Критерії вибору унітазу. Як не помилитися.

Критерії вибору унітазу. Як не помилитися.

Як правильно вибрати унітаз? Це, відразу скажемо, непросте питання хвилює кожного, хто розпочав, або лише планує ремонт у ванній кімнаті. Завжди вважалось, що унітаз повинен бути, перш за все, комфортним, підходити для всіх членів сім’ї, а також легко чиститись, щоб не додавати зайвих клопотів. Але, на сьогоднішній день, проблема вибору унітазу, стоїть дещо інакше, оскільки на ринку велика кількість різноманітних моделей унітазів, з різними функціями. Тому у цій статті , поговоримо про те, як саме правильно вибирати унітаз, та на що потрібно звертати увагу в першу чергу.

Унітаз із яким зливом вибрати?

Найперше, що ви повинні зробити, це визначитися з вибором конструкції випускної горловини унітазу, оскільки це залежить від конструкції вашої каналізаційної системи.

Випускна горловина буває трьох типів: горизонтальна, коса (кутова), вертикальна. Це записано в назві моделі кожного унітазу, наприклад, злив горизонтальний. Зверніть увагу на ілюстрацію, і вам все стане ясно.

Якщо унітаз будете встановлювати ви, своїми руками, то рекомендуємо ознайомитись зі статтею “Самостійне встановлення та підключення унітазу до каналізації“, щоб визначитись з початковим параметром, а якщо майстри, то слід дізнатися у них, на які критерії потрібно буде звернути увагу при виборі унітазу, щоб вони зробили все як треба, а не підправляли по факту. З ними відразу потрібно обговорити момент зі зливом, який ви хочете вибрати, горизонтальний, вертикальний чи косий, і що скажуть на це майстри. Наприклад, якщо ви хочете, щоб унітаз якомога ближче прилягав до задньої стінки, щоб залишити більше вільного місця спереду, то слід приблизно прикинути, чи дозволить вам горизонтальний випуск унітазу зробити різкий ухил зливної труби (гофри) або ж краще вибирати зливний вихід кутовий.

Унітази з різними варіантами зливу

Унітази з різними варіантами зливу


Це ви можете відразу обговорити з майстрами, щоб потім не було пізно.

Тепер, маючи вихідні дані, ви можемо відправлятися у магазини, і розглядати вже тільки ті моделі, які вам підходять по конструкції вихідного зливу.

Який унітаз не буде плескатися, у якого відсутні бризки, тощо?

Сучасна модель унітазу з лійкоподібною чашею

Сучасна модель унітазу з лійкоподібною чашею

Напевне, головне питанням, яке мучить кожного покупця унітазів, це питання про бризки, сплески води, як це тільки не називають… Так, цей момент самий делікатний, оскільки нікому не хочеться потім відчувати такі незручності.

Раніше більшість унітазів мали так звану полку, тобто чаша унітазу була такої форми, що спочатку все попадало на полицю, а потім змивалося. Виробники сучасних унітазів пішли від такої конструкції, так як вона має купу недоліків, це неприємні запахи і низька економія води.

Сучасні унітази в більшості випадків мають форму чаші без полки, тобто це воронкоподібна (лійкоподібна) форма. В цьому випадку, все відразу йде в воду по зливному каналу. Так немає сильного запаху, немає сильних забруднень, іноді навіть йоржиком нічого не треба прибирати, внаслідок чого економічно використовується вода.

Але, є у цієї конструкції один великий мінус це бризки і сплески, які можуть потрапляти на тіло в самий відповідальний момент. Це просто жахливо! Тут порада одна – все індивідуально, потрібно вибирати унітаз таким чином, щоб «продукти життєдіяльності» не попадали прямо у воду.

Тут ми плавно підійшли до наступної відмінності у конструкціях унітазів – це форма чаші.

Чаша буває трьох типів: воронкоподібна (лійкоподібна), з полицею, з ухилом (ближче до переднього або заднього краю). На ілюстрації зможете побачити всі типи.

Типи форм чаші унітазу

Типи форм чаші унітазу

Як бачимо, при лійкоподібній (вертикальної) конструкції чаші зливний отвір знаходиться прямо по центру. У разі чаші з ухилом, він зміщений в ту чи іншу сторону. Унітаз з полицею містить все той же ряд недоліків від яких відмовились сучасні моделі, тому такі не рекомендуються.

Вам залишається вибрати розташування зливного отвору, головне щоб воно не збігалося з тим про що ми говорили раніше.

Унітаз із справжньою системою антисплеск, яка не плюскається і не бризкає.

Унітаз із справжньою системою антисплеск, яка не плюскається і не бризкає.

Унітаз з системою антисплеск, що це таке, що вона дає і як влаштована ця система?

Система антисплеск служить для того, щоб виключити ці самі злощасні бризки, але тут слід бути уважними!

Зараз в назві майже кожного унітазу зустрічається назва антисплеск, так як маркетинг не може прожити і дня, щоб не навішати людям локшини на вуха і не «втюхати» саме свій унітаз. Тому не вірте словам і назвам, а перевіряєте все самі. Для цього ми повинні зрозуміти, що ж таке система антисплеск, як вона влаштована і як бореться з бризками?

Отже, система антисплеск полягає в особливій геометрії зливного отвору, який по максимуму звужений, втоплений до низу, зміщений до однієї з сторін і головне, що рівень стовпа води в зливному отворі якнайнижче. Так, ще може бути круговий ободок по контуру отвору, але це вже тонкощі. Ось це і є справжня система антисплеск.

Як визначити рівень води в унітазі, адже в магазині ми розглядаємо не підключений до системи унітаз?

Хто вчив фізику, той відразу скаже, що рівень води буде на позначці, яка проходить через нижню точку зливного виходу унітазу, який знаходиться ззаду і буде правий. Проведіть подумки лінію, і ви приблизно будете бачити рівень води в цьому унітазі, природно не слухайте продавців, швидше за все вони покажуть вам цей рівень навмання.

Остаточний вибір моделі унітазу

Тепер ви знаєте все про конструкцію унітазів і про систему антисплеск, що дозволяє вам вибрати комфортний і хороший унітаз без бризок і сплесків. Вам залишається лише взяти за правило ці головні критерії, про які ми сказали вище і вибирати на їх основі інші, такі як колір, розмір, форма, і все що завгодно.

Вибір системи зливу води, горизонтальний і круговий злив.

Система зливу води (не путати із зливом самого унітазу) буває горизонтальною і круговою.

Горизонтальний злив – це злив води з заднього боку унітазу, в цьому випадку змив мало якісний, тому що не омивається інша сторона, що позначається на гігієнічності та появі неприємних запахів, потрібно частіше мити унітаз різними хімічними засобами.

Круговий злив – це злив води з трьох точок, таким чином, омивається вся чаша унітазу, так як вода рухається по кругу. Це найкращий варіант.

Так виглядають горизонтальний і круговий злив води в унітазі.

Так виглядають горизонтальний і круговий злив води в унітазі.

Вибір ніжки і кріплення унітазу.

Все залежить від того як ви збираєтеся кріпити унітаз, тут немає ніяких нюансів, просто не прогадайте з розмірами.

Вибір кришки унітазу.

В основному всі кришки стандартні, так що помилитися тут не вийде. Єдине, що є кришки з доведенням, мається на увазі, що кришку не потрібно опускати до кінця, щоб вона не билися об унітаз. Система доведення сама плавно закриє кришку, захистивши її від удару.

Перевірка унітазу на сколи, зовнішні пошкодження і комплектність.

Тут все просто, уважно огляньте унітаз перед покупкою на предмет наявності зовнішніх пошкоджень, відколів і тріщин. Так само можна провести рукою по внутрішній кромці чаші, де здійснюється злив води, іноді там немає емалі, це не критично, але якщо є вибір, то краще вибрати з нею.

Перевірте комплект прокладок і кріпильних засобів. Прокладки краще вибирати з силікону, так як вони довше тримаються, ніж з гуми. Подивіться на болти, вони повинні бути міцні, а не з тендітних китайських сплавів, в іншому випадку можете купити інші.

Перевірте комплектність механізму зливного бачка. Начебто все.

Ось в принципі і все що хотілося розповісти, ті, у кого вистачило сил дочитати до кінця величезне спасибі, сподіваємось, що ви оцінили всю надану інформацію. Гарного вам вибору, тепер ви знаєте все!

І на додаток, пропонуємо переглянути відео, про вибір унітазу.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар