Кругла ванна – невід’ємна деталь шикарного інтер’єру

Кругла ванна – невід’ємна деталь шикарного інтер’єру

Каталоги сучасної елітної сантехніки пропонують нам масу незвичайних, сміливих і стильних рішень по дизайну ванної кімнати. Одні тільки ванни представлені в найрізноманітніших формах – від неймовірних футуристичних конструкцій до кам’яних брил, які нагадують нам далеке минуле та життя наших пращурів. Однак найкрасивішою, простою і гармонійною в усі часи вважалася саме кругла купіль. І якщо раніше власником такої ванни могла стати лише по справжньому багата людина (так як основним матеріалом виробництва був мармур), то з появою нових синтетичних матеріалів круглі ванни були запущені в масове виробництво. Сьогодні такі ванни стали доступні широкому споживачеві – тільки б розміри ванної кімнати дозволяли встановити такий великогабаритний сантехнічний прилад. У цій статті ми розповімо про те, як обрати круглу ванну, які параметри потрібно врахувати при покупці і як знайти для неї відповідне місце у ванній кімнаті.

Переваги круглих ванн

Кругла ванна апріорі не може бути тісною чи незручною. Саме тому такий варіант підходить для високих людей або для закоханих пар, які бажають провести романтичний вечір удвох. Також кругла ванна велика за об’ємом, тому вона обов’язково сподобається дітям. Адже в ній можна вільно гратися і плескатися як у справжньому мініатюрному басейні!

Ще кругла ванна відноситься до класу елітної сантехніки, тому, переважно, вона має дуже гарне оснащення та технічні характеристики. Наприклад, у деяких круглих ваннах, форма купелі враховує анатомічну будову людського тіла, дозволяючи розміститися в ванні з максимальним комфортом, а дно має рельєфне, протиковзке покриття, яке одночасно створює масажну дію.

Кругла ванна - це не лише функціональний сантехнічний прилад, але і неймовірно красивий предмет інтер'єру. Її однієї досить для того, щоб перетворити ванну кімнату і створити відчуття розкоші

Кругла ванна – це не лише функціональний сантехнічний прилад, але і неймовірно красивий предмет інтер’єру. Її однієї досить для того, щоб перетворити ванну кімнату і створити відчуття розкоші

Недоліки круглих ванн

Кругла ванна – це завжди виклик для дизайнера інтер’єру, адже знайти для неї відповідне місце в приміщенні не так вже й просто. Оптимальне положення для такої ванни – в центрі кімнати, але для цього потрібно заново робити розведення водопровідних і каналізаційних труб. Тому часто доводиться йти на різноманітні хитрощі, на зразок спорудження своєрідною ніші або зведення постаменту.

Крім цього круглі ванни дуже місткі. Щоб наповнити їх знадобиться кілька сотень літрів води. Це не тільки займає досить багато часу, але і істотно збільшує щомісячні витрати по водолічильнику.

Матеріали з яких виготовляються круглі ванни

Акрил. Круглі ванни з акрилу відрізняються чудовими експлуатаційними якостями: вони добре тримають тепло, мають приємну на дотик поверхню і невибагливі в догляді. Крім того, круглі акрилові ванни – одні з найдешевших серед аналогічних моделей з інших матеріалів.

Чавун. Чавун – це один з перших матеріалів, який почали використовувати для виробництва сантехніки. Навіть ванни стандартних розмірів, зроблені з чавуну, дуже масивні і важкі, а велика кругла ванна важить у багато разів більше. Тому її транспортування і установка – завдання непросте.

Сталь. Сталева сантехніка відноситься до класу бюджетної і в цьому її основна перевага. Крім того, навіть найбільша ванна зі сталі буде важити відносно не багато. Мінуси даного матеріалу – погана здатність зберігати тепло і відсутність шумоізоляції.

Мармурова крихта. Природний мармур вважається традиційним матеріалом для виготовлення ванн круглої форми. Мармурова ванна виглядає просто чудово, але і коштує вона не дешево. Крім того, натуральний камінь потребує особливого, дбайливого догляду.

Штучний мармур. Тим, хто не може дозволити собі справжню мармурову ванну, варто придивитися до штучного мармуру. Він виготовляється з синтетичного матеріалу з додаванням мармурової або кам’яної крихти. Коштує така ванна істотно дешевше, а виглядає майже так само добре, як виріб з натурального мармуру.

Дерево і скло. Дерев’яні і скляні ванни вважаються екзотикою тому, що виготовлені з матеріалів, не призначених для виробництва великого сантехнічного обладнання. За ними потрібен постійний догляд, але виглядають такі речі просто приголомшливо. Щоб придбати подібну ванну доведеться витратитися – скляні і дерев’яні купелі виробляють тільки за індивідуальним замовленням.

Особливості дизайну круглих ванн

Круглу ванну потрібно відповідним чином обіграти в інтер’єрі. Вона однаково добре буде виглядати і в класичній обстановці, і у ванній кімнаті, оформленій в сучасному стилі. Потрібно тільки правильно обрати модель.

Крім матеріалу виготовлення, круглі ванні відрізняються і декором. Одні моделі строгі і лаконічні, позбавлені будь-яких декоративних елементів, інші мають скляні або металеві вставки. Крім стандартного кольору сантехніки – білого, кругла ванна може бути забарвлена в абсолютно будь-який відтінок.

Кругла ванна - це справжня класика, яка асоціюється з часами античності. На багатьох старовинних картинах богині і цариці виходять з круглих купелей.

Кругла ванна – це справжня класика, яка асоціюється з часами античності. На багатьох старовинних картинах богині і цариці виходять з круглих купелей

Популярні розміри круглих ванн

Кругла ванна відноситься до великогабаритних предметів інтер’єру, тому будьте готові виділити для неї кілька квадратних метрів у ванній кімнаті. Найменша кругла ванна, яку пропонують виробники сантехніки, має розміри 120х120 см. Найбільша модель серед тих, які ми можемо зустріти сьогодні у масовому продажу, майже в два рази більша. Вона має розміри 210х210 см і глибину 83 см. Місткість такої ванни складає приблизно 760 літрів. Найбільш поширеними є круглі ванни стандартного розміру 180х180 см.

Форма чаші

Кругла ванна найчастіше має круглу купіль. Таке рішення стандартне, але не єдино можливе. Наприклад, зустрічаються круглі ванни з чашею у формі чотирилисника або вісімки. Купіль може являти собою своєрідне сидіння, що повторює форми тіла – для максимального комфорту користувача. Глибокі ванни можуть мати купіль, що звужується або, навпаки, розширюється до низу.

Дуже часто круглі ванни оснащені функцією гідромасажу, що дозволяє створити справжній спа-куточок у себе вдома.

Вибір місця для установки круглої ванни

Круглі ванни, як і будь-яка інша великогабаритна сантехніка, купуються переважно для дуже просторих ванних кімнат. У великих приміщеннях можливості для установки таких ванн необмежені.

Єдине, що слід врахувати – це підведення труб подачі гарячої та холодної води, а також каналізації до місця монтажу. Якщо починати ремонт ванної кімнати з нуля, то підводку труб можна зробити і під підлогою – в цьому випадку круглу ванну можна встановити навіть по центру приміщення.

Якщо ви готові до деяких ремонтних робіт – придивіться до моделей, які потрібно вбудовувати в підлогу. Виглядають вони дуже красиво – як мініатюрні басейни в квартирі. Варіант простіше – це установка круглої ванни на подіум або постамент.

Поради

  • За підрахунками фахівців, оптимальна площа приміщення для установки круглої ванни – не менше 10 метрів. Якщо ваша ванна кімната набагато менше, придивіться до кутових або напівкруглих моделей.
  • Круглу ванну можна встановити і біля стіни. Це спосіб не такий ефектний, але зате більш простий у виконанні, так як всі комунікації можна приховати всередині стіни.
  • Для круглої ванни підійдуть незвичайні моделі змішувачів. Наприклад, врізні змішувачі або змішувачі-стійки, які встановлюються на підлогу.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар