3D підлога у ванній кімнаті: технологія створення наливних підлог

Яким повинно бути ідеальне покриття підлоги у ванній? Звичайно ж, вологонепроникним, міцним, гігієнічним і красивим. Всім цим вимогам повною мірою відповідають наливні полімерні підлоги. Сучасні технології стрімко змінюють наші уявлення про правила виконання ремонту. Якщо раніше для обробки підлоги у ванній кімнаті застосовували, в основному, керамічну плитку, то сьогодні можливі й інші, набагато цікавіші варіанти. Сьогодні все більше людей прагне зробити 3D підлогу у ванній. Таке покриття виходить безшовним, абсолютно непроникним для води, стійким до навантажень, а варіантів оформлення такої підлоги існує безліч. Тобто, підлогу у ванній 3D можна зробити ексклюзивною, такою, яка буде повністю задовольняти найвибагливіші смаки господарів. У цьому матеріалі, ми якраз, розглянемо особливості технології, що дозволяє створювати покриття з 3D ефектом.

Що таке полімерна підлога з 3D ефектом?

Наливні підлоги 3D – це абсолютно нова технологія, що дозволяє створювати в приміщенні об’ємне зображення, наприклад, моря, водоспаду, неба, тощо. Такі 3д підлоги нічим не відрізняються від звичайних за своїми характеристиками, вони так само міцні і безпечні. На наливні підлоги 3D ціни трохи вище, ніж на традиційні, що пов’язано з необхідністю використовувати додаткові матеріали для створення тривимірного малюнка.

Відзначимо, що на наливні підлоги ціни в Україні сьогодні ще не досить низькі. Однак, звичайно, їх вартість, у будь-якому випадку, виявиться на порядок нижчою, ніж на підлогові покриття з натуральних матеріалів, особливо благородних і рідкісних порід дерева або каменю.

Дане покриття є багатошаровим. У його склад входить базовий шар, на який укладається зображення, і фінішне прозоре покриття, що є тонким шаром прозорого полімеру. Термін служби наливних підлог у ванній становить близько 15 років. При бажанні під цим покриттям можна обладнати систему теплої підлоги.

Вибір варіанту оформлення 3D підлоги

Як вже згадувалося, фінішне покриття є прозорим і служить захистом для декоративного оформлення, розміщеного на базовому шарі. Можливі варіанти декорування:

 • Базове покриття може бути однотонним, колір може бути будь-яким.
 • Поверх базового покриття може бути нанесений розпис – ручної роботи або за трафаретом.
 • Для оформлення можуть бути використані вінілові наклейки.
 • Для отримання 3D ефекту використовують тривимірні зображення, які наносять на вінілову плівку методом фотодруку.
 • Не настільки ефектно, але не менш привабливо, виглядають і інші зображення, надруковані на вініловій плівці.
 • Для оформлення може бути використаний будь-який дрібний декор або природні матеріали – пісок, галька, намистини, гудзики, монетки, тощо.

Порада! Перед тим, як вибрати варіант оформлення, варто подивитися фото різних варіантів інтер’єру. Це допоможе знайти той варіант, який припаде до смаку всім членам родини.

Один з варіантів оформлення 3D підлоги

Один з варіантів оформлення 3D підлоги

Переваги цього варіанту підлогового покриття та його недоліки

Плануючи зробити 3D підлогу у ванній кімнаті, варто заздалегідь з’ясувати всі плюси і мінуси цього варіанту оформлення.

Безперечні переваги:

 • Стовідсоткова стійкість до вологи.
 • Високий рівень міцності і стійкість до зношування.
 • Полімер, що використовується для створення підлоги не здатний накопичувати статичну електрику і проводити струм.
 • Полімерне покриття має оптимальну теплопровідність. Це означає, що підлоги не будуть такими холодними, як кахельне покриття.
 • Стійкість до дії різних засобів побутової хімії, а також до ультрафіолету.
 • Покриття є повністю монолітним, в ньому немає швів та інших слабких ділянок.
 • Підлоги мають неперевершені декоративні якості і дозволяють здійснювати найрізноманітніші дизайнерські проекти.

Недоліки покриття

 • Самим істотним мінусом цього варіанту оформлення є його висока вартість. Виготовлення наливної підлоги з 3D ефектом обійдеться значно дорожче ніж укладання кахельної плитки.

Порада! Потрібно зауважити, що вартість наливної підлоги визначається не лише ціною полімеру, але і ціною зображення. Щоб отримати тривимірний ефект доводиться вдаватися до використання дорогого друку на спеціальних плівках. При цьому важливо, щоб якість друку було на найвищому рівні. При виборі інших варіантів оформлення наливної підлоги – ремонт обійдеться дешевше.

Вибираючи 3D підлогу у ванну, варто пам’ятати, що тривимірні зображення виглядають ефектно на великих площах. Але можна підібрати варіант оформлення і для маленького приміщення.

Технологія створення наливної підлоги з тривимірним ефектом

Монтаж покриття проходить в декілька стадій:

 • Роботи з вирівнювання та підготовки поверхні.
 • Наливка базового шару.
 • Монтаж зображення.
 • Наливка прозорого полімерного шару.
 • Нанесення захисного покриття, яке надає підлозі міцність і стійкість до зношування.

Порада! Чим більш «глибоким» потрібно зробити тривимірне зображення, тим більш товстий шар прозорого полімеру потрібно буде наносити.

Ще один варіант оформлення 3D підлоги

Ще один варіант оформлення 3D підлоги

Підготовчі роботи

Підготовка поверхні перед створенням наливної підлоги повинна бути самою ретельною. Основа повинна бути надзвичайно рівною і не мати навіть самі незначних дефектів. На цьому етапі відбуваються наступні види робіт:

 • Зняття старого покриття. Зняти потрібно буде не тільки підлогове покриття, але і плінтуса, а також двері в ванній кімнаті.
 • Проводиться оцінка основи підлоги, при виявленні дефектів, їх потрібно буде усунути.
 • На підготовлену основу укладається або наносяться гідроізоляційні матеріали.
 • Поверх гідроізоляції заливають нову бетонну або цементно-піщану стяжку.

Порада! Слід пам’ятати, що наливні підлоги «не люблять» вогкості, тобто перед їх нанесенням потрібно обов’язково дати стяжці добре просохнути. На це піде близько 4-х тижнів.

 • Після закінчення просихання стяжки шліфують поверхню і ретельно прибирають пил.

Нанесення базового шару

На вирівняну і загрунтовану основу наносять базовий шар полімеру. Базовий шар розрівнюється за допомогою правила і повинен сохнути не менше тижня.

Створення малюнка

Зображення наноситься відповідно до обраного варіанту оформлення. Якщо це малюнок на плівці, то її розстеляють на поверхні. У тому випадку, якщо планується використовувати штучний декор, то його розкладають по плану оформлення.

Нанесення прозорого полімеру

Поверх зображення наносять шар захисного лаку, а потім проводять заливку прозорого полімеру. Мінімальна товщина цього шару – 3 мм.

Нанесення захисного шару

Поверх прозорого шару полімеру наносять захисний лак, який додасть покриттю протиударні і зносостійкі властивості.

На закінчення, пропонуємо переглянути відео, про технологію створення наливної підлоги:

Наливна підлога з ефектом тривимірного зображення – це один з найбільш оригінальних варіантів оформлення вашої ванної. Якщо, у когось з читачів, у ванній кімнаті вже інстальована підлога з 3D ефектом, то було би цікаво почути відгуки про її використання і обслуговування. Просимо писати у коментарях до публікації.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар