Чим на ваш погляд можуть відрізнятися двері для ванної кімнати та туалету від звичайних міжкімнатних дверей? Якщо, ще зовсім донедавна, двері у санвузол відрізнялися від інших дверей у квартирі лише своїми розмірами, то тепер вимоги до таких дверей дещо інші. У першу чергу цінується практичність, естетична складова, простота в догляді, довговічність і загальна відповідність інтер’єру житла. У цій статті розглянемо, як вибрати двері у ванну кімнату та туалет, якими вони бувають та якими властивостями повинні володіти.
Вологість повітря як у ванній, так і у туалеті в силу специфіки кімнат завжди підвищена, навіть якщо присутня якісна вентиляція у ванній кімнаті в приватному будинку або в квартирі. Тому рекомендується вибирати ті вироби, яким не страшна ні волога, ні пар, і які здатні довго прослужити і зберегти при цьому свій початковий зовнішній стан та вигляд.
Також, двері для туалету та ванної повинні володіти непоганими тепло і шумоізоляційними якостями.
Перерахуємо найкращі для цієї ролі варіанти:
Скляні двері у ванну кімнату
Найбільш підходящим матеріалом з точки зору вологостійкості, звичайно, є скло. Воно не боїться ні деформації, ні руйнувань під дією води і високої температури.
Більш того, скло екологічне, гігієнічне, не пропускає звук і досить непогано тримає тепло. Такі скляні двері, які можна поставити у ванну, виготовляють з сучасного високоміцного скла, тому в домашніх умовах їх розбити практично неможливо.
Двері зі скла користуються великим попитом, оскільки володіють майже всіма можливими перевагами, включаючи стильний і витончений дизайн.
Вони можуть мати матове, рельєфне, тоноване і навіть дзеркальне покриття, бути або прозорими, з різним ступенем, або повністю непрозорі. Такі двері часто бувають прикрашені пластиковими, дерев’яними або металевими вставками, кольоровою мозаїкою, чудовими малюнками і візерунками.
Саме зі скла виходять найбільш оригінальні моделі дверей. Завдяки їх уявній легкості в приміщенні стає світліше і зорово збільшується простір.
Скляні двері для ванної кімнати, не тільки відмінно впишуться в інтер’єр будинку, але і стануть його окрасою. Тим не менше, вартість таких дверей досить висока.
Пластикові двері у ванну кімнату
Ще одним матеріалом, що добре підійде для вологих приміщень це пластик. Пластикові двері не гниють та не деформуються під впливом води та гарячого чи вологого повітря, вони досить легкі, довговічні та надзвичайно зручні в користуванні.
Для них також властиві хороші тепло і звукоізоляція. За допомогою спеціальних покриттів пластикові дверні конструкції здатні імітувати поверхні практично будь-яких матеріалів.
Двері з ПВХ різноманітні як в формах, так і в колірних рішеннях. І хоча двері з пластику для ванної та для туалету поступаються в естетичних якостях скляним і дерев’яним аналогам, вони стають вибором більшості споживачів, оскільки є економ-варіантом і доступні за ціною практичного кожному.
Для приміщень в невибагливому і демократичному дизайні ванної кімнати більш підходящого варіанту просто не знайти. Якщо ви намагаєтеся зрозуміти для себе, які ж двері для ванної краще краще, обов’язково зверніть увагу на конструкції з ПВХ.
Дерев’яні двері у ванну кімнату
Використання для туалету та ванної дерев’яних дверей можна назвати класикою. Загальновідомий факт, що дерево не любить воду і приходить в непридатність досить швидко в теплому та вологому середовищі.
Тим не менш, це ще зовсім не значить, що такі дверні конструкції не підходять для установки у ванній кімнаті чи туалеті. Вони будуть незамінні в дорогому благородному дизайні класичного стилю. Для виготовлення таких дверей підбирають деревину високої якості (зазвичай дуб або бук), правильно заготовлену і висушену.
Дерев’яні двері у ванну та в туалет повинні бути просочені антисептиком і покриті лаком. Бажано, щоб вхід у санвузол розташовувався якнайдалі від джерел води і пари. Такий варіант дверей також буде досить дорогий.
ДСП та МДФ двері
Популярністю серед споживачів користуються ДСП і МДФ двері, покриті ламінатом. Конструкції даного типу досить непогані для вологих приміщень, мають різноманітне сучасне виконання, а головний їх козир – доступність.
Порада! Шпоновані двері в туалет чи ванну кімнату краще не встановлювати, оскільки натуральний шпон не зможе витримати вплив гарячого вологого повітря.
Якщо мова йде про встановлення дверей у санвузол, суміжний з кухнею або кімнатою, де розташування двох дверей може заважати відкриттю і закриттю одні другим, непоганим варіантом стануть розсувні двері-купе у ванну.
Крім того, такі двері будуть зручними і цікавими у використанні.
Не забувайте, що двері повинні мати зазор між підлогою і дверним полотном, або бути оснащені вентиляційним отвором.
Крім безпосередньо дверного матеріалу, надійними також повинні бути ручки і запірні механізми, оскільки і вони в процесі експлуатації будуть схильні до навантажень більше звичайного.
Якщо узагальнити вище сказане, то вибір дверей для ванної робіть з перерахованих варіантів, виходячи зі своїх фінансових можливостей, а також відповідно до загального стилю будинку або квартири.