Як позбутися від затхлого запаху з пральної машини

Як позбутися від затхлого запаху з пральної машини

На жаль, навіть у новій пральній машині може з’явитися неприємний затхлий запах. Як позбутися запаху з пральної машини і уникнути його повторної появи? Причин появи запаху цвілі і затхлості може бути багато, але все зводиться до одного фактору: всередині агрегату розмножуються мікроорганізми. Це можуть бути цвілеві грибки або бактерії, але саме їх колонії і стають джерелом запаху. Щоб позбутися від цих непроханих гостей, потрібно знати, де вони з’являються найчастіше.

Де найчастіше селяться бактерії

Колонія може утворитися де завгодно, але найчастіше мікроорганізми розмножуються в деяких місцях, де вони відчувають себе особливо привільно. Ось список таких місць:

  • Ємність для насипання порошку або рідини для прання та її стінки;
  • Шланг, що веде від ємності для порошку до бака;
  • Ущільнювальне гумове кільце навколо люка;
  • Фільтр зливного шланга і сам шланг, що з’єднує бак з каналізацією;
  • Дно бака, де завжди залишається після прання трохи води;
  • Нагрівальні елементи, якщо на них утворився шар накипу.

Перевірте під’єднання кожного з цих місць і добре промийте їх із застосуванням хлоровмісних речовин, щоб усунути бактеріальний наліт, що погано пахне. Неприємний запах зникне, якщо ви зможете позбутися причин його утворення.

Проблемне місце Причина Що робити
Манжета завантажувального люка Поява грибка, скупчення бруду і мильного нальоту Промити або замінити манжету завантажувального люка
Лоток для миючих засобів та порошку Цвіль, скупчення невикористаного миючого засобу Почистити або замінити відсік для завантаження миючих засобів
Шланг для зливу відпрацьованої води Засмічення Перевірити та при необхідності прочистити
Каналізація Засмічення Перевірити та прочистити
Зливний насос Засмічення, скупчення волокон тканини та дрібного сміття Прочистити або при необхідності замінити насос на новий
Нагрівальний елемент (ТЕН) Поява нальоту з невідпрацьованих миючих засобів або кондиціонера Почистити пральну машину спеціальними засобами або лимонною кислотою

Чому з’являється затхлий запах

Найчастіше це відбувається з пральними машинами, власники яких люблять прати в економному режимі, при низькій температурі води та швидкому полосканні. При низьких температурах бактерії, що мешкають на поверхні брудних речей, не гинуть. Вони залишаються на стінках бака, затримуються на скупченнях дрібного сміття.

Якщо після прання машину ще і не просушили як годиться, бактеріям взагалі відкривається зелена вулиця: безліч поживних речовин, достатньо вологи, темно і тепло. У результаті через деякий час ви виявляєте, що з вашої машини пахне, немов з каналізації.

До утворення бактеріального або грибкового нальоту на стінках пральної машини призводять ще два фактори: надмірне використання ополіскувача і застосування низькоякісних пральних порошків.

Тухлий запах може з’явитися і в тому випадку, якщо ви виперете речі із забутими в кишенях крихтами, печивом, цукеркою або навіть просто паперовою серветкою. Розмоклий папір злипається в пухкий клубок, який стає відмінним субстратом для колонії цвілі або бактерій. Вже через тиждень можете відчути неприємний запах і вам доведеться думати, як його усунути.

Накип ще одна причина появи запаху цвілі. Наприклад, ви обробили машину засобом від накипу, і з ТЕНів на дно обсипалися шматочки вапняного нальоту. Якщо вони залишаться на дні бака, на них з’явиться бактеріальний або грибковий наліт з відповідним запахом, від якого не завжди вдається позбутися швидко.

Остання причина, через яку з’являється неприємний запах – неправильне приєднання до каналізаційної системи зливного шланга. Іноді невмілі і недосвідчені техніки приєднують шланг так, що всі запахи з каналізаційної труби йдуть в машину. Перевірте правильність підключення шланга, якщо з вашої машини погано пахне. Іноді буває досить переробити підключення, щоб позбутися неприємного запаху.

Забруднене ущільнювальне гумове кільце навколо люка - найчастіша причина появи неприємного запаху з пральної машини

Забруднене ущільнювальне гумове кільце навколо люка – найчастіша причина появи неприємного запаху з пральної машини

Як позбутись запаху

Всю внутрішню поверхню машини потрібно ретельно промити з дезинфікуючим засобом. Можна купити для цього спеціальні розчини, призначення яких полягає саме в тому, щоб видалити неприємний запах з вашої пральної машини і його джерела. Але купувати спеціальні засоби не обов’язково: можна обробити звичайним хлорним відбілювачем. Хороший результат дає і використання спеціальних таблеток миючого засобу для посудомийних машин.

Якщо ви виявили чорний тухлий наліт на стінках деталей пральної машини, добре промийте їх та просушіть.

Старе гумове кільце ущільнення люка можна і замінити, якщо воно сильно пошкоджено цвіллю. Так само слід вчинити і з зливним шлангом, якщо його не вдається промити.

Щоб позбутися неприємного запаху з пральної машини, потрібно запустити її порожню, без білизни, на довге прання при максимальній температурі, додавши відбілювач або таблетки миючого засобу для посудомийок. Після закінчення повного циклу запустіть ще коротке полоскання, щоб дочиста відмити всі нутрощі вашої машини. Найімовірніше, після такої обробки ваша машина-автомат більше не буде джерелом запаху цвілі і гнилі.

Профілактика появи запаху у пральній машині

Інструкція з експлуатації, якою забезпечується будь-яка машина-автомат, детально перераховує всі необхідні дії. Але багато її читають неуважно або давно втратили цю інструкцію. Нагадаємо головні моменти, які дозволять вам уникнути появи неприємного запаху цвілі та затхлості у вашій машині.

  • Після кожного прання потрібно насухо протерти внутрішність машини, вийняти і промити лоток для порошку, обполоснути заглиблення, в яке він вставляється. Особливу увагу приділяйте чистоті ущільнювального кільця з гуми навколо дверцят люка.
  • Час від часу прочищайте і промивайте фільтр зливного шланга. Дуже часто цвіллю пахне саме від наявних там органічних залишків.
  • Раз на 1-2 місяці проводьте очистку нагрівальних елементів від накипу. Для цього можна використовувати склянку оцту або 100 г лимонної кислоти. Кислоту потрібно помістити всередину барабана, а потім запустити цикл прання при максимальній температурі.
  • Хоча б 1 раз на місяць включайте машину на тривалий цикл прання з кип’ятінням, бажано із застосуванням відбілюючий засобів на основі хлору.
  • Не використовуйте занадто багато ополіскувача або бальзаму. Залишки його осідають на стінках бака і стають субстратом для розвитку цвілі.
  • Уникайте застосування дешевих пральних порошків низької якості.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар