Двері-купе у ванну кімнату

Двері-купе у ванну кімнату

Розсувні двері-купе для ванної кімнати отримали свою назву завдяки схожості з конструкцією купейних дверей у залізничних вагонах. Принцип роботи полягає в русі дверей при відкритті паралельно до стіни по спеціальних напрямних планках. Відкриття та закриття може здійснюватися в будь-яку зі сторін до встановлених обмежувачів ходу. Докладніше ознайомитись з характеристиками таких розсувних дверей-купе для ванної кімнати, дізнатися двері з яких матеріалів краще купувати, який тип кріплення та монтажу буде кращим, та як доглядати за розсувними дверима-купе, Ви зможете прочитавши дану статтю.

Вибір матеріалу дверей-купе у ванну кімнату

При виборі матеріалу, з якого виготовлені двері-купе у ванну кімнату, потрібно орієнтуватися насамперед на той факт, що приміщення відрізняється підвищеною вологістю, тому матеріали повинні бути вологостійкими. Крім цього, матеріал повинен витримувати перепади температур і володіти достатнім рівнем шумоізоляції.

Фахівці рекомендують зупинитися на варіантах з алюмінієвого профілю або пластику, дерева, обробленого антисептичним складом і покритого захисним водовідштовхувальним лаком або багатошаровим ламінатом.

Часто для даних цілей вибираються комбіновані двері з профілю ПВХ і ДСП. Досить цікаво виглядають двері купе у ванну, виготовлені зі скла, особливо з матового тонованого скла з фактурним рельєфом. Гартоване скло дуже міцне, воно дозволяє нанести на полотно будь-який малюнок, надати бажану фактуру.

Тип кріплення дверей-купе

Розсувні двері купе для ванної мають всього два види кріплення, кожен з яких має свої переваги та особливості при роботі:

  • Верхнє розташування роликів. Даний тип розташування роликів являє собою розташування роликів на верхній несучій направляючій двері. Цей варіант найбільш переважний при використанні у ванній кімнаті. Сміття і бруд частіше накопичується в нижній частині дверей, а роликовий механізм розташований вгорі вимагає менш частого догляду, очищення і обслуговування. Для довгої і якісної роботи досить регулярного протирання і змащування. Такий метод кріплення розподіляє вагу всього дверного полотна по верхнім роликам. Це вносить свої обмеження: на стандартний роликовий механізм розташований зверху не можна кріпити дуже важкі двері, оскільки, в нижній направляючій найчастіше встановлений тільки направляючий штир що не приймає на себе навантаження. Варто зазначити що навіть товсті скляні розсувні двері для ванної, вагою близько 50 кг. можна кріпити на верхні ролики;
  • Нижнє розташування роликів. Такий вид розташування в даний час зустрічається вкрай рідко. Через істотний недолік швидкого забруднення і виходу з ладу роликового механізму провідні виробники практично повністю від нього відмовилися. Винятки становлять масивні, важкі двері з електроприводом, які у ванній кімнаті застосовуються дуже рідко.

Порада! Слід пам’ятати, що своєчасне очищення та змащування роликового механізму допоможе уникнути передчасної поломки і підвищеного зносу.

Найкращим варіантом буде верхнє кріплення, оскільки так менше бруду буде попадати в направляючу планку

Найкращим варіантом буде верхнє кріплення, оскільки так менше бруду буде попадати в направляючу планку

Види монтажу дверей-купе для ванної кімнати

Існує кілька видів монтажу розсувних дверей купе, найбільш кращий з них слід вибирати виходячи з конкретної ситуації:

  • Паралельно зовнішній стіні. Найпоширеніший і популярний вид монтажу розсувних дверей у ванній є зовнішня установка. Суть методу полягає в кріпленні направляючого роликового механізму на зовнішню поверхню стіни зовні ванної кімнати. Це дозволяє вивільнити більше простору всередині ванної та виключити утворення ніші з зовнішньої сторони;
  • Паралельно внутрішній стіні. Це спосіб схожий на попередній, з тією різницею що установка здійснюється з боку ванної кімнати. Застосовується коли із зовнішнього боку немає вільного простору для ходу двері. Поглиблення декорується облицювальним плінтусом відповідно до загального дизайну;
  • Установка в нішу. Найбільш кращий і практичний метод монтажу. Кріплення направляючих проводиться на верхній і нижній торець дверного отвору, при відкритті розсувні двері купе входять у нішу стіни. Але, даний метод монтажу використовується вкрай рідко через трудомісткість або неможливість застосування.

Увага! До вибору типу кріплення і виду монтажу слід підходити зважено і відповідально. Перед покупкою необхідно чітко уявляти з якого боку буде встановлені такі двері, які їх розміри і скільки місця є під розсувну шторку.

Найбільш кращий і практичний метод монтажу - в ніші стін, але самий трудомісткий

Найбільш кращий і практичний метод монтажу – в ніші стін, але самий трудомісткий

Догляд за розсувними дверима-купе у ванній кімнаті

Виходячи з того факту, що двері-купе у ванну кімнату влаштовані трохи інакше ніж звичайні розпашні, то і догляд за ними має свої особливості, а саме, такі двері вимагають регулярного і дещо більш ретельного догляду. Суть його полягає у виконанні наступних процедур:

  • Змащування рухомих деталей – замків та роликів;
  • Чищення кареток в яких кріпляться ролики;
  • Очистка направляючих від забруднень. Особливо ретельно слід проводити чищення нижньої планки;
  • Очищення дверного полотна від забруднення, в залежності від матеріалу з якого виготовлені такі двері.

При систематичному догляді і виконанні даних процедур, розсувні двері-купе, прослужать у ванній кімнаті довго і корисно.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

1 коментар до “Двері-купе у ванну кімнату”

  1. ЦІКАВИТЬ ЦІНА РОЗСУВНИХ ДВЕРЕЙ У ВАННУ?

Залишити коментар