Як вибрати рушникосушку і як розібратися яка краща?

Як вибрати рушникосушку

Розпочинаючи ремонт у ванній кімнаті, майже завжди виконується заміна застарілого обладнання, в перелік якого входить і рушникосушка, яка підключається до гарячого водопостачання, опалення або до електромережі.

Рушникосушка – відносно нова, але вже невід’ємна частина ванної кімнати. Ще донедавна, цей прилад був рідкістю, зараз він правило хорошого тону. Чим же він заслужив таку популярність? Чому кожен, хто меблює свою ванну, обов’язково включає і його в список речей, які повинні знаходитися в ній? У цій статті  спробуємо розібратися у питанні які ж бувають рушникосушки і як розібратися яка з них буде кращою саме для Вас.

Почнемо з того, що завжди, при виборі якогось обігрівального приладу потрібно оцінювати не лише його зовнішній вигляд і привабливість, але і міцність матеріалу виготовлення. Не кожен пристрій здатний витримати перепади робочого тиску, що можуть виникнути в опалювальній системі будинку. Завжди потрібно враховувати, пікові значення даного показника, які можуть доходити і до 10 атмосфер.  Ось тому так важливо знати, як вибрати рушникосушку і на які саме технічні характеристики виробу звертати увагу в першу чергу

Які види рушникосушок існують?

Всі рушникосушки, які присутні на ринку сантехнічного обладнання, можна розділити на три групи.

Водяні рушникосушки

Водяні рушникосушки

Водяні рушникосушки

Водяна сушка для рушників являє собою вигнуту у вигляді змійовика трубу, по якій циркулює гаряча вода. Якщо ж прилад підключений до системи опалення, то період його використання збігається з опалювальним сезоном. Це означає, що водяна рушникосушка в цьому випадку простоює без діла більше трьох місяців на рік. Якщо ж до системи гарячого водопостачання, то вона експлуатується практично весь рік, коли є гаряча вода.

Електричні рушникосушки

Електричні рушникосушки можна використовувати у автономному режимі. Їх експлуатація не залежить від функціонування систем водопостачання чи опалення. Такі прилади можуть стати чудовою альтернативою водяним рушникосушкам. При використанні електричних рушникосушок відсутні жорсткі вимоги до місця монтажу такого приладу, оскільки для роботи такого обладнання необхідно лише розетка поблизу і безперебійна подача електричної енергії. Природно, що постійне використання даного електроприладу збільшить суму рахунків за користування електроенергією.

Електричні рушникосушки

Електричні рушникосушки

Комбіновані рушникосушки

Дані сушарки для рушників поєднують в собі конструктивні особливості водяних та електричних рушникосушок, тому вони при необхідності можуть працювати в одному з двох режимів. Проте, ціна на такі вироби є ще дещо високою, у порівнянні з іншими, тому багатьох покупців поки що це відштовхує.

Порада! Оцінивши переваги і недоліки кожного типу стосовно індивідуальних особливостей своєї квартири, можна зрозуміти, як вибрати рушникосушку для ванної так, щоб це було красиво, вигідно і функціонально.

Основні нюанси вибору водяної рушникосушки

  • Гарантійний термін на виріб повинен бути не менше року і наявність паспорта на виріб обов’язково.
  • Обов’язково зверніть увагу на матеріал виробу. Самий надійний і міцний, як стверджують фахівці, нержавіюча сталь. Але у зарубіжного виробника найбільш надійними вважаються прилади з хромованої сталі.
  • Обов’язково потрібно цікавитися який перевірочний і робочий тиск може витримати обраний вами прилад. Але заздалегідь визначте тиск у вашому будинку, щоб зайвий раз не переплачувати.
  • Якщо ви живете у заміському будинку, то для вас підійде будь-яка модель, адже тиск в таких будинках часто не перевищує 2-3 атмосфери.
  • Обов’язково звертайте увагу на трубу в рушникосушці (шовна або цільна). Не радимо купувати шовні, так як з часом ці шви можуть проржавіти або від тиску розійтися і у вас будуть неприємності.
  • Поцікавтеся у продавця яке покриття у рушникосушки (хромоване чи емальоване). Більш надійним вважається хромоване. Однак не забувайте про емальоване, воно теж буває надійним: надійний варіант – полімеризація, менш надійний варіант – фарбування.
  • Перевірте чи присутній «кран Маєвського» (повітряний кран). Такий кран знаходиться у верхній точці приладу. Він потрібен для видалення повітря, яке знаходиться в середині і заповнення простору водою (це робиться при першому включенні). Якщо ви не зробите відразу таку маніпуляцію, то вода не буде заповнювати весь о’бєм рушникосушки, вода не буде регулюватися і може утворитися повітряна пробка. Таким чином тепло буде не таке сильне як то дозволяє стояк.

Чим цікаві моделі імпортного виробництва?

Діаметр труб імпортного обладнання відрізняється від діаметру вітчизняних рушникосушок, що робить вироби більш витонченими і виразними. До того ж колірна гамма приладів зарубіжних виробників набагато різноманітніша. Це розширює можливості нестандартного оформлення інтер’єру ванної кімнати.

Підкуповують вироби, ввезені на український ринок з інших країн, різноманітністю форм: МП-подібні моделі, М-подібні, П-подібні; всілякі драбинки (у тому числі з боковим підключенням, з ребрами різного типу і інші конфігурації).

Сьогодні на ринку існує великий вибір рушникосушок всіх форм та розмірів

Сьогодні на ринку існує великий вибір рушникосушок всіх форм та розмірів

Вибираючи форму, не забудьте і про розмір. Адже наявність вільного простору в приміщенні впливає на те, яку водяну рушникосушку краще вибрати для ванної кімнати. Особливо привертають увагу поворотні моделі. Їх особливість полягає в тому, що вироби можуть бути встановлені перпендикулярно стіні, при цьому їх можна рухати в обидві сторони, тому що кут повороту складає біля 180 градусів. Білі, позолочені, хромовані поворотні рушникосушки здатні прикрасити будь-яке приміщення.

Важливо! Наявність запірних кранів, що дозволяють обслуговувати прилади, спускати надлишковий тиск і усувати повітряні пробки, є невід’ємною частиною імпортних приладів. Ці заходи сприяють рівномірному прогріванню пристрою по всій довжині.

Вплив матеріалу виготовлення на термін роботи

Якість води, що використовується у вітчизняних водопровідних системах, залишає бажати кращого. Проти роз’їдаючої дії теплоносія можуть встояти моделі, виконані з нержавіючої сталі. Верхня поверхня виробів з нержавійки може бути хромованою, полірованою або фарбованою.

За вартістю найдоступніші пофарбовані рушникосушки, тоді як поліровані прилади дуже дорогі. Поступається за тривалістю використання обладнання, виготовлене з кольорових металів (латуні, міді, алюмінію).

Порада! Вироби з нержавіючої сталі користуються популярністю, тому часто підробляються. Щоб не нарватися на браковане обладнання, необхідно ретельно оглядати якість зварних швів, а також вимагати документального підтвердження походження товару.

Рушникосушки з чорних металів бажано купувати для заміських котеджів, обладнаних індивідуальними системами опалення. Тому що при експлуатації в квартирах багатоповерхових будинків прилади, виготовлені з чорних металів, роз’їдаються корозією, засмічуються солями і іншими домішками, наявними в теплоносії, і осідаючими у вигляді твердого осаду на внутрішній поверхні труб.

Безпека експлуатації електричних моделей рушникосушок

Якщо в приміщенні виключена можливість підключення водяного приладу, то яку рушникосушку краще використовувати? Звичайно ж, електричну. До незаперечних переваг даних моделей можна віднести:

  • краса дизайну конструкції;
  • відсутність протікання;
  • незалежність від тиску в системі гарячого водопостачання;
  • простота монтажу;
  • свобода у виборі місця установки;
  • регулювання температури нагріву;
  • включення чи відключення при необхідності, тощо.

Важливо! Споживання електроенергії напряму залежить від потужності тенів електричної рушникосушки, яка може варіюватися від 100 до 2000 Вт. Оскільки сучасні імпортні моделі включаються і відключаються в автоматичному режимі при досягненні заданих параметрів, то буде можливість економно витрачати енергоресурси.

Однак є істотний недолік, який пов’язаний зі складністю безпечного підключення будь-якого електроприладу у ванній кімнаті в умовах підвищеного рівня вологості. Для виключення вірогідності ураження людини електричним струмом, монтажні роботи повинні вестися професійним електриком з використанням прихованої проводки і спеціальних розеток, вбудованих у стіну приміщення.

Все описане обладнання випускається як українськими так зарубіжними виробниками, а яку рушникосушку краще вибрати конкретно, кожному покупцеві треба вирішувати самостійно. Вітчизняні моделі поступаються в дизайні, але і коштують дешевше. Імпортні прилади відрізняються красою, функціональністю і, відповідно, більшою вартістю.

Бажано купувати прилад і замовляти його монтаж в одному місці, щоб одна й та сама компанія відповідала повністю за його роботу. В іншому випадку продавець може сказати, що обладнання вийшло з ладу через помилки, допущені під час установки. Монтажна організація при пред’явленні претензій буде звалювати провину на продавця, що реалізував, на їхню думку, неякісний виріб. Щоб виключити такий варіант розвитку подій, можна представнику монтажної організації довірити вибір відповідного устаткування з технічної точки зору. Зовнішній вигляд рушникосушки при цьому, звичайно ж, визначається власником помешкання.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар