Квадратна ванна: стильна деталь інтер’єру

Квадратна ванна: стильна деталь інтер’єру

Квадратна ванна вважається предметом розкоші, в першу чергу тому, що вона має досить великі розміри, а, отже, призначається для установки в просторій ванній кімнаті. Крім того, квадратні ванни традиційно виготовляється з дорогих природних матеріалів, таких як натуральний мармур. В епоху, коли сантехніка стала виготовлятися з чавуну і сталі, від квадратних ванн практично відмовилися, бо особливості матеріалів не дозволяли виготовляти великогабаритні вироби безшовним методом. Все змінилося з появою акрилу і будівництвом будинків з нестандартними плануваннями квартир. Новий пластичний матеріал дозволяє отримати сантехніку будь-якої форми і розмірів, а в сучасних квартирах розміри ванної кімнати істотно відрізняються від звичного суміщеного санвузла. Сьогодні квадратна ванна – це зовсім вже не дивина, а просто зручний і красивий сантехнічний прилад. Він досить великий і підходить одразу для двох людей. Крім того більшість моделей оснащено додатковими функціями, такими як гідромасаж і підсвітка. Детальніше про особливості та існуючі різновиди квадратних ванн читайте в цій статті.

Матеріали виготовлення квадратних ванн

Сьогодні для виробництва акрилових ванн використовують найрізноманітніші матеріали. Розглянемо найбільш популярні з них:

Акрил. Квадратні ванни з акрилу зустрічаються найчастіше. У цього матеріалу маса переваг: невисока ціна, невелика вага, простота в догляді, естетичний зовнішній вигляд, приємна на дотик поверхня. Квадратні ванни з акрилу часто оснащені підлокітниками, зручними сидіннями і мають цілий набір додаткових функцій.

Кварил. Кварилова сантехніка з’явилася на ринку відносно недавно. Даний матеріал являє собою з’єднання кварцу і акрилу. Ванни з кварилу наділені всіма перевагами акрилових, але мають велику механічну міцність.

Штучний камінь.Зазвичай цей матеріал імітує натуральний мармур. Він виготовляється з синтетичних смол з додаванням кам’яної крихти. Зовні такі ванни виглядають дуже презентабельно, але коштують значно дешевше справжніх мармурових виробів. Квадратні ванни з штучного каменю не можна назвати дуже вимогливими у догляді, але, тим не менш, вони потребують використання спеціальних засобів для чищення.

Дерево. З усіх перерахованих матеріалів дерево використовується для виготовлення сантехніки найрідше, тому й коштують квадратні дерев’яні ванни досить дорого. Цей варіант краще підійде тим, хто любить все натуральне в інтер’єрі. У магазинах ванну з дерева знайти не просто – зазвичай подібні вироби виготовляються під замовлення.

Особливості дизайну квадратної ванни

Квадрат – це проста симетрична фігура, але навіть на її основі дизайнерам вдається створювати по-справжньому красиві і незвичайні речі. Сама по собі квадратна ванна хоч і привертає увагу, але виглядає досить лаконічно. Саме тому шанувальники мінімалізму часто зупиняють свій вибір саме на цій формі. У той же час, якщо доповнити квадратну ванну додатковими конструктивними елементами, вона стане родзинкою і головною прикрасою інтер’єру.

Так, ванна може бути оброблена декоративними панелями, що імітують різні матеріали, наприклад, дерево, камінь або метал. Крім того, квадратну ванну можна встановити на п’єдестал або вмонтувати в подіум і тоді ви зможете ефектно спускатися в купіль або виходити з неї по сходах.

 У той же час, якщо доповнити квадратну ванну додатковими конструктивними елементами, вона стане родзинкою і головною прикрасою інтер'єру

У той же час, якщо доповнити квадратну ванну додатковими конструктивними елементами, вона стане родзинкою і головною прикрасою інтер’єру

Квадратна ванна і відповідний для неї інтер’єр ванної кімнати

Що стосується розміщення, то тут варіанти можуть бути найрізноманітнішими. Квадратну ванну можна встановити вздовж однієї стіни, вписати в кут або розмістити по центру ванної кімнати. На якому варіанті зупинити вибір – залежить від форми і розмірів приміщення.

Популярні розміри квадратних ванн

Квадратна ванна – річ великогабаритна, тому для зовсім маленьких приміщень вона не підходить. Але не потрібно думати, що дозволити собі квадратну ванну можуть лише власники величезних, десятиметрових санвузлів.

Прийнято вважати, що розміри квадратних ванн починаються від 180 см. Насправді в продажу вже давно з’явилися невеликі ванни в формі квадрата, розраховані на одну людину. Найменші квадратні ванни мають розміри 120х120 см і глибину 45 см. Обсяг такої ванни складає 350 літрів.

Найбільші моделі мають розміри 215х215 см і глибину 75 см, тобто, вони майже в два рази більші. Велика квадратна ванна вміщує в себе близько 700 літрів води.

Форма чаші квадратної ванни

Чаша квадратної ванни не обов’язково має відповідну форму. Звичайно, вона може бути строго квадратної, але часто зустрічаються і інші варіанти. Наприклад, багато моделей мають круглу або квадратну форму купелі. Таке дизайнерське рішення, безсумнівно, зменшує об’єм купелі, проте виглядає дуже ефектно.

Крім правильних геометричних фігур, дизайнери сантехніки надихаються асиметричними, природними об’єктами. Тому купіль квадратної ванни може мати форму, схожу на квітковий пелюсток, хмару або краплю дощу.

Наприклад, багато моделей квадратних ванн мають круглу або квадратну форму купелі

Наприклад, багато моделей квадратних ванн мають круглу або квадратну форму купелі

Поради по вибору квадратної ванни

Отже, обираючи квадратну ванну, слід вирішити для себе декілька важливих моментів, а саме:

  • матеріал виготовлення: тут вирішальний фактор – це ціна, так як різниця між моделями з різних матеріалів істотна;
  • розмір сантехнічного приладу: в цьому пункті потрібно виходити з габаритів приміщення;
  • форма купелі: тут можна орієнтуватися лише на власні уявлення про прекрасне, так як великого практичного значення цей параметр не має;
  • комплектація ванни: оснащення ванни включає в себе не тільки полички для аксесуарів, сидіння і підлокітники; це може бути і гідромасажна панель, обладнання для дезінфекції, озонування тощо.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар