Зазвичай головна причина ремонту у ванній кімнаті або в туалеті – необхідність заміни кахельних поверхонь на стінах та підлозі. З часом вони виглядають не такими ошатними і новими, а значить, їх потрібно замінити. Однак не варто поспішати починати ремонт – спробуйте почистити шви між плитками. Помічено, що у 90% випадків саме знос і забруднення міжплиткових швів – головна причина того, що кахель виглядає старим і неохайним.
Придивіться, якщо у ванній є потемнілі шви між плитками, значить, саме час зайнятися їх реставрацією. У нашій статті ми розповімо, про основні методи чищення міжплиточних швів.
Навіть якщо для заповнення швів була використана найдорожча затирка, а зверху її просочили захисним складам, все одно рано чи пізно вона почне псуватися. Затирка між плиткою білого кольору пожовтіє, а затирка інших кольорів стане тьмяною і отримає бруднуватий відтінок. Тому й необхідно час від часу чистити шви між плиткою та оновлювати їх.
Підготовчі роботи
Спочатку приберіть з приміщення все, що вам може перешкодити – зніміть зі стін шафки, вішалки, гачки і звільніть підлогу. Якщо потрібно, зніміть на деякий час раковину і навіть унітаз.
Відразу подбайте про те, щоб убезпечити себе при роботі з кислотним очищувачем, та хімічними складами. Працюйте тільки в гумових рукавичках, а також використовуйте захисні окуляри.
Способи чистки швів між плиткою
Способів почистити шви між плиткою придумано багато. Все залежить від того, скільки планується затратити сил і часу на цю роботу, від стану швів, можливо від якихось своїх побажань.
Очищення швів за допомогою миючих засобів
Самий стандартний спосіб почистити шви між плиткою, це використання якого-небудь миючого засобу для кухні. На етикетці має бути зазначено, що даний засіб розчиняє жир. Саме такі миючі засоби і рекомендується застосовувати.
Вибір миючого засобу для чистки кахельної затирки також залежить від ваших потреб і пріоритетів. Спеціальні миючі засоби заощадять ваш час і сили, в той час як натуральні альтернативи домашнього приготування будуть більш сприятливими для вашого здоров’я і сімейного бюджету (Про те, як самостійно приготувати миючий засіб для міжплиткових швів, буде розказано далі).
В асортименті більшості сучасних марок чистячих засобів знайдуться продукти, спеціально призначені для чищення швів. Роблячи вибір, віддайте перевагу засобам з антигрибковим ефектом, оскільки вони запобіжать утворенню цвілі, ризик виникнення якої особливо великий у теплих і вологих приміщеннях, саме таких, як ванна кімната.
Багато домогосподарок воліють чистити міжплиткові шви відбілювачем, який відмінно підходить для затирання швів світлих тонів. Хлоровмісні відбілювачі відомі своєю ефективністю, але будьте обережні і не використовуйте їх для чистки чорної або кольорової затирки, щоб уникнути знебарвлення. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій на етикетках.
Ефективність виконаної роботи залежить не тільки від вибору миючого засобу, але і способів його використання. Щоб справитися з брудом і нальотом, нанесіть розчин на затирку і залиште на деякий час, потім потріть шви губкою або щіткою, змийте залишки миючого засобу і залиште кахель сохнути. Ось покрокова інструкція:
- Перш ніж почати прибирання, протріть підлогу сухою шваброю, а стіни сухою ганчіркою, щоб позбутися від пилу.
- Засіб краще розчинити в теплій воді і налити у розприскувач. Так користуватися ним буде куди простіше.
- Нанесіть вибраний вами чистячий засіб на міжплиткові шви, переконавшись, що він покриває всі ділянки поверхні. Можливо вам доведеться повторити цю процедуру декілька разів, у міру висихання і вбирання розчину. Переконайтеся, що засіб для чищення потрапив у всі щілини і тріщини, але не перестарайтеся.
- Залиште засіб для чищення на 20-30 хвилин, щоб бруд відстав від поверхні і його стало легше видаляти.
- Ретельно потріть поверхню щіткою з щетиною середньої жорсткості, яку можна придбати в більшості господарських магазинів, або використовуйте стару зубну щітку.
- Промийте підлогу і стіни чистою водою і залиште сушитися. Для боротьби з важковиводимими плямами, повторюйте описану процедуру під час регулярного прибирання.
Маскування бруду на швах
Інший спосіб набагато швидший і простіший, але користуватися ним можна лише в тому випадку, коли забруднення між плитками не критичні. Наприклад, якщо шви лише пожовтіли. Але цей спосіб не спрацює, якщо шви до того ж ще й заражені грибком або на них розвивається цвіль.
Отже, суть в тому, що потрібно купити спеціальний маркер потрібного кольору, який призначений для поновлення швів між плиткою. Як стає зрозуміло, це і є найпростіший спосіб поновлення швів, без необхідності їх чистити. За допомогою маркера жовтий наліт просто зафарбовують.
Механічне очищення
Якщо бруд ще не сильно в’ївся, то можна спробувати механічно очистити шов. Взявши наждачний папір і згорнувши його у декілька разів, можна затерти все затемнення, що виникли у швах керамічної плитки.
Ось так можна почистити шви між плиткою або оновити їх не вдаючись до серйозних ремонтних робіт. Але потрібно пам’ятати, що в разі зараження швів між плиткою грибком і цвіллю, жоден з перерахованих вище способів не спрацює. У такому випадку доведеться купити розчинник для цементу, розм’якшити розчин старої затирки і вийняти його скребком. Після цього шви обробляють антигрибковими складами і заповнюють новим розчином. Докладно як це робиться, ми поговоримо у одній з наступних публікацій.
Поновлення затирки на швах
Ще один спосіб полягає в тому, щоб нанести поверх затирки, яка вже втратила вигляд нової, тонкий шар нового розчину. Для цього знадобиться зовсім небагато витратного матеріалу. Працювати краще пальцем або м’яким (гумовим) шпателем.
Очищення міжплиткових швів народним методом
А можна спробувати очистити шви між плитками і без зайвої хімії та витрати грошей. Давайте економити! Відмінний відбілювач для швів між плиткою можна зробити власноруч із підручних засобів.
Склад очисника:
- 1,5 літра води
- 100 грам харчової соди
- 70-80 мл лимонного соку
- 50-60 мл столового оцту
Всю суміш необхідно ретельно змішати до повного розчинення соди. Слід враховувати порядок змішування. Спочатку у воду додають оцет і лимонний сік, потім соду.
Будьте уважні і обережні! При додаванні соди починається хімічна реакція з виділенням вуглекислого газу, що супроводжується сильним спінюванням. Тому додавайте соду, помішуючи, невеликими частинами.
Приготування розчину і його використання краще проводити при відкритих вікнах – для додаткової вентиляції.
А тепер про те, як очистити шви між плиткою за допомогою підготовленого розчину:
- Одягніть господарські рукавички і добре промийте розчином всі шви між плитками. Найбільш для цього підійдуть жорстка губка або жорстка зубна щітка. Зубна щітка зробить всю роботу більш ефективно, оскільки її щетинки дістануть бруд у всіх малопомітних поглибленнях на поверхні швів.
- Залиште розчин на швах на 10-15 хвилин, а потім промийте м’якою ганчіркою, зволоженою чистою водою. Особливо забруднені місця обробіть повторно, виконавши всю технологію чистки з початку.
- Шви стануть чистими, грибок і бактерії будуть видалені, а плитка засяє, як нова.
Простота, дешевизна і екологічна безпека цього методу очищення швів між плитками вразить вас своєю результативністю. Хочеться також додати, що таким же чином ви можете почистити всі гладкі поверхні в оселі: рами вікон, дверей, пластикові поверхні меблів, тощо.