Колір у ванній кімнаті грає величезну роль, і не тільки в загальному оформленні приміщення, але і в розстановці акцентів, дрібному декорі, коригуванні відтінків. Не дарма професійні дизайнери стверджують, що працюючи лише з кольорами та відтінками, можна якісно обіграти стиль, змінити візуальне сприйняття приміщення, повністю змінити концепцію дизайну, а іноді, навіть збільшити або зменшити будь-який параметр ванної кімнати. Сьогодні ми поговоримо про наповнення ванни кольорами і розглянемо різні варіанти, розкриваючи їх переваги, і вказуючи на недоліки.
Як обрати колір ванної кімнати?
Облаштовуючи ванну в квартирі, першим виникає питання кольору приміщення, адже кімната має бути не лише практичною і комфортною по вмісту (меблі, сантехніка, аксесуари), а і теплою і затишною для візуального сприйняття. Для цього ми перебираємо в голові всі можливі варіанти, згадуємо стару ванну кімнату, яка була до цього, критикуємо в думках ванни друзів і родичів, переглядаємо варіанти в Мережі. Все це тільки наштовхує на думку, що розібратися з кольорами і відтінками дуже складно, і причиною тому є величезна кількість вподобаних варіантів.
Природно, що тут необхідно відштовхуватися від багатьох вимог, основні з них:
- Необхідно обрати колір ванної кімнати, який буде коригувати візуальне сприйняття простору. Наприклад, колір маленької ванної кімнати не повинен бути чорним, темним, дуже насиченим, єдиним, так як це ще більше зменшить її. А ось з кольорами і відтінками великих ванних кімнат можна експериментувати, так як площа дозволяє вибирати;
- Колір стін у ванній кімнаті, а також, акценти і декор, повинні відповідати стилю. Не можна впроваджувати м’які тони в хай-тек, або ж багато строгості і сучасності в прованський стиль або класику. Так ви створите хаос і порушите цілісність квартири. Необхідно чітко розуміти стиль, і відштовхуючись від нього, обирати колірне рішення;
Власне сприйняття кольору, звичайно, треба враховувати. Інколи деякі колірні рішення просто «рідні», а інші, які підходять для збільшення або зменшення простору приміщення, вам не подобаються. Така ванна кімната буде вас дратувати під час ванних процедур. Тому, перед тим, як обирати колір для ванної кімнати, переконайтеся в його повній відповідності всім висунутим вимогам. Також, зверніть увагу і на зворотні факти. Наприклад, ванна кімната кольору морської хвилі при неправильному освітленні буде здаватися запліснявілою, ванна кімната в бузковому кольорі може дратувати при неправильно підібраній основі, ванна кімната в сірому кольорі може здаватися нудною, якщо не зробити яскраві або металеві акценти.
Ванна кімната білого кольору
Ванна кімната в білому кольорі – чиста класика, особливий шик, і, вже точно, приміщення для працьовитої господині. Даний колір буде виглядати ідеально в великій ванній кімнаті. Якщо правильно попрацювати з відтінками та акцентами, то можна і невелике приміщення збільшити до необхідних розмірів візуально. Для розширення площі кімнати обирайте перламутрові, молочні, білосніжні відтінки і насолоджуйтеся чистотою, поважністю, елегантністю приміщення.
Білий колір також ідеально виступає в ролі фону для яскравих та глибоких акцентів. Під білий легко підбирати сантехніку та меблі, на його тлі можна стилізувати приміщення під безліч форматів. Єдиним мінусом білого, якщо ви обрали саме його, може стати прибирання і догляд за сантехнікою.
Ванна кімната в чорному кольорі
Відтінки цього кольору надають будь якому приміщенню елегантності і стильності. Ванна в чорному кольорі – це люксова класика, яка виглядає дуже розкішно, особливо, якщо поєднувати чорний з золотом, сріблом або іншим металиком. Чорний гарно виглядає у великих приміщеннях, де можливо не лише вкраплення цього кольору, але і повністю чорна сантехніка або навіть максимальне оформлення стін в даній концепції. Красиво, стильно і досить суворо.
Проте використовувати чорний колір у ванній невеликого розмір небажано, так як з його допомогою ви можете не лише зменшити простір, але зробити ванну кімнату похмурою і незатишною. Тому поставтеся до цього кольору серйозно і будьте з ним вкрай обережні, адже вам необхідне елегантне і справді зразкове приміщення, а не малої площі темна комірчина.
Ванна кімната червоного кольору
Домінуючий колір, яким і вважається червоний практично в будь-якому оформленні, бадьорить і навіть збуджує. Тому ванна кімната в цьому кольорі і його відтінках буде цікава людям енергійним і цілеспрямованим, яким необхідний яскравий заряд енергії кожного ранку. Але з часом сприйняття кольору може змінитися і червоний почне вас дратувати і пригнічувати. Тому, якщо ви плануєте оформлення ванни в червоному, просто розставте якісні акценти кольором, зробіть декор червоних відтінків.Для цього необхідно правильно підібрати гармонійне поєднання кольорів у ванній кімнаті, наприклад, червоний і білий, червоний і сірий, червоний і чорний для великих приміщень, червоний і металік для особливого стилю і так далі.
Взагалі, варто додати, що дизайн ванної кімнати червоного кольору найбільш вдалий в тому випадку, якщо в приміщенні немає дефіциту площі. В приміщеннях з невеликою площею не варто навіть і замислюватися про червону ванну.
Приблизно те саме можна сказати і про ванну кімнату в бордовому кольорі, але з бордовим працювати набагато цікавіше, так як в ньому присутня глибина, а значить, можна зробити акцент на 3d оформлення кімнати і отримати дійсно приголомшливий результат.
Ванна кімната в синьому кольорі
Робити ванну повністю синьою, ми не радимо, в принципі, як і робити однотонну ванну в будь-якому іншому кольорі. Повинні бути обрані правильні кольори і відтінки, їх коректне розміщення, максимальний ефект, гармонія не тільки з приміщенням і майбутнім декором, але і з вашим особистим сприйняттям.
Дизайн ванної кімнати синього кольору досить простий, так як синій є класичним кольором для наших ванн. Він вважається символом чистоти і холоду, тому додавати глибокі акценти можна, але обережно, і в невеликій кількості. Найбільш правильно буде поєднати синій з білим, золотим, помаранчевим, додати в інтер’єр дерево, інші природні елементи.
Непогано виглядає ванна кімната у блакитному кольорі. Блакитний позитивно впливає на психіку людини, візуально розширює простір. Ванна кімната в цьому кольорі, як і ванна в синьому, буде чистою і свіжою, особливо, якщо правильно визначити загальний дизайн.