете список складових елементів конструкції.
Захисна решітка (1) і спеціальна прокладка (2) від неї встановлюються на зливний отвір раковини.
Між бортиком відвідного патрубка (4) і раковиною встановлюється гумова прокладка (3). Вона повинна бути досить щільною і надійною, та мати товщину не менше 3-5 мм. При наявності хорошої прокладки вам, швидше за все, не знадобиться герметик, так як гумка повинна забезпечити хорошу гідроізоляцію.
Патрубок потрібно міцно притиснути до мийки, а зверху – через захисну решітку – вкрутити в патрубок з’єднувальний гвинт (5). Такий гвинт має 6-8 мм в діаметрі, закручується він за допомогою широкої викрутки в спеціальну гайку в патрубку.
Зверху на відвідний патрубок встановлюється стяжна гайка (6) а після – конусна гумова прокладка (7).
Якщо у вас сифон пляшкового типу (8) – його потрібно вставити в патрубок, визначити потрібну вам висоту і закріпити на цьому рівні, закрутивши гайку руками.
В днище сифона (9) пляшкового типу встановлюється прокладка з гуми (10), а потім днище прикручується до корпусу.
Відведення сифона має 50 мм в діаметрі (11). З каналізаційної трубою він також з’єднується за допомогою спеціальної гайки (12), а між ними міститься чергова конусна прокладка (13).
Якщо ви купили сифон, відвід якого має інший діаметр – наприклад 32 або 40 мм, то вам потрібно буде скористатися з’єднувальним перехідником (який, швидше за все, доведеться купити окремо). Врахуйте, що перехідна манжета повинна буде замінити конусну прокладку – в ній вже не буде необхідності!
Що потрібно врахувати при складанні сифона своїми руками?
Є кілька нюансів, які вимагають вашої уваги при складанні сифона для раковини.
- По-перше, перед початком робіт необхідно переконатися в тому, що в купленому вами комплекті є всі необхідні деталі і елементи. Не зайвим також буде упевнитися у їх якості.
- По-друге, герметик при складанні сифона краще не використовувати, інакше, у разі появи затору, вам не вдасться швидко та легко відкрити сифон. Ви можете використовувати силікон, але краще обійтися гумовими прокладками.
- По-третє, врахуйте також, що якщо ви плануєте підключати до каналізації також пральну або посудомийну машину, то сифон повинен мати спеціальний відвід для шланга.
- По-четверте, після закінчення робіт потрібно перевірити, наскільки надійна зібрана вами конструкція. Покладіть під раковину газету і увімкніть воду – якщо все сухо і протікань немає, вас можна привітати з успішно виконаною роботою!
Як зібрати сифон для раковини з двома зливами (тобто для парної раковини)?
Схема збірки буде аналогічна. При цьому перший пункт схеми складання потрібно буде виконати двічі – для кожної раковини окремо, а гумових прокладок між бортиком відвідного патрубка і раковинами буде дві. Подвійні сифони дуже зручні тим, що вам не потрібно підключати два різних сифона.
Автозлив – це дуже зручне пристосування, яким забезпечені деякі моделі сифонів. Автозлив дозволяє наповнювати раковину водою, а для зливу, всього лише потрібно натиснути рукою на захисну решітку – і пробка відкриється сама.
Отже, сподіваємося, що тепер вам стало набагато зрозуміліше, як зібрати сифон для раковини своїми руками. Як бачите, це не дуже складна операція. При цьому, за великим рахунком не важливо, з якого матеріалу зроблений куплений вами сифон і яку конкретно структуру він має, так як принцип пристрою і роботи всіх сифонів схожий.
Особливу увагу вам також варто звернути на правила експлуатації сифона. Щоб не довелося викликати сантехніка з сантехнічним тросом для усунення засмічення, ви можете з певною регулярністю засипати в злив раковини хімічний засіб для усунення засмічення.
Пропонуємо переглянути відеоінструкцію про те, як самостійно зібрати сифон для раковини