Розкладка плитки у ванній: варіанти, схеми, секрети майстрів і дизайнерів

Розкладка плитки у ванній

У ванній кімнаті ми не тільки здійснюємо гігієнічні процедури, а й відновлюємо фізичні сили і зміцнюємо тонус після важкого робочого дня. Та що там говорити, якщо кожен день ми починаємо і закінчуємо у ванній. Саме тому інтер’єр даного приміщення обов’язково повинен приносити нам не менше задоволення, ніж прийняті там процедури. Отже дизайн санвузла необхідно продумати до дрібниць, щоб не переробляти його по багато разів. Однією з найбільш важливих деталей інтер’єру даного приміщення є розкладка плитки у ванній, і саме на ній ми зараз зупинимося докладніше.

Більшість власників будинків і квартир зупиняють свій вибір на кахельної плитці. Нічого дивного в цьому немає, адже цей матеріал користується величезною популярністю вже багато століть, причому заслужив він її завдяки своїм видатним властивостям.

Для ванної плитка є ідеальним варіантом, оскільки вона здатна довгі роки зберігати свій чудовий зовнішній вигляд в умовах підвищеної вологості і постійного контакту з парою і водою.

Крім того, в даний час на ринку є безліч найрізноманітніших марок і модифікацій кахельної плитки. Вибір її настільки великий, що навіть самі прискіпливі господарі обов’язково відшукають для себе відповідний варіант.

Що стосується конфігурації кахлю, то вона гранично проста: переважно це квадрати і прямокутники. А от з палітрою кольорів, фактурою, рисунком (причому він буває кольоровим і рельєфним), а також калібром елементів справи йдуть значно складніше, оскільки їх може бути неймовірна безліч. Тому початківцям плиточникам ми можемо порадити сильно не захоплюватися маленькою плиткою, хитро-мудрими схемами і способами укладання, які вимагають множинної прирізки кахлю, почати краще з чого-небудь простішого.

Звертаємо вашу увагу на те, що кахлю необхідно купувати на 15% більше, ніж розрахована площа поверхні. Навіть якщо кілька плиток залишиться краще їх зберегти на всякий випадок.

Ідеї для дизайну ванної кімнати

Неймовірна різноманітність сортів і марок кахлю породило безліч ідей для оформлення ванної кімнати. Адже сам матеріал підштовхує нас до комбінування і вигадування нових поєднань, його окремі елементи подібно конструктору в руках умілого майстра складаються в чудові картини. Тим більше, що зараз виробники поставляють в магазини цілі серії продукції, в яких основні елементи різних кольорів і фасонні деталі ідеально поєднуються між собою, тому укладальнику залишається лише правильно скомбінувати їх.

Виходячи з цього, якщо ваш дизайн передбачає використання плитки різного кольору і калібру, краще всього зупинитися на кахлі одного виробника. Таким чином ви позбавите себе від мук з підбору кольору і підгонки за розмірами.

Класичним варіантом розкладки плитки у ванній кімнаті вважається світлий верх і темний низ, що розділяються бордюрною полосою посередині. Але не обов’язково строго слідувати вже досить банальній схемі. Тим більше, що більшість дизайнерів просто-напросто не рекомендують облаштування маленьких ванн в такому стилі, адже таким чином візуально зменшується і без того не великий простір, навіть якщо кахель розташувати горизонтально. Взагалі, маленький санвузол краще не перенасичувати декоративними елементами, особливо якщо врахувати що там і так занадто багато різних предметів: поличок, спеціальних меблів, сантехніки, побутових пристроїв і так далі.

Класичним варіантом розкладки плитки у ванній кімнаті вважається світлий верх і темний низ

Класичним варіантом розкладки плитки у ванній кімнаті вважається світлий верх і темний низ

Вибираючи колірну палітру, кращим рішенням стане зупинитися на улюбленому кольорі, споглядання якого буде приносити задоволення. Головний критерій тут – власні відчуття, однак не варто нехтувати почуттям міри, адже «кричущий» дизайн буде створювати тиск на психіку і не дозволить розслабитися.

Розробляючи дизайн не варто забувати про те, що правильно розташувавши акценти ви зможете візуально скоректувати геометрію приміщення. Так, для зорового збільшення санвузла краще використовувати невеликий кахель холодно блакитних, сіро-бірюзових і сріблястих тонів. При цьому плитку краще укладати горизонтально, а на поверхні підлоги ряди повинні розташовуватися діагонально. Краще зупинитися на вивіреному поперечному орнаменті або абстрактних смугах. Також візуально зробити ванну кімнату більшою допоможуть фризи, які слід укладати в місцях стикування стіни з верхніми і нижніми перекриттями або ж зробити бордюри з плитки контрастного кольору.

Якщо ж ви бажаєте візуально збільшити висоту стель, тоді необхідно скористатися наступними порадами:

  • Укладку краще проводити у вертикальному напрямку.
  • Декоруйте ванну вертикальними яскравими смугами і фризами, а також виділяйте кольором кути по всій висоті.
  • Декоративні деталі слід встановлювати не нижче рівня очей.
  • Професіонали радять для візуального збільшення простору встановити дзеркало або ж засклити двері матовим склом.

Крім того, в даний час дизайнери і великі будівельні гіпермаркети пропонують за допомогою 3D моделювання заздалегідь побачити на моніторі комп’ютера вашу майбутню ванну, не варто нехтувати такою можливістю. Можна також і самостійно спробувати промальовувати інтер’єр приміщення, причому не обов’язково використовувати комп’ютер, зробити це можна і від руки. При цьому, перш ніж все вимірювати, малювати і розфарбовувати необхідно спершу створити план ванної кімнати.

Так, для зорового збільшення санвузла краще використовувати невеликий кахель холодно блакитних, сіро-бірюзових і сріблястих тонів

Так, для зорового збільшення санвузла краще використовувати невеликий кахель холодно блакитних, сіро-бірюзових і сріблястих тонів

Основні правила при накресленні плану ванної кімнати

Насамперед необхідно взяти в руки рулетку, лінійку, олівець і папір. Саме ці інструменти стануть першим етапом при створенні ідеально покладеного кахлю. Грамотно пропрацювавши план, ви напевно уникнете безліч проблем і недоліків при подальшій розкладці плитки у ванній кімнаті, зможете правильно розставити акценти, розташувати елементи декору. Крім того, детально все обміркувавши можна приховати під меблями або в далеких кутах сантехнічні елементи, що безумовно зробить вашу ванну тільки краше. Продумайте, чи повністю вся поверхня стін буде покрита плиткою або ж кахель буде покладений лише фрагментарно навколо сантехніки або до певного рівня по периметру.

Знімати розміри слід з максимальною точністю, так ви не тільки правильно розрахуєте кількість необхідного матеріалу, але й зможете точно визначити місце для елементів декору, прорахувати місця для прирізки і уникнути різних непорозумінь.

Тепер можна приступати безпосередньо до складання самого плану ванної кімнати:

  • У першу чергу на план приміщення наносимо периметр підлоги, далі прорисовуємо стіни, двері, ніші і виступи.
  • Обов’язково слід вказати, де розташовується сантехніка.
  • Далі необхідно продумати будете ви встановлювати нове або переносити старе освітлювальне обладнання, розетки, крани, труби, тощо.
  • Обов’язково зробіть кілька копій отриманого плану, таким чином ви зможете випробувати на папері безліч різних варіантів декорування ванної.
  • І якщо плани вже готові, тоді можна сміливо приступати до підбору схеми майбутньої укладки.

Найбільш популярні способи розкладки плитки у ванній кімнаті

Спосіб №1. «Шов у шов»

Мабуть, найпростіший спосіб укладання, в якому ряди плитки розташовуються паралельно стінам ванни. Подібним способом можна укладати як квадратну, так і прямокутну плитку. Окремо слід зауважити, що цей метод дозволяє економити матеріал, а процес укладання плитки стає максимально простим. Крім того, спосіб «шов у шов» дозволяє гармонійно декорувати приміщення різними орнаментними бордюрами.

При укладанні не варто покладатися на точність свого окоміру, обов’язково користуйтеся спеціальними пластиковими хрестиками.

Спосіб №1. «Шов у шов»

«Шов у шов»

Спосіб №2. Укладання плитки «в перев’язку»

Даний спосіб зовні виглядає не інакше як звичайна цегляна кладка, тому для нього найкраще використовувати прямокутний кахель. Це також досить простий прийом, але в нього є свої нюанси: краще відмовитися від використання двох контрастних кольорів, оскільки так можна візуально зробити підлогу нерівною. Крім того, укладку краще проводити по горизонталі, бо вертикальне розташування буде виглядати безглуздо. Одним з плюсів укладання «в перев’язку» є можливість використовувати кахель з невеликим відхиленням в розмірах. Даний дефект таким чином буде не помітний.

Спосіб №2. Укладання плитки «в перев'язку»

Укладання плитки «в перев’язку»

Спосіб №3. Діагональне укладання

Досить непростий і витратний з точки зору використовуваного матеріалу спосіб, тому недосвідченим виконавцям краще від нього відмовитися. Як і при базовій кладці, стикові шви тут нагадують перехрещені лінії, а їх правильне розташування слід контролювати трикутником і рівнем, які прикладаються до осей. Перевага діагонального укладання в тому, що з його допомогою можна візуально скоректувати непаралельні стіни, а також «розсунути» стіни невеликого приміщення.

Спосіб №3. Діагональне укладання

Діагональне укладання

Спосіб №4. Укладання плитки у шаховому порядку

Це один з варіацій способу «шов в шов», тільки при укладанні застосовується кахель двох різних кольорів.

Укладання плитки у шаховому порядку

Укладання плитки у шаховому порядку

Спосіб №5. Модульний спосіб укладання плитки

Для розкладки плитки у ванній кімнаті таким способом необхідно використання трьох або більше типорозмірів кахлю, що дозволяє створити динамічний оригінальний малюнок. Причому це може бути не тільки чітко витриманий орнамент, а й хаотичне розташування або ж яскраві вкраплення в однотонну поверхню.

Щоб провести укладання плитки даним способом необхідно підібрати кахель з кратними розмірами, причому краще щоб він був від одного виробника. При цьому обов’язково слід розкласти всі елементи на підлозі без приклеювання, таким чином можна побачити майбутній візерунок і при необхідності скоригувати його.

Модульний спосіб укладання плитки

Модульний спосіб укладання плитки

Спосіб №6. «Орнамент»

Даний спосіб укладання зовні нагадує палас з прекрасним геометричним малюнком. Однак існує кілька різних варіацій на цю тему, наприклад, яскравий малюнок, розташований в центрі однотонного «полотна» або ж килим облямований кольоровим бордюром.

Орнамент

Орнамент

Спосіб №7. Підлога з бордюром

Даний спосіб передбачає, що кахель, викладений по підлозі, заходить на стіну. Простіше кажучи, внизу стіни викладається одна або дві смуги, за кольором ідентичні плитці підлоги. Досить проста схема, за допомогою якої можна візуально трохи розширити приміщення, але при цьому візуально ванна стане нижче.

Підлога з бордюром

Підлога з бордюром

Спосіб №8. Акцентні фрагменти

Досить популярна схема, але підійде вона далеко не для всіх ванних кімнат. Фонова плитка тут використовується для облицювання основної частини поверхні, однак певні ділянки (найчастіше функціональні) виділяються декоративним або контрастним кахлем. Завдяки цьому можна зонувати і впорядкувати простір. Але в невеликих приміщеннях дані акценти можуть виглядати досить недоречно і здатні створити диспропорцію. Наприклад, в невеликій ванній може виникнути сум’яття, якщо таким способом виділити кілька зон. Навіть у рамках просторого санвузла не варто виділяти більше двох-трьох ділянок. Відмінно буде виглядати акцент в районі душової кабінки і умивальника.

Якщо ви не хочете візуально збільшувати висоту ванної кімнати, тоді слід вертикальний акцентний ділянки кахлю почати не від самої підлоги, а трохи вище. Або ж навпаки не доводити його до стелі, захопивши при цьому частина підлоги.

Акцентні фрагменти

Акцентні фрагменти

Спосіб №9. Рівноправність кольорів

Дана схема передбачає використання двох-трьох основних кольорів, при цьому їх вводять рівномірно, але не перемішуючи один з одним. Одним кахлем декорується одна половина санвузла, а іншим – друга і так далі. Рівноправність кольорів реалізується наступним чином: половина, в якій встановлена ванна прикрашається однієї плиткою, а стіна навпроти і ділянки які до неї примикають – облицьовуються кахлем іншого кольору.

При цьому в декоруванні підлоги можна використовувати обидва кольори, зістикувавши їх по середині або виклавши у шаховому порядку.

Рівноправність кольорів

Рівноправність кольорів

Спосіб №10. «Калейдоскоп» або «Печворк»

Цей спосіб більше підійде для креативних і життєрадісних людей, адже в такому випадку ваша ванна кімната перетвориться на строкатий калейдоскоп, у якому кахель декількох кольорів буде хаотично або впорядковано розкиданий по всьому приміщенню. Така життєрадісна атмосфера напевно зарядить позитивним настроєм і бадьорістю на цілий день.

«Калейдоскоп» або «Печворк»

«Калейдоскоп» або «Печворк»

Спосіб №11. Бризки

Розкладка плитки на основній частині стіни проводиться однотонним кахлем, однак цей безтурботний фон прикрашається декількома хаотично розташованими плитками іншого кольору, які на зразок крапель виділяються на стіні. Відзначимо, що дана схема актуальна лише у великих ванних кімнатах, оскільки в маленьких приміщеннях вона створить відчуття безладу.

Бризки

Бризки

Спосіб №12. Розкладка в клітинку

Така схема в останні роки користується величезною популярністю, оскільки з її допомогою можна домогтися чудового зовнішнього вигляду ванної кімнати. На практиці вона виглядає як перехід від світлої плитки з вузьким темним бордюром до темної плитки того ж тону зі світлим бордюром. Такий плавний перехід дозволяє досить елегантно розділити між собою функціональні зони.

Розкладка в клітинку

Розкладка в клітинку

Спосіб №13. Розкладка мозаїкою

Розкладка мозаїкою

Розкладка мозаїкою

Крім того, можна комбінувати відразу декілька способів укладання, причому поєднувати їх не тільки в рамках одного приміщення, але і в рамках однієї поверхні.

Також обов’язково необхідно сказати про кахлі, яким облицьовується екран для ванни. Багато хто задається питанням, яким же чином можна оптимально включити дану ділянку в загальну схему? Найбільш прийнятним варіантом стане облицювання його каркасу відповідно до основної схеми розкладки.

Наприклад, якщо ви вирішили викласти панель внизу стіни, то відповідно і каркас ванної необхідно обкласти саме такою плиткою. У випадку, якщо стіни декоровані вертикальними смугами, то і екран необхідно облицювати фоновою плиткою прикрасивши його аналогічними смугами, по можливості перехідними на стіну і підлогу. Якщо в своїй ванній кімнаті ви використовуєте шаблон «рівноправність кольорів», тоді екран слід облицювати кахлем, відповідним даній половині інтер’єру. Також каркас може зробити фоновим, акцентним або ж таким, що буде зливатись з ванною.

Тонкощі розкладки плитки у ванній кімнаті

На якому б варіанті розкладки ви не зупинилися, вирішальне значення має те місце, звідки буде починатися приклеювання плитки на стіну. Ідеальним рішенням стане використання центральної стіни ванної в якості подібного майданчика. Це буде найбільша і вільна стіна, на якій немає ніяких меблів, полиць і дзеркал. Зазвичай вона знаходиться прямо над ванною.

Визначивши центр основної стіни можна приступати до укладання. Спершу слід укласти цілу плитку (за винятком діагональної схеми), а далі продовжити укладку вгору. Необхідно розрахувати кількість кахлю у всіх горизонтальних рядах так, щоб біля стін вийшли однакові за розміром підрізування.

При проведенні складного модульного укладання для початку краще буде розташувати візерунок на підлозі, таким чином ви зможете уникнути помилок при перенесенні його на стіну.

Починати укладання плитки для підлоги необхідно з найбільш відкритої в ванній кімнаті стіни. При цьому спершу необхідно здійснити облицювання стін і тільки потім підлоги.

Висновок

У даній статті ми спробували познайомити вас з найбільш красивими і популярними схемами облицювання, але перерахувати всі способи не видається можливим, оскільки їх існує безліч. Однак, володіючи базовими знаннями, ви зможете придумати свій оригінальний варіант, і тоді розкладка плитки у ванній не тільки прикрасить санвузол, але і стане «родзинкою» вашого будинку.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар